biz kış aylarında çok yemek için programlanmıştır?

Robert Preidt tarafından

HealthDay Reporter

Cumartesi 9 Ocak, 2016 (HealthDay Haber) – Sen kışın çok yemek için eğilimi evrimi suçlama ve kilo Yeni Yıl çözünürlük olası başarısızlık olabilir, araştırmacılar rapor.

İnsanlar İngiltere’de Exeter Üniversitesi’nden araştırmacılara göre, çok fazla yemek için doğal bir dürtü geliştirdi, ancak hiçbir yerleşik kontrol kilolu veya obez olmaktan tutmak için.

kilolu olmanın tehlikeli iken kilolu olma, atalarımızın önemli bir hayatta kalma tehdidi değildi çünkü bu. Ve vücut yağ korumak için zorlama atalarımızın genellikle yeterli yiyecek bulmakta sorun vardı, çalışmanın yazarları bir üniversite haber bülteninde açıklanan, kışın da güçlü olduğunu.

Araştırmacılar şişman insanlar ve diğer hayvanlar saklamak gerekir ne kadar tahmin etmek bilgisayar modellemesi kullandı. Onların bulguları Royal Society B. dergisinde Proceedings 5 ​​Ocak yayınlandı

Sen evrim bize yeterince yedim ne zaman gerçekleştirmek için yeteneği verdik beklenebilir, ancak suni gıda ile karşılaştıklarında yerine biz az kontrol göstermek, “çalışma baş yazarı Andrew Higginson, Yaşam ve Çevre Bilimleri Fakültesi, haberlerde adı geçen bırakma. “modern gıda, bugün çok şeker ve lezzet vardır Çünkü, dürtü insanlar bize değil söylerdim herhangi zayıf evrim mekanizması daha büyüktür yemek zorunda.

Higginson modeli aynı zamanda gıda bulmak zor olduğunda kilo gereken tüm hayvanları ve insanları tahmin söyledi. “Yağ depolanması sanayi öncesi insanlar için kış aylarında büyük olasılıkla, hangi yiyecek bulmak için başarısız riskine karşı bir sigortadır. Bu Yılbaşı yeni bir diyet başlatmak için olası en kötü zamanı olduğunu göstermektedir” dedi.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …