Diyabet için tamamlayıcı ve alternatif tıbbi tedaviler

Diyabet için Tamamlayıcı ve Alternatif Tıbbi Terapiler

NCCIH Takas Merkezi

CAM ve Diyabet: Besin Takviyelerine Odaklanma; NCCIH’nin bu bilgi sayfası diyabet ve diyet takviyeleri hakkında temel bilgiler vermektedir .; Omega-3 Yağ Asitlerinin Lipidler Üzerindeki Etkileri: Tip 2 Diabet ve Metabolik Sendromda ve İnflamatuar Bağırsak Hastalığı, Romatoid Artrit, Renal Hastalık, Sistemik Lupus Eritematozus ve Osteoporozda Glikozik Kontrol; AHRQ’dan gelen bu rapor, omega-3 yağ asitleri üzerine odaklanmaktadır .; Tüketici Danışma Belgesi: Vitamin E Takviyeler; NCCIH tarafından hazırlanan bu rapor, E vitamini takviyesinin diyabet veya vasküler hastalığı olan erişkinler üzerindeki etkileri hakkında yapılan bir çalışmanın sonuçlarını özetlemektedir .; CAM Temelleri: Bir CAM Uygulayıcısı Seçimi; NCCIH’nin bu bilgi sayfası, bir CAM pratisyeni seçimi ile ilgili sıkça sorulan sorulara cevaplar sunar; NCCIH, A’dan Z’ye Tedavi ve Terapiler Listesi; Bu web sayfası ek bilgi ile bağlantılı CAM tedavileri ve terapilerinin bir listesini sağlar .; NCCIH’nin; Bu web sitesi, NCCIH’s hakkında bilgi içerir.; Katılımcılar, kendi sağlık bakımlarında daha aktif bir rol oynayabilir, yeni araştırma tedavilerine yaygın olarak erişmeden erişebilir ve tıbbi araştırmaya katkıda bulunarak diğerlerine yardımcı olabilirler. Ülkedeki mevcut çalışmalar hakkında bilgi için, www.ClinicalTrials adresini ziyaret edin .; D vitamini ve şeker hastalığı; D vitamini çalışmaları, insanların sağlıklı kan şekeri seviyelerini koruması ve kanında yeterli miktarda D vitamini bulundurması arasında bir bağlantı olduğunu göstermektedir. Bununla birlikte, diyabetliler için doğru D vitamini düzeylerini belirleme çalışmaları ve diyabetin önlenmesi için çalışmalar devam etmekte olup, diyabetli kişiler için D vitamini seviyeleri veya takviyeleri konusunda özel öneriler yapılmamıştır. Ulusal Tıp Kütüphanesi’nin hizmetinde olan MedlinePlus’ın bu web sayfası.

Birçok organizasyon, hastalara ve tıp profesyonellerine destek sağlar. Diyabet Hastalıkları Organizasyonlarının tam listesini görüntüleyin (PDF, 293 KB).

Tamamlayıcı ve İntegratif Sağlık için Nati Onal Merkezi (NCCIH), tamamlayıcı ve alternatif tıp (CAM) “çeşitli tıbbi ve sağlık sistemi grupları, uygulamaları, genel olarak olmayan bir ürün” olarak tanımlamaktadır Konvansiyonel tıbbın bir parçası olarak değerlendirildi. ” Geleneksel tıp ile tamamlayıcı tıp kullanılırken geleneksel tıp yerine alternatif tıp kullanılır.

Şeker hastalığı olan bazı insanlar diyabet tedavisinde CAM terapileri kullanır. Bu tedavilerin bazıları etkili olabilmesine rağmen, diğerleri etkisiz veya hatta zararlı olabilir. CAM terapileri kullanan hastalar sağlık uzmanlarını bilgilendirmelidirler.

Bazı CAM terapileri ile ilgili bilgi için bağlantılar aşağıda verilmektedir. Daha fazla bilgi için, sağlık uzmanınızla görüşün. Sağlık hizmeti sağlayıcınızla CAM hakkında konuşmakla ilgili ipuçları için, NCCIH’nin Konuşma Zamanı kampanyasına bakın.

CAM ve Diyabet: Besin Takviyelerine Bir Bakış

NCCIH’nin bu bilgi sayfası diyabet ve diyet takviyeleri hakkında temel bilgiler vermektedir.

Omega-3 Yağ Asitlerinin Lipidler Üzerindeki Etkileri: Tip 2 Diyabet ve Metabolik Sendromda ve İnflamatuvar Bağırsak Hastalığı, Romatoid Artrit, Renal Hastalık, Sistemik Lupus Eritematozus ve Osteoporozda Glikozik Kontrol

AHRQ’nın bu raporunda omega-3 yağ asitleri üzerinde duruluyor.

Tüketici Danışma Belgesi: Vitamin E Takviyeler

NCCIH’nin bu raporu, diyabet veya vasküler hastalıklı erişkinlerde vitamin E desteğinin etkileri üzerine yapılan bir çalışmanın sonuçlarını özetlemektedir.

CAM Temelleri: Bir CAM Uygulayıcısı Seçme

NCCIH’nin bu bilgi sayfası bir CAM pratisyeni seçimi ile ilgili sıkça sorulan sorulara cevaplar sunar.

NCCIH A’dan Z’ye Tedavi ve Terapiler Listesi

Bu web sayfası ek bilgi ile bağlantılı CAM tedavileri ve terapilerinin bir listesini sağlar.

NCCIH’nin

Bu web sitesi, NCCIH hakkında bilgi verir.

Katılımcılar, kendi sağlık bakımlarında daha aktif bir rol oynayabilir, yeni araştırma tedavilerine yaygın olarak erişmeden erişebilir ve tıbbi araştırmaya katkıda bulunarak diğerlerine yardımcı olabilirler. Ülkedeki mevcut çalışmalar hakkında bilgi için, www.ClinicalTrials adresini ziyaret edin.

D Vitamini ve Diyabet

D vitamini çalışmaları, insanların sağlıklı kan şekeri seviyelerini koruması ve kanında yeterli miktarda D vitamini bulundurması arasında bir bağlantı olduğunu göstermektedir. Bununla birlikte, diyabetli insanlar için uygun D vitamini düzeylerini belirlemeye yönelik çalışmalar ve diyabetin önlenmesi için çalışmalar devam etmektedir; Diyabetliler için D vitamini düzeyleri veya takviyeleri hakkında herhangi bir özel öneri yapılmamıştır. Ulusal Tıp Kütüphanesi’nin hizmetinde olan MedlinePlus’ın bu web sayfası.

NCCIH Clearinghouse, CAM ve NCCIH hakkında bilimsel ve tıbbi literatürün federal veritabanlarının yayınlarını ve aranmasını içeren bilgi sağlar. Takas Merkezi, tıbbi tavsiye, tedavi önerileri veya uygulayıcılara havale göndermez.

Telefon: 1-888-644-6226; TTY: 1-866-464-3615; E-posta: info @ nccihernment; İnternet: www.nccihernment

Onlar teşekkür etmek istiyor; David A. Piccoli, M.D., Philadelphia Çocuk Hastanesi. Binita M. Kamath, MBBChir., Hasta Çocuklar İçin Hastane, Toronto, Ontario