emzirme: Bebeğin kötü kilo – Konu genel bakış

Çoğu bebek ilk hafta doğum ağırlığının% 10 kadar kaybetmek. Bir bebeğin ağırlığının sıvısı, idrar ve dışkı normal kaybı azalır. Bebekler erken emzirme desen birkaç kalori almak. Vücutları bu erken bir süre için özel yağ depolarını var. Normalde, ilk birkaç gün içinde oturumları beslenme, sık olmasına rağmen, kısa. Besleme giderek daha uzun olsun ve bebek daha kalorili zengin süt alır. 2 hafta sonra, bebeklerin çoğu kayıp kilo geri kazandı ve giderek kilo almaya devam ediyor.

Bir bebek Zavallı kilo nedeniyle olabilir

Tipik olarak, daha sık emzirme (her 1 ½ ila 2 saat) genellikle sorunu çözer. Aksi takdirde, doktorunuza veya yardım için bir laktasyon danışman sormak. Bazen formülü ile ekstra besleme tavsiye edilir. anne sütüyle beslenen bebekler için formül besleme genellikle özel olarak tasarlanmış, ince plastik bir tüp (tamamlayıcı bakım sistemi) üzerinden verilir. Tüp emzirme döneminde meme başının yanına yerleştirilir. takviyesi gerekli ise, bu biberonla besleme dışındaki yöntemleri kullanmak en iyisidir. Ayrıca, tutmaya yardımcı ve süt üretimini artırmak için bir gün göğüsleri birkaç kez pompa.

Bir bebek genellikle sadece o ciddi beslenmemiş olması durumunda, yoksul kilo için hastaneye gereken susuz, ya da diğer sağlık sorunları var.

ilk haftasında özel hayatının doğum ağırlığının% 10’dan fazla Kaybediyor; 2 haftalık tarafından onun doğum ağırlığı ulaşamamıştır; çok yavaş yaş 2 hafta sonra kazançlar ağırlık.

Kötü emzirme tekniği; çoğu zaman yeterli değildir emzirme; Değil emzirme yeterince uzun; Değil her iki memede gelen emzirme; Zayıf izin aşağı refleks; Çünkü ağır alkol kullanımı, ya da ilaçlar veya doğum kontrol hapları bazı türleri orta tütün kullanımı, annenin sınırlı süt arzı; sıkı bir emzirme programı tutulması yerine isteğe bağlı beslenme.