Biyotin (oral yol) tanımlama ve marka isimleri

Biyotin takviyeleri, biyotin eksikliğini önlemek veya tedavi etmek için kullanılır.

Vitaminler, büyüme ve sağlığınız için sahip olmanız gereken bileşiklerdir. Bunlara sadece küçük miktarlarda ihtiyaç duyulmaktadır ve genellikle yediğiniz gıdalarda bulunur. Biyotin, vücut tarafından yakıt olarak kullanılan yağ asidi ve glikozun oluşması için gereklidir. Ayrıca amino asitler ve karbonhidrat metabolizması için de önemlidir.

Biyotin eksikliği nadirdir. Bununla birlikte, ortaya çıkması halinde deri döküntüleri, saç dökülmesi, yüksek kolesterol seviyeleri ve kalp problemlerine yol açabilir.

Bazı koşullar, biyotin ihtiyacınızı artırabilir. Bunlar arasında

Tablet; kapsül

Biyotin ihtiyacının artması, sağlık uzmanınız tarafından belirlenmelidir.

Diyetin Önemi

Biyotin takviyelerinin akne, egzama (cilt bozukluğu türü) veya saç dökülmesinin tedavisinde etkili olduğunu iddia etmiştir.

Biotin takviyeleri reçetesiz olarak mevcuttur.

Sağlığınız için, dengeli ve çeşitli bir diyetle beslenmeniz önemlidir. Sağlık profesyonelinizin tavsiye edebileceği herhangi bir diyet programını dikkatle izleyin. Spesifik vitamin ve / veya mineral gereksinimleriniz için, uygun gıdaların bir listesi için sağlık uzmanınıza danışın. Diyetinize yeterli miktarda vitamin ve / veya mineral almadığınızı düşünüyorsanız, bir diyet ekini almayı seçebilirsiniz.

Biyotin, karaciğer, karnabahar, somon, havuç, muz, soya unu, tahıllar ve maya dahil olmak üzere çeşitli gıdalarda bulunur. Yemeklerin biyotin içeriği pişirme ve koruma ile azaltılır.

Vitaminler tek başına iyi bir diyet yerine geçmez ve enerji sağlamazlar. Vücudunuz, gıdada bulunan, protein, mineraller, karbonhidratlar ve yağ gibi diğer maddelere ihtiyaç duyar. Vitaminler kendileri başka gıdalar olmadan çalışamazlar.

Gerekli günlük biyotin miktarı çeşitli şekillerde tanımlanır.

Çünkü biyotin eksikliği nadirdir, bunun için RDA veya RNI yoktur. Normal günlük biyotin için önerilen alımlar genellikle aşağıdaki gibi tanımlanır

Bu ürün aşağıdaki dozaj formlarında mevcuttur