Burn-o-jel topikal

Terapötik Sınıf: Anestetik, Amino Amid Kombinasyonu

Burn-O-Jel için kullanır

Kimyasal Sınıf: Amino Amit

Bu ilaç sadece diş hekiminizin reçetesiyle kullanılabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Pediyatrik popülasyonda yaşın lidokain ve prilokain periodontal jel ile olan ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamıştır. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

Bugüne kadar yapılmış uygun çalışmalar, yaşlılarda lidokain ve prilokain periodontal jelin kullanımını sınırlayacak geriatrik özel problemleri göstermedi. Bununla birlikte, yaşlı hastaların, yaşına bağlı böbrek veya karaciğer problemleri olma ihtimali yüksektir; bu durum, lidokain ve prilokain periodontal jel alan hastalar için dozda bir uyarı ve düzeltme gerektirebilir.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Burn-O-Jel’i Kullanmadan Önce

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu ilacı aldığınızda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı sağlık profesyonelinizce bilmek önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu ilacı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda gerekebilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, lidokain içeren bazı ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Burn-O-Jel’e özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bir diş hekimi veya başka eğitimli bir sağlık uzmanı size ofis veya klinik ortamında bu ilacı verecektir. İlaç diş etlerine özel bir dağıtıcı kullanılarak uygulanır.

Diş hekiminizin bu tıbbın neden olabileceği herhangi bir sorun veya istenmeyen etkileri yakından kontrol etmesi çok önemlidir.

Bu ilaç, anafilaksi de dahil olmak üzere ciddi alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Anafilaksi hayatı tehdit edici olabilir ve acil tıbbi müdahale gerektirir. Kaşıntı, kaşınma, ses kısıklığı, nefes darlığı, yutma ile sorun, ya da ilacı aldıktan sonra ellerinizi, yüzünüzü veya ağzınızı şiştiğinizde diş hekiminize derhal haber verin.

Bu ilaç, methemoglobinemi adı verilen nadir, ancak ciddi bir kan sorununa neden olabilir. Dudaklarda, tırnaklarında veya cilde mavi veya mavimsi mor renkler geliştirir veya baş ağrısı, baş dönmesi, baygınlık, uyku hali veya bu ilacı aldıktan sonra solunum sıkıntısı çekiyorsanız diş hekiminizi hemen arayın.

Sakız hissettiklerinde ciddi yaralanmalar meydana gelebilir. Uyuşukluk aşınana kadar ve bölgede normal hisler hissettiğinizde, yaralanmayı önlemeye özen gösterin. Çok sıcak veya çok soğuk olan gıdalardan veya sıvılardan kaçının. Ağzınız hissizleştiğinde sakız veya yiyecek çiğneme. Dilinizi kazayla ısırıp yanağınızın iç kısmını ısırırsınız.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuzla veya hemşirenizle görüşün.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi B İnsanlarda kanıtlanmış bir risk yok

Doğruca lidokain kullanımı

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

Anestezi fentanil, lidokain, hiposyamin, ketamin, propofol, Levsin, glikopirolat, sukkinilkolin, Robinul, Stadol, butorfanol, Nubain, rokuronyum, Emla, benzokain topikal, Talwin, nalbupin, Diprivan, etomidat, pentazosin, Xylocaine Jelly, halotan, sevofluran

 Veya benzer ilgi alanlarına sahip diğer insanlarla bağlantı kurmak için lidokain / prilokain destek grubuna katılın.

Burn-O-Jel Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar

Yanık-O-Jel Yan Etkiler

Lidokain / prilokain topikal