DEHB için atomoksetin (strattera)

Genel Nam; Marka Nam; ATOMOKSETİN; strattera

Atomoksetin (Strattera) kimyasal sinyaller betwee güçlendirir; Beyin hücreleri ve aynı zamanda bazı beyin kimyasalları artırıyor, calle; nörotransmitter, konsantrasyonu artırmak için. Yok; Bir uyarıcı.

Atomoksetin Akne tedavi edici için kullanılır; Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) i; çocuklar, gençler, yetişkinler ve.

Bazen yerine uyarıcı ilaçların tavsiye edilir, suc; amfetamin gibi methylphenidat (örnekler Adderall ya Dexedrine dahil); hav insanlar için (Metadate CD ve Ritalin örnekleri Concert dahil); Bu ilaçların gelen rahatsız edici yan etkileri.

Örneğin, DEHB olan yaklaşık 10-35 100 kişiden de hav; Böyle fac kaslarının spazm olarak tikler; (Yüz tik), boğaz temizleme koklama ve aşırı yanıp sönen. stimulan bazı türleri; DEHB için ilaçlar tikler daha kötü hale getirebilir. Araştırma bulundu ATOMOKSETİN vardır; tikler kötü yapmaz. 1

Atomoksetin etkili bir inci kontrol etmek için gösterilmiştir; Çocuklarda ve erişkinlerde DEHB belirtileri. 2

Atomoksetin stimulan kadar hızlı çalışmaya başlamıyor; ilaçlar. Raporlar tam etkiler genellikle inci kadar görmedim düşündürmektedir; kişinin en az 3 ya da 4 hafta boyunca düzenli olarak atomoxetine çekici olmuştur.

Tüm ilaçlar yan etkileri vardır. Ama pek çok insan yan etkileri hissetmiyorum, ya da onlarla başa edebiliyoruz. Çektiğiniz her bir ilacın yan etkileri hakkında eczacınıza danışın. Yan etkileri de ilaç ile birlikte gelen bilgilere listelenmiştir.

İşte düşünmek gereken bazı önemli noktalar vardır

hemen varsa doktor ya da diğer acil servisleri Çağrı

hemen varsa doktorunuzu arayın

Genellikle tıp yararları küçük herhangi bir yan etkileri daha önemlidir; Bir süre sonra ilacı yan etkileri uzağa gidebilir; Yan etkileri hala sizi rahatsız ve ilacı tutmalı eğer merak ediyorsanız, doktorunuzu arayın. O ya da o da dozunu düşürmek veya ilaç değiştirmek mümkün olabilir. aniden doktorunuz size söyler sürece ilacı çıkmak etmeyin.

Sorun nefes; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişme; İntihar düşünceleri.

Bu ilacın sık görülen yan etkileri şunlardır

FDA önerileri

anne tıp olası riskleri ve yararları konusunda çocuğunuzla dürüst olması çok önemlidir. o herhangi bir intihar düşüncelere sahip olup olmadığı konusunda çocuğunuzla konuşun. o gelecekte intihar düşünceleri varsa size gelmek için çocuğunuzu söyle.

yan etkileri tam listesi için İlaç Başvurusu. (İlaç Referenc, tüm sistemler mevcut değildir).

Büyüme bazen atomoxetine alarak çocuklarda yavaşlamıştır. Ama ben; Bu gecikme kalıcı olup olmadığını bilinmemektedir.

Atomoksetin hav o insanlar için bir alternatif olabilir; Böyle sinirlilik, sinirlilik, o kadar uyarıcıların gelen rahatsız edici yan etkiler; tikler.

Tıp doktorunuz bir sağlık sorunu tedavi etmek vardır birçok araçlardan biridir. Doktorunuz sağlığınızı iyileştirmek ve gelecekteki sorunları önleyebilir anlaşılacağı gibi ilaç alarak. Eğer düzgün bir şekilde ilaç almak istemiyorsanız, risk altında sağlık (ve belki de hayatınızı) koyarak olabilir.

insanlar sıkıntı onların ilacı neden birçok nedeni vardır. Ancak çoğu durumda, yapabileceğiniz bir şey var. Öngörülen olarak İlaçlar alarak, etrafında ortak sorunları nasıl çalışılacağı ilişkin öneriler için.

Eğer hamile iseniz, emzirme, veya planlama doktorunuz size söylemeden herhangi bir ilaç kullanmayın, hamile. Bazı ilaçlar bebeğinize zarar verebilir. Bu reçete ve over-the-counter ilaçlar, vitaminler, otlar ve takviyeleri içerir. Ve bütün doktorlar hamile, emziren olduğunu biliyorum, ya da hamile planlama emin olun.

Takip Bakımı tedavi ve güvenlik önemli bir parçasıdır. yapmak ve tüm randevulara gitmek ve sorun yaşıyorsanız doktorunuzu aramalısınız emin olun. Aynı zamanda test sonuçlarını bilmek ve almak ilaçların bir listesini tutmak iyi bir fikirdir.

Yeni ilaç bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu ilacı anlamalarına yardımcı olmak.

Allen AJ ve diğ. (2005). DEHB ve eşlik eden tik bozukluğu olan çocuk ve ergenlerde atomoksetin tedavi. Neurology, 65 (12): 1941-1949.

Greenhill LL, Hechtman LI (2009). Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu. BJ Sadock ve diğ., Ed., Kaplan ve Psikiyatri Sadock Kapsamlı Kitabı, 9. baskı., Cilt. 2, s. 3560-3572. Philadelphia: Lippincott Williams ve Wilkins.

Adam Husney, MD – Aile Tıp Teknisyenliği; Louis Pellegrino, MD – Gelişimsel Pediatri

14 Kasım 2014

Kurdeşen; Artmış sinirlilik veya saldırganlık gibi davranış değişiklikleri.

iştah azalması; Upse; mide; Bulantı o; kusma; Baş dönmesi; Yorgunluk.

Bir ABD Foo ile gelen DEHB tedavisinde kullanılan ilaçların çoğu; Mümkün kalp ile ilgili o hakkında ve İlaç Dairesi (FDA) uyarı; zihinsel problemler. DEHB için bir ilaç başlamadan önce doktorunuza eğer söyle; çocuk veya herhangi bir kalp sorunları, kalp kusurları, ya da zihinsel sağlığını var; sorunlar; ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) atomoksetin ve karaciğer hasarı riskleri, ortostatik hipotansiyon ve senkop ile ilgili bir danışma yayınladı. Eğer mide bulantısı ya da karın ağrısı varsa doktorunuzu arayın. Ayrıca, baş dönmesi ya da sersemlik veya cildiniz sararma varsa düşünüyorsanız doktorunuzu arayın; FDA yayınladı; atomoksetın danışma. Ebeveynlerin ve tasarımlarıyla öne sürmektedir; bakıcılar yakından fo izle; Çocuklar ve gençler alıyorum intihar uyarı işaretleri; Bu ilaç. FDA, bu peopl önermez; Bu ilacı kullanmayı bırakın.