emzirme pozisyonları – Konu genel bakış

uygun konumda -Besleme Meme bebeğinizin mandalı yardımcı olacak ve meme doğru -feed ve deneyim daha keyifli hale getirmek. Bir konforlu ve rahat bir konumda Ayrıca, izin aşağı daha kolay gerçekleşir.

Herhangi bir pozisyonda

Birkaç emzirme pozisyonu vardır.

beşik (geleneksel) tutun da arka desteklenen, sen otur. Bir kol için dirseğin içinde onun kafası, bebeğinizi destekler ve açık eli bebeğin altını destekleyen. Bebeğinizin karın sizin karşı yatıyor. Diğer yandan göğsü desteklemek ve bebeğin ağzına rehberlik eder.

Bebeğinizi emzirme üzerine bükmeyin. bebeğe size değil, sizin için bebeği getirin. sırt ve boyun sorunlarına yol açabilir eğildim; Bebeğinizin vücut ve baş hizalanmış düz tutun. Bebeğin kafası düz vücut değil, bir tarafa dönük veya yukarı eğimli veya emzirme sırasında aşağı olmalıdır; Kollarınızı ve bebeği desteklemek için bir veya daha fazla yastık kullanın. Bu sizin ve bebeğin beslenme sırasında daha rahat yardımcı olacaktır.

Sen rahat bir seviyede kolunuzu dinlenme veya ayaklarınızı yükseltmek için bir tabure kullanmak için hangi kucağına bir yastık koymak isteyebilirsiniz.

beşik tutun genellikle en yaygın tutun kabul edilir, ancak diğer tutar o kadar fazla kontrol sunmuyor. beşik tutma pozisyonu genellikle emzirme iyi kurulmuş de sonra çalışır.

Çapraz beşik tutma beşik beklemeye benzer, fakat el pozisyonları farklıdır. Bu pozisyon bebek hareketli size daha fazla kontrol verebilir. Bebeğinizin karın sizin karşı yatıyor. Bir el parmakları yukarı ve baş destekleyen omuzlar geride, bebeğin başına düşük. (Meme kullanılan aynı tarafta) Öte yandan göğsü destekler ve bebek areola iyi bir derin mandalı oluşturulmasına yardımcı olmak için bu daraltır. beklemeye Bu tür uygun bir mandalı için meme bebeğinizi rehberlik yardımcı olur.