Elektronik İşitme: aba, RDI ve duyusal terapiler

Bir çok otistik çocuğun ve ilişkili bozukluklar gibi baş beceriyor veya tokat diğerleri gibi istenmeyen davranışlar sergilemektedirler. Ebeveynler ve diğer bakıcılar için, bu davranışlar zor ve sinir bozucu olabilir azaltmak için çalışıyor. Aslında, caydırmaya yönelik çabalar genellikle davranışları daha sık hale sonuna kadar.

otizm spektrum bozukluğu olan her çocuk onun ya da onu ow sahip olacaktır; Otizmin bireysel desen. Bazen, bir çocuğun gelişimi fro gecikir; doğum. Otistik Diğer çocuklar normal olarak daha önce aniden kaybediyoruz geliştirmek; sosyal ve dil becerileri. Bazı çocuklarda, dil kaybı th; değer düşüklüğü. Diğerlerinde, oyuncakları sıraya dizmek harcama saat gibi olağandışı davranışlar (; hakim.

Ebeveynler genellikle bir şeylerin yanlış olduğunu fark ilk sırada.

AUTIS türleri hakkında Devam okuma; Böyle Asperger, Rett bozukluğu, ve daha fazlası gibi spektrum bozuklukları.

ABA insanlar tanınmayan veya göz ardı edilir davranışlar daha ödüllendirilir davranışları tekrarlamak daha muhtemel olduğunu fikrine dayanmaktadır. 1960’lardan beri, araştırmacılar ABA otistik çocuklara yardımcı olduğunu kabul etmiştir. ABA onların sorunlu davranışların çekici olasılığını azaltırken onlara beceri setleri bir dizi geliştirmeye yardımcı yapar. teknik Tabipler Birliği, Pediatri Akademisi ve ABD Genel Cerrah tarafından otizm için bir tedavi olarak kabul edilir.

ABA eğitim genellikle eğitimli bir terapist tarafından yapılır. Geleneksel ABA, terapist one-on-one bir çocuk ile çalışan haftada 20 ila 40 saat harcıyor. Genellikle olsa da, bir terapist “modifiye ABA.” Modifiye ABA ile bilinen terapi bir sürümünü kullanacak, terapist gibi konuşma ve mesleki terapi gibi diğer tedaviler için çocuk zaman tanımak için çocukla haftada 10-15 saat harcıyor . Bu aynı zamanda çocuk tedavi sosyal ortamda vakit geçirmek için izin verir. Otistik Bütün çocuklar benzersiz ve özel öğrenme ihtiyaçları vardır. Sonuç olarak, terapist bu ihtiyaçları karşılamak için tasarlanmış bulunuyor uygulamalı bir davranış analiz programı geliştirmek olacaktır.

Tedavi terapist tarafından bir değerlendirme ile başlar. değerlendirmenin amacı, çocuk zaten ve çocuk vardır açıkları sahip olan beceriler belirlemektir. Terapist yanında birçok alanda çocuğun becerilerinin arttırılmasına yönelik bir ABA programı geliştirir. Program büyük ihtimalle çocuğun ilişkin hedeflerini içerecektir