doğum kontrolü gibi emzirme – Konu genel bakış

Meme -Besleme, doğum kontrol yöntemi olarak kullanılan laktasyonel amenore metodu (LAM) çağrılabilir. Ama üç şartlar etkinliğini sağlamak için yerine getirilmesi gereken

Ekonomik Bakım Yasası uyarınca, birçok sağlık sigortası planları mamogram, doğum kontrolü ve iyi kadın ziyaretleri de dahil olmak üzere ücretsiz kadın önleyici hizmetler sağlayacaktır. Daha fazla bilgi edin.

Sağlık Sigortası Merkezi

Eğer hamile istemiyorsanız 6 ay sonra, emzirme sadece ve kendi döneminde geri olsa bile, sen doğum kontrol ek bir form kullanmanız gerekir. Size ilk döneminden önce hamile kalabilir. Bu yumurtlamak için, sonra dönem olması.

Bebeğiniz yaş veya daha genç 6 ay olmalıdır. Bebeğiniz 6 aylık olduktan sonra, çok daha hamile ve gebeliği önlemek için başka bir doğum kontrol yöntemi kullanmak gerekir muhtemeldir; Tam olarak meme bebek sadece anne sütü aldığı, yani senin bebek -feed gerekir. Ayrıca, emzirme hem gündüz hem de gece beslenmesi ile muhafaza edilmelidir ve hiçbir uzun aralıklarla beslenme arasında oluşabilir. Geceleri besleme arasında en fazla 6 saat gündüz beslenme arasında 4 saatten daha uzun gidip yoksa en iyisi; Bir dönem (amenore) olmamalıdır. Dönemleriniz başlattığınızda, ek bir doğum kontrol yöntemi kullanın.

Eğer hamile istemiyorsanız emzirme sırasında herhangi bir noktada, doğum kontrolü güvenilir bir yöntem kullanın. bazıları diğerlerinden daha güvenilir olmasına rağmen pek çok yöntem, sen emzirme iken kullanmak için güvenlidir. Seçenekler şunlardır

Fertilite bilincine emzirme döneminde doğum kontrolü için tavsiye edilmez. Bu yöntem özellikle emzirme sırasında oluşabilecek sporadik yumurtlama ile, doğum kontrolü diğer formları daha yönetmek için daha az güvenilir ve daha zordur.

Daha fazla bilgi, Doğum Kontrol için,.

Progestin sadece doğum kontrol hapları. Onlar süt tedarik azaltabilir, çünkü doğum kontrol yöntemleri -progestin östrojen erken emzirme tavsiye edilmez; Böyle süt üretimini etkilemez Depo- Provera gibi çekim; örneğin 3 yıl boyunca son derece etkili doğum kontrolü sağlar implanonun veya Nexplanon gibi hormonal implant; Bu tür prezervatif veya diyafram olarak Bariyer yöntemleri. onların güvenilirliğini artırmak için, spermisit ya da köpük ile kullanabilirsiniz; bir sağlık profesyoneli tarafından rahim içine yerleştirilen bir rahim içi araç (RİA).