Gebelik sırasında meme kanseri

Bu genellikle olmaz, ama bazen anne-to-be meme kanseri. gebelik hormonlarındaki değişiklikler hastalığın daha hızlı buyutebilirim rağmen, kansere neden olmaz hamile.

Ashley Ross ve Sophie Banay MouraCancer ile: yalnız kelime bizi felç edebilir. Bunun yerine kendimizi korumak, biz büyülü başvurmak düşünce-bana olmayacak. Bu bir hata. sırayla 39-kadınlarda 20 en iyi beş kanser oranları, onlar meme, tiroid, melanom, servikal ve olan kolorektal-vardır yükseliyor. İyi haber: bunları önlemek için yapabileceğiniz bir çok şey var. Biz ülkenin en iyi doktorları konuştuk ve Marie Claire’in ilk kez kanser kurs için son araştırma mayınlı. Burada, nasıl …

Bu ekstra önemli gebelik boyunca meme sınav olması için yapar. Herhangi topaklar veya şüpheli belirtiler bir doktor tarafından kontrol edilmesi gerekir.

Eğer hamile yapabileceğiniz en iyi şey düzenli doktorunuza görmektir. Bu ziyaretler diş muayenesi (ya da “doğum öncesi”) doğum öncesi denir ve mümkün olan en iyi sağlık sizi ve bebeğinizi tutmak için çok önemli olduğunu vardır. Bu ziyaretlerin bazıları sırasında, değişiklikleri kontrol etmek meme sınavları olabilir.

Ayrıca düzenli olarak evde kendi kendine sınav yapmalıdır. Bu şekilde göğüslerinizin herhangi bir değişiklik fark daha mümkün olacak. Kendine Meme muayenesi vermek tam olarak nasıl emin değilseniz, doktor ya da hemşire öğretebilir.

Bir mamografi hamilelik sırasında oldukça güvenli kabul edilir, ama bunun nedeni göğüsler artan yoğunluğu gibi yararlı olmayabilir. Üç boyutlu mamografi daha iyi bir seçenek olabilir.

şüpheli bir yumru bulunursa, doktorunuz biyopsi yapmak gerekir. O bir iğne ile veya küçük bir kesim yaparak şüpheli doku küçük bir örnek kaldırırız. örnek doku herhangi bir kanser hücrelerini aramak için mikroskop altında ve diğer yöntemlerle kontrol alır.

Doktorunuz ayrıca size herhangi bir hastalığın boyutunu değerlendirmek ve biyopsi rehberlik edecek bir ultrason verebilir.

gebelik biten meme kanserine yenerek bir kadının şansını artırmak olmayacaktır. Ayrıca, kanser bebeğe zarar verir dair hiçbir kanıt yoktur. Ancak tedaviler riskleri var.

Cerrahi, genel olarak, gebeliğin herhangi trimesterinde güvenlidir. Kanser erken aşamalarında hala varsa, doktorunuz büyük olasılıkla şüpheli yumru (lumpektomi) veya tüm meme (mastektomi) ya çıkarmadan önerecektir. Birinci veya ikinci trimesterde iseniz, bir mastektomi tercih edilen bir ameliyattır. Lumpektomi genellikle üçüncü trimesterde tanı kadınlar için bir seçenektir. o bebeğe zarar verebilir, çünkü Radyasyon tedavisi genellikle gebeliğin sonrasına kadar başlamaz.