Chiari malformation randevunuza hazırlanıyor

Ne yapabilirsin

Doktorunuzdan ne bekleyebilirsiniz

Aile doktorunuzu veya genel pratisyeninizi görerek başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, bazı durumlarda bir randevu ayarlamasını talep ettiğinizde, beyin ve sinir sistemi koşullarında (nörolog) eğitilmiş bir doktora yönlendirilebilirsiniz.

Randevular kısa olabilir ve genellikle konuşacak çok şeyiniz olduğundan, randevunuz için iyi hazırlanmış olmak iyi bir fikirdir. İşte size randevunuza hazırlanmanıza yardımcı olacak bazı bilgiler ve doktorunuzdan neler bekleyebileceğiniz.

Doktorunuzla sınırlı bir zaman geçirmenizi sağlamak için bir soru listesi hazırlayın. Vaka incelemesinin bitmesi durumunda, sorularınızı en önemli sorundan en azından önemli olanlarına listeleyin. Chiari malformasyonu için, doktorunuza sormanız gereken bazı temel sorular

Doktorunuza sormak için hazırladığınız sorulara ek olarak, herhangi bir şey anlamadığınız herhangi bir zamanda randevu sırasında sorular sormaktan çekinmeyin.

Doktorunuz size bir takım sorular soracaktır. Onlara cevap vermeye hazır olmak, daha fazla vakit geçirmeyi düşündüğünüz noktaların üzerinden geçmek için zaman ayırabilir. Doktorunuz sorabilir