blefarit – Konu genel bakış

Blefarit göz kapaklarını ve kirpiklere etkileyen bir cilt problemidir ( “bleh-fuh-RY-tus” demek). Bu bakterilerin veya kepek, deri alerjileri, veya egzema gibi cilt hastalıkları neden olabilir.

Göz kapakların özellikle kapaklarının kenarları boyunca, kırmızı tahriş, kaşıntı, pullu veya kabuklu olabilir; senin kirpiklerin bazıları düşebilir; Gözlerin kuru veya cesur hissedebilirsiniz.

bir bardak su bebek şampuanı birkaç damla koyun ve sıvı içinde bir pamuk, pamuklu çubukla ya da bez batırın. Gözlerin kapalı, yavaşça her göz kapağı boyunca yaklaşık 10 kez silin. kirpikleri arasında çok temizlemek için emin olun. iyice durulayın; Bir duş almak Ya da, sıcak su bir dakika için kapalı gözlerinin üzerinde çalıştırın. Sonra bir bez bebek şampuanı birkaç damla koymak ve yavaşça kapakları ve kirpiklere fırçalayın için kullanabilirsiniz. uzak şampuan durulayın.

Eğer blefarit varsa

Bazı durumlarda, belirtiler daha şiddetli olabilir.

Doktor ışıklı aracıyla gözler, göz kapakları ve kirpiklerde bakacağız.

Birçok durumda, göz kapakları, kirpik, kaş ve saç düzenli yıkama blefarit kontrol edebilirsiniz. Göz kapaklarınızı yıkamak

Ayrıca gözlerinin üzerinde sıcak, ıslak bez koyabilirsiniz. gözlerin kuru ise, yapay gözyaşı yardımcı olabilir.

Sen blefaritin bazı türlerinin tedavisinde antibiyotik gerekebilir. Göz ağrısı veya şişlik ve kızarıklık bir sürü varsa, örneğin, tedavi için bir doktoru görmek gerekebilir.

göz kapaklarınızın şifa iken, kontakt lens veya göz makyaj önlemek için iyi bir fikir olabilir.