Doktorunuzla iletişim kurma

Doktorunuzla iletişim kurma

15 Yorumlar Yazıldı

Kanserden kurtuldukça, doktorunuzla düzenli olarak konuşacaksınız. İhtiyaçlarınızın karşılanması önemlidir. Doktorla yapılan ziyaret sırasında odaklanmış kalmak zor olabilir. Bununla birlikte, iyi bir iletişim, bakım deneyiminizi iyileştirmenize yardımcı olur ve yol boyunca endişelerinizi ve korkularınızı azaltır.

İşte size doktorunuzla iletişimi artırmak için birkaç düşünceniz

Ekip Çalışması: Kanser Hastasının Doktorunuzla Konuşma Rehberi “, Ulusal Kanserden Sağkalım Koalisyonu’nun (www.canceradvocacy.org) sunduğu mükemmel bir kaynaktır.

Bakımınızda aktif bir rol almak, size daha fazla şey öğrenmenize ve neler olduğunun kontrolünde daha fazla hissetmenize yardımcı olacaktır. Tecrübeniz ne oldu?

@ SherylNess1’de beni Twitter’da takip et. #livingwithcancer adresindeki tartışmaya katılın.

İle

Sheryl M. Ness, R.N.

Twitter’da izleyin; @ SherylNess1

Erin, deneyiminizin çok zor olduğu için üzgünüm. Kanser geri döndüğünde bazen tam resmi anlamak için elimizden geleni yaparız, ancak basit değildir. Biyopsiler, taramalar ve diğer testler uzmanların durumu anlamalarına yardımcı olur, ancak her zaman mükemmel değildir. Her şeyden önce iletişim önemli. Açıklamalara cevap bulmak için iyi sorular sormuşsunuzdur ve situatiion’u olabildiğince iyi anlamak için iyi şeyler yaptınız gibi geliyor. İhtiyacınız olanı sormaya devam edin ve verildiğiniz karışık mesajlarla yaşanan hayal kırıklıklarınız hakkında açık ve dürüst olun.

Şu anda bir hasta am am ve Drs ve bir hastanın tedavisi ile takım aproach stres biliyorum. Kardeşlerin yarattıkları bu muydu? O halde neden ameliyat biyopsisinde bulunmuştum, cerrahım ve benim onkolojistimden iki farklı yanıt verdim. Röntgen filmi çekildiğimde cerrah bana yaklaştığında gittiğim koca reklamın duyguların dolaşımını hayal edebiliyor musun, kanserin geri geldiğini ve ölmüş olduğunu söyledi. Bir stajyer bana biyopsilerden birinin temiz geldiğini söyledi. Korunmaya çağırılmak için cerrah tarafından çağırılmak için bekledik ve 2. biyopsi temiz oldu ama orada her yerinde kanser vardı. Kanser gördüğünü biliyor. 4 hafta sonra geri dönüyorum, yalnızca CT ve benim kanser uzmanım kanserin gerçekten tekrarladığını söylediği biyopsiden yok. Cerrah asstaki akciğer dilimi ve kalan akciğerlerimin sağlıklı bir bölümünü örten kanseri gösterir. Onkolojistimi bir endişeyle çağırmak zorunda olduğumda kanserden bahsediyorum ve akciğerlerimdeki herhangi bir kanserden emin olmadıklarını söylüyor. İlk yardımımın dışında kalmamı unuttum. Döngü, kimin ne dediğini kabul etmiyor ya da hatırlatamıyorlardı: öfke ve hayal kırıklığı elle tutulur, her seferinde bir başkasını gördüm, onkolojistim şimdi burada bir “yıl” ya kadar olduğumu söylüyor. Ama muhtemelen bana oradan çıkmamı söyleyeceksin. Tavsiyeniz ne?

Bazen, tedavilerimiz onkolog, cerrah ve aile hekimi dahil olduğunda, endişelerimizi açıkça doktorlarla paylaşmanın zor olduğunu kabul ediyorum. Mastektomi, ardından 2009’da kemoterapi ve daha sonra tamoksifen tedavisi gördüm. Onkolog beni aromataz inhibitör ilaçları üzerine koymak istiyor. Bu yeni ilaç hakkında çok kötü yan etki duydum. Hormonal tedavi için gerçekten daha iyi mi? Ve geçiş yapmak için, menopoz durumunu doğrulamak için kan testi almak için 1 aydan uzun süre tamoksifen uygulamam lazım. Bu kadar süredir tamoksifen olmak güvende mi?

Bu yazı Cecilia içindir. Ameliyat sonrası ağrı yaygındır ve kalıcı olabilir. Bazen radyasyondan etkilenenler, ağrıya neden olabilen yara izi dokusunun gelişimini de içerebilir. Deneyebileceğiniz birkaç fikir … ağrınızı, özellikle ağrı kliniklerinde danışma gibi değerlendirmenizi istemek için bir başvuru isteyin. Birinci basamak doktorunuzdan veya onkolojistinizden gelen talimatlar ile acıyı gidermek için akupresür veya akupunktur, stres ve gevşeme teknikleri gibi ek yollara bakın.

Böbrek kanseri dört yıl önceydi. Benim deneyimim şudur :. Bu zaman çerçevesinde, birincil Doktorum olan Üroloji Doktorunun iletişim eksikliği olduğunu görebiliyordum. Birincil MD’ye Urology Md’nin ne ifade ettiğini söylediğimde Üroloji’nin yorumlarını bilmiyordu. Ona yorumların ne olduğunu söylemek zorundaydım ve o yorumlar tarafından şaşkın görünüyordu. Ona tıbbi notları okumasını söyledim ve Üroloji ile anlaşamıyor gibiydi. Başka bir deyişle, bir ön yorum gibi, tıbbi konularla ilgili neler olduğunu bilmeliyiz. Bazen tüm işi yapanın ben olduğumu hissettim.

Maalesef & quot; jargon & quot; içeren cümle yanlış pozisyona girdi. Bu gönderenden okunur, çünkü eczaneden dağıtılır.

Bu yolculukta iletişim çok önemli, birkaç gün önce bana bir örnek geldi. Birincil doktorumu gördüm ve farklı bir durum için yeni bir ilaç yazdı: eczaneye götürdüğümde, onkoloğumla doldurulmadan önce konuşmam gerektiğini söylediler. Bana iki doktorun birbiriyle iletişim kurması gerektiğini söyledi. Ancak sorunun nedeni, benim ana doktorumun kanser ünitesinde ne alıyor olduğunun farkında olmadığı ve onkoloğundan aldığım şeyin eczane profilinde bulunmamasıydı, çünkü eczaneden alamadım. Yjos os, os dos [kanser ünitesinden alınmıştır. Kafa karıştırıcı geliyor ve evet, birçok telefon görüşmesi yaptım. Bilgiyi farklı bir eczacı ile kontrol ettim bile. Son olarak onc ile temasa geçtim. Hemşire, eczacının önerdiği gibi aynı şeyi elde etti. Tamam olduğu ortaya çıktı, ancak bunun üstünde nasıl kalmam gerektiğini ve hükümetimin denetimini sürdüreceğim konusunda beni bilgilendirdi. Artık tüm testlerin, ilaçların vb. Sonuçların kopyalarının kardiyolog dahil tüm doktorlarımıza gönderilmesini talep ettim. Hastanemizde bilgi getiren bir bilgisayar programı yanı sıra doktorlar bürosu da var, ancak yeni ve bakmak için zaman ayırmamak gibi görünüyor. Kardiyologumu gördüğüm bir diğer kısa örnek ve aynı doktorun benim diğer Dr. Yaptı. Ona bakmasını söylemiştim, yaptığı işi de zamandan ve paradan kurtarmıştı. Bu tam zamanlı bir iş. Bu arada göğüs kafesinin mestazı var

2 yıl önce göğsümde göğüs muayenesi yapıldı. Lenf nodu negatif. 34 radyasyon tedavisi aldım ve Femara’dayım. Ameliyattan beri sürekli ağrım var. Kemik taraması, MR, CT tarama PET taraması vardı ve her şey olumsuz çıktı, ancak kaburgalarımdaki ve göğsümdeki acılar orada. Radyasyon yan etkileri hakkında daha fazla okumak isterim. Teşekkürler

Zula, annen için Sosyal Güvenlik Engelliliğine baktın mı? O kanser olması nedeniyle SSD aracılığıyla medikal veya medikale hak kazanabilir. Hak kazanabilir, iyi şanslar.

Bugünkü doktorlarla iletişim konusundaki mesajım için minnettarım. Hormon türü tedavi için “5 yıllık takip planı” konusunda yoğun araştırma yaptıktan sonra yarın onkologun takip edildiğini görüyorum. Buna katılmayı reddediyorum, çünkü kanserim çok küçüktü, lenf düğümleri yoktu ve radyasyon bir MammoSite prosedürü içeriyordu. 84 yaşında olurum 5 yılın sonunda ve bu önemli yıllarda yaşam kalitesi ciddi şekilde tehlikeye atılacaktır. Kararım konusunda inancım var ve aileye, arkadaşlara ve diğer tıbbi insanlara danıştık ve bu karar hakkında kendimi iyi hissettim. Bu süre boyunca bana sağladığınız tüm bilgiler için teşekkür ederiz.

Bunları benim günlük ilaçlarla birlikte not etmeyi kabul ve görmeyi çok isterim. Epilepsi, migren, kanser, kemo ve hipoksiye sahip olduktan sonra, doktorun çakışan ilaçları tanımasına ve en iyi tedavi edeceği durumu anlamasına yardımcı olur. Özellikle kansere, kemoterapi, radyasyon, diyet, yorgunluk vb. Olduğunda.

Martha’yı nasıl hissettiğini biliyorum. Bazen bir tavır alabilirler. Sonra neden insanlar tedavi için başka bir şehre giderler acaba? Ya size boş gözüküyorlar ya da zamanlarını boşa harcıyormuş gibi kaşlarını çatıyorlar … sigortalı olduğu zaman dilimini kullanarak bir milyondan fazla hasta ramen etmeleri gerekiyor.

Burada oturup web sitesinden geçiyorum. Çok önemli bilgiler buldum. Annem 7 gün önce rektal kanser teşhisi kondu. Kardeşlerim ve ben, bize yardımcı olabilecek bir yer bulmaya çalışmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Annemin sigortası yoktur ve Houston’daki kamu hastanelerine gidebiliriz. Kansere yakalanan en iyi hastanemizden birine sahibiz. MD Anderson KANSER MERKEZİ. Sigortamamız nedeniyle orada bulunamayız. Sizlerin bu konuda bana verebileceği en iyi tavsiye nedir? Annesine durumuyla ilgili en iyi kaynakları bulmak istiyorum. Lütfen bana herhangi bir yorum veya tavsiyeyle e-mail atmaktan çekinmeyin. Hepinize teşekkür ederim. Zulmalemelle@hotmail.com

Bir önceki ziyaretim sırasında tartıştığım materyalleri incelemeye çalışırken Doktor’un ve çalışanların rahatsız olduğunu gördüm. Kocam doktora veya hemşireye korkmadan korkmak için çok tereddütsüz davranıyor. Bu özel bir büro olduğunun ve kanser tedavisinin neden olduğu endişe ile uğraşacak profesyonel birinin bulunmadığının altını çiziyorum. MxePct

Ziyaretinizden önce sorular listenizi yazın. En önemli sorulara odaklanın ve özen gösterin; randevunuza sizinle bir aile üyesi veya arkadaşı getirin. Onlardan not almalarını ve sorularınızı ve doktorunuzun yanıtlarını takip etmelerini isteyin. Sizden sorumlu olduğunuzu unutmayın. Randevu almadan önce kendinizi eğitin. Bilgi arama ve sorularınızı sormaya çekinmeyin. Doktorunuzdan anlamadığınız her şeyi açıklığa kavuşturmasını isteyin. Anlayışı kontrol etmek için, duyduğunuz şeyi tekrarlayın ve onay isteyin – “Yani, söylemelisiniz ki …