bronşiyal astım tedavileri, belirtileri, nedenleri, ve daha fazlası

Hiç terimini “bronşiyal astım” duymak ve ne anlama geldiğini acaba? insanlar bronşiyal astım hakkında konuşurken, onlar gerçekten astım, periyodik öksürük “saldırıları”, hırıltı, nefes darlığı neden hava yollarının kronik inflamatuar hastalık ve göğüs sıkışması bahsediyoruz.

Alerjiler kuvvetle astıma ve kronik sinüzit, orta kulak enfeksiyonları ve burun polipleri gibi diğer solunum yolu hastalıkları ile bağlantılıdır. En ilginci, astımı olan insanların yeni bir analiz hem alerji vardı ve astım olanlar nedeniyle nedeniyle astım astım, bayan çalışmalarına gece uyanış olması çok daha fazlaydı ve bunların belirtileri kontrol etmek için daha güçlü ilaçlar gerektirdiğini göstermiştir.

Astım, mast hücreleri, eosinofiller ve T lenfositleri ile ilişkilidir. Mast hücreleri histamin gibi kimyasalların serbest hücreleri -causing alerji vardır. Histamin cilt alerjisinde burun tıkanıklığı ve damlayan soğuk ya da saman nezlesi olarak, astım hava yollarında daralma ve kaşıntılı alanlar neden maddedir. Eozinofiller alerjik hastalığı ile ilişkili beyaz kan hücresi türüdür. T lenfositleri de alerji ve enflamasyon ile bağlantılı beyaz kan hücreleri bulunmaktadır.

Bu hücreler, diğer inflamatuar hücreleri ile birlikte, hava yolu aşırı duyarlılığı, hava akımı sınırlaması, solunum semptomları, kronik hastalığa katkıda astımda hava yolu inflamasyon gelişiminde rol oynar. Bazı kişilerde, gece (gece astım) veya sabahın erken saatlerinde genellikle keçe var göğüste sıkışma ve nefes darlığı duyguları inflamasyon sonuçları. onlar (denilen egzersiz astımı indüklenen) egzersiz yaparken diğerleri sadece belirtileri hissediyorum. Çünkü inflamasyon, havayolu aşırı duyarlılığı belirli tetikleyiciler bir sonucu olarak ortaya çıkar.

Bekleyen Astım Saldırı belirtileri

Bronşiyal astım tetikleyicileri içerebilir

Kişiselleştirilmiş Eylem Planı almak için Astım değerlendirmesini alın

da; Gece