Cinryze

Terapötik Sınıf: Bağışıklık Modülatörü

Cinryze için kullanır

Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

12 yaş ve altındaki çocuklarda C1 esteraz inhibitörünün yaşla ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamıştır. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

Geriatrik popülasyondaki C1 esteraz inhibitörünün yaşla ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamıştır. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Cinryze’yi Kullanmadan Önce

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, c1 esteraz inhibitörü, insan içeren bir dizi ürünün doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Cinryze’ye özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bir hemşire veya başka eğitim almış bir sağlık uzmanı size veya çocuğunuza bu ilacı verecektir. Bu ilaç damalarından birine yerleştirilen bir iğne ile verilir.

Bu ilaç bazen evde hastaneye veya klinikte bulunmaya ihtiyaç duymayan hastalara verilebilir. Bu ilaçları evde kullanıyorsanız, doktorunuz ya da hemşiresiniz size ilacın nasıl hazırlanacağını ve enjekte edileceğini öğretecektir. İlacın nasıl kullanılacağını bildiğinizden emin olun.

Bir HAE saldırısı sırasında kendiniz yapamıyorsanız, aile üyeleri veya birlikte olduğunuz diğer insanlara ilacın nasıl enjekte edileceğini bilmelerini sağlayın.

İlaçlarınızı her taktığınızda yeni bir iğne ve şırınga kullanın.

Toz veya sıvının rengini değiştirmediğinden emin olmak için enjeksiyon takımlarını düzenli olarak kontrol edin. Toz veya sıvı rengini değiştirdiyse veya karışık sıvıda katı maddeler varsa bu ilacı kullanmayın.

HAE atağınız olması durumunda acil kullanım için bu ilacı yanınızda bulundurun.

Bu ilaç bir hasta bilgi broşürüyle birlikte gelir. Talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza sorun.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Talimatlar için doktorunuzu veya eczacınızı arayın.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Enjeksiyon takımlarını oda sıcaklığında, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta saklayın. Kullanmaya hazır olana kadar ilacı orijinal kartonunda saklayın. Toz flakonu buzdolabında saklanabilir. Donma.

Karışık sıvıyı oda sıcaklığında saklayabilirsiniz. Berinert®’ı karıştırdıktan 8 saat sonra kullanın ve karıştırdıktan sonra 3 saat içinde Cinryze®’yi kullanın. Karışık sıvıyı soğutmayınız veya dondurmayınız.

C1 esteraz inhibitörünün, insanın uygun kullanımı

Şişe içinde bırakılan ilacın kalan kısmını tekrar kullanmayın. Şişeyi kullandıktan sonra atın.

Düzenli ziyaretlerde doktorunuzun sizin veya çocuğunuzun ilerleyişini kontrol etmesi çok önemlidir. Bu, doktorunuzun ilacın düzgün çalışıp çalışmadığını görmesine ve almaya devam edip etmeyeceğinize karar vermesine izin verir.

HAE saldırıları hayatı tehdit edicidir ve hemen tıbbi müdahale gerektirir. Bu ilacı kullandıktan sonra kendinizi daha iyi hissederseniz bile, hemen doktorunuza danışın veya en kısa sürede bir acil servise gidin.

Bu ilaç ciddi alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu reaksiyonlar hayatı tehdit edici olabilir ve acil tıbbi müdahale gerektirebilir. Eğer siz veya çocuğunuzda döküntü, kaşıntı, ürtiker, ses kısıklığı, göğüs sıkışması, baş dönmesi, baş dönmesi veya bayılma, nefes darlığı, nefes darlığı, yutma rahatsızlığı veya ellerinizde, yüzünüzde şişme varsa doktorunuzu veya hemşiresini hemen arayın. Veya ağızdan alıyorsanız bu ilacı aldıktan sonra.

Bu ilaç kan pıhtısı geliştirme riskinizi artırabilir. Sizde veya çocuğunuz kollarında, bacaklarında veya midenizde şişme ve ağrı varsa, göğüs ağrısı, nefes darlığı, sansasyon kaybı, konfüzyon veya kas kontrolü veya konuşma sorunları varsa hemen doktorunuza danışın.

Bu ilaç bağışlanan insan kanından yapılır. Bazı insan kan ürünleri, onları alanlara belirli virüsler gönderdi. İnsan kanından yapılmış ilaçlardan virüs bulma riski son yıllarda büyük ölçüde azalmıştır. Bu, insan bağışçılarının bazı virüsler için gerekli testlerin yapılması ve bu ilaçların üretimi sırasında test edilmesinin bir sonucudur. Risk düşük olsa da, endişeleriniz varsa doktorunuzla konuşun.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuzla veya hemşirenizle görüşün.

Cinryze Kullanılırken Önlemler

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Cinryze Yan Etkileri

Cinryze (C1 esteraz inhibitörü (insan))

Herediter Anjioödem Berinert, Firazyr, Kalbitor, Ruconest, C1 esteraz inhibitörü (insan), icatibant, ecallantid

 Ya da benzer çıkarları olan diğer insanlarla iletişime geçmek için Cinryze destek grubuna katılın.