böğürtlen: tatlı meyve lif ve lezzet ile patlama

Keri Glassman, MS, RD, CDN tarafından

Karpuzu benim beslenme senaryo bir MVP vardır. antioksidanlar, lif ve lezzet yüksek, seni yarı yolda bırakmayacak. Böğürtlen Asya, Kuzey ve Güney Amerika’da ve Avrupa’da dikenli çalılar büyür ve sonbaharda yoluyla yaz sonunda toplamak için olgun konum.

Henüz bazı yemek için biraz champing musunuz? Biliyorum, oyleyim. tüm o küçük tohumlar dişlerinizi takılıyorum neden hiç merak ettiniz? Teknik olarak, böğürtlen değil gerçek bir meyve, ama aslında toplu bir meyve. Bu, her bir çukur ihtiva eden, çok sayıda küçük meyve oluşmaktadır anlamına gelir.

Bu küçük adamlar tamamen buna değer, çünkü bazı diş ipi tut. berry koyu renkli pigment antosiyanin, inflamasyonu azaltmak ve hatta kanseri önlemeye yardımcı gücüne sahip bir antioksidan geliyor.

Yakın zamanda sahile yöneldi? böğürtlen C vitamini büyük miktarda ultraviyole ışınlarından cildinizi korumaya yardımcı olabilir ve hatta kırışıklıkların görünümünü azaltabilir. Ve tüm bu üstündeki, böğürtlen bir fincan az 65 kalori olduğunu! Kenara düz karton onları yemekten (ya da çalının kapalı), düşük yağlı Yunan yoğurt ile kaplanması ve bir soğutma ve sağlıklı atıştırma için onları dondurma deneyebilirsiniz.

Somon yapmak dahaki sefere, eğlenceli bir garnitür olarak böğürtlen kullanın, ya da ev yapımı balsamik sosu içine bir avuç ezin. Kalabalıkta en popüler meyveleri izin vermeyin – çilek ve yaban mersini – bu besleyici taşlar seni rahatsız!

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Tavuk, Çikolata, Salatalar, Tatlılar, Çorba