bozukluğu takviyeleri ve ilaç etkileşimleri bipolar

En etkili bipolar ilaçlar bulma bipolar bozukluğu olan birisi için mani ya da depresyon atakları tedavisi ve önlenmesi için anahtardır. Tabii ki, bu reçete olarak almak önemlidir. Ve bunu yaparken alıyor başka ne farkında olmak da önemlidir. over-the-counter otlar ve doğal takviyeleri ile bipolar ilaçları tehlikeli olabilir. Bazı otlar ve takviyeleri ilaçlar ile tehlikeli etkileşimlere neden veya bipolar ilaçların daha az etkili yapabilirsiniz. Buna ek olarak, bu doğal tedaviler bazen daha ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

İlaç, lityum, aynı zamanda manik depresyon olarak adlandırılan çift kutuplu bozukluklar, tedavisinde on yıllardır kullanılmıştır. Birçok antikonvülsan da bipolar bozukluk için reçete edilir. İçerirler

Yeni, bipolar bozukluk tedavisinde kullanılan atipik antipsikotik ilaçlar dahil

Bu ilaçlar genellikle mani ya da depresyon gergin durumda sırasında verilen ve bazı bipolar depresyon tedavisinde özellikle kullanılan (örneğin, Seroquel, Latuda, Symbyax) ya da (uzun süreli kullanım sırasında, örneğin, Abilify, Geodon nüks önlemek için , Seroquel ve Zyprexa).

duygudurum yalnız duygudurum belirtileri yönetmek için yeterli değilse ek olarak, doktor bir antidepresan, bir anti-anksiyete ilaç ya da bir uyku ilacı reçete edebilir.

otlar ve doğal diyet takviyeleri reçetesiz satılmaktadır olsa da, onlar mutlaka% 100 güvenli değildir. Örneğin, bazı over-the-counter zayıflama takviyeleri efedra içerir. Onlar mani tutarlı belirti bilinmektedir. Bu belirtiler uyku için azaltılmış ihtiyacı ile aşırı sevinç bulunmaktadır. Potansiyel mani neden olabilir Diğer takviyeleri DHEA (dehidroepiandrosteron), SAMe (s-adenosylmethionine), kılıç otu, ve rhodiola rosea’yı bulunmaktadır.

Otlar ve doğal besin takviyeleri test ya da FDA tarafından düzenlenir edilmemiştir. Bu yüzden onları çekerken dikkatli kullanmak önemlidir. En güvenilir üreticileri ürün etiketinde kontrendikasyonları veya uyarıları listeleyin. Ancak bazı üreticiler yoktur. Yanlış bitki veya ek bipolar ilaçlar ile alındığında, tehlikeli ilaç-bitki etkileşimlerinin olabilir. bu etkileşimlerin sonucu içerebilir