elma sirkesi ve sağlık

Muhtemelen şu anda kiler elma sirkesi bir şişe var. Bu ev yapımı turşu, Soslar ve salata sosu için lezzetli bir ek, ama sizin için de iyidir?

Bir halk çare olarak, elma sirkesi siğillere grip her şeyi kür ile kredi olmuştur. sözde yararları pek çok kanıtlanmamış olmakla birlikte, bazı uzmanlar hayatınıza bu ekşi sıvının biraz ekleyerek bazı sağlık yararları olabileceğini düşünüyorum.

elma sirkesi düz içmeyin. O senin diş minesi ve özofagus zarar verebilecek o kadar asidik var.

Eğer elma sirkesi kilo yardımcı olacağını duydun mu?

tek çalışma kişilerde fikri Japonya’da yapıldığını test etmek. Çalışmada, 175 obez ama sağlıklı insanlar 12 hafta boyunca günde sirke veya su ya aldı. Onların diyetler benzerdi. Onlar yemek dergileri tuttu. Çalışmanın sonunda, sirke kullanılan olanlar biraz daha kilo kaybetmişti. Ortalama olarak, sirke grup 3 aylık süre içinde 1-2 pound kaybetti. Çalışma bittikten sonra onlar tüm geri kazandı.

Araştırmacılar sirke yağ parçalayarak yer alan bazı genlerin açmak olabileceğini düşündürmektedir.

etkisi muhtemelen çok ince olduğunu, Chicago diyetisyen Debbie Davis, RD diyor. “Bu kilo kaybı ve kilo yönetimi açısından bazı faydaları olabilir, ama kesinlikle hızlı bir düzeltme değil.

Eğer kilo vermek istiyorsanız, yine egzersiz ve uygulama porsiyon kontrolü gerekir.

elma sirkesi muhtemelen sıska yapmaz iken, diyabet ve kan şekeri kontrolü ile yardımcı olmak için görünmüyor.

Carol Johnston, PhD, Arizona State Üniversitesi beslenme programı yönlendirir. O 10 yılı aşkın için elma sirkesi okuyan ve kan şekeri üzerine etkileri bazı ilaçların benzer inanmaktadır edilmiştir.

“Elma sirkesi anti-glisemik etkisi çok iyi belgelenmiştir,” Johnston diyor.

O açıklıyor sirke blokları nişastanın sindirimi bazılarıdır. “Nişasta% 100 engellemez, ama kesinlikle sindirilir ve kan şekerini yükselterek olmaktan o nişasta, en azından bazı engeller,” Johnston diyor.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …