Gebelikte anemi: nedenleri, belirtileri ve tedavi

Hamile olduğunuzda, anemi gelişebilir. Eğer kansızlık varsa, kan senin dokulara ve bebeğinize oksijen taşımak için yeterli, sağlıklı kırmızı kan hücreleri yoktur.

Hamilelik sırasında, vücudunuz bebeğinizin gelişimini desteklemek için daha fazla kan üretir. Eğer yeteri kadar demir veya diğer bazı besin almıyorsanız, vücudunuz bu ek kan yapmak gerekiyor, kırmızı kan hücrelerinin miktarını üretmek mümkün olmayabilir.

Bu hamile olduğunda hafif anemi olması normaldir. Ancak düşük demir veya vitamin seviyeleri ya da diğer nedenlerle daha şiddetli anemi olabilir.

Anemi yorgun ve güçsüz hissetme bırakabilirsiniz. şiddetli ama tedavi edilmezse giderse, erken doğum gibi ciddi komplikasyon riskini artırabilir.

Mide yanması relie için ipuçları; Sağlıklı Diapering: Temel; Hamileler için diş Ziyaretler

Burada gebelik sırasında nedenleri, belirtileri ve anemi tedavisinde hakkında bilmeniz gerekenler.

Aneminin birkaç çeşit hamilelik sırasında gelişebilir. Bunlar

Aneminin bu tür gelişebilir İşte nedeni

Demir eksikliği anemisi. vücut hemoglobin yeterli miktarda üretmek için yeterli demir olmadığında anemi Bu tür oluşur. Bu kırmızı kan hücrelerinde bir protein var. Bu vücudun geri kalanına oksijeni akciğerlerden taşır.

demir eksikliği anemisi, kan vücutta dokulara yeterince oksijen taşıyamaz.

Demir eksikliği gebelikte aneminin en sık nedenidir.

Sağlıklı Yemek Tarifleri Eksi Heartbur; Germ itibaren Ailenizi Koruyun; İnkontinans utandım?

Folat eksikliği anemisi. Ayrıca folik asit denilen folat, B vitamini türüdür. vücudun sağlıklı kırmızı kan hücreleri de dahil olmak üzere yeni hücreler üretmek için folat ihtiyacı var.

Hamilelik sırasında kadınların ekstra folat gerekir. Ama bazen onların diyet yeterli alamadım. Bu durumda, vücut vücuda dokulara oksijen taşımak için yeterli, normal kırmızı kan hücreleri yapamaz.

Folat eksikliği doğrudan bu nöral tüp anomalileri (spina bifida) ve düşük doğum ağırlığı gibi doğum kusurları bazı türleri, katkıda bulunabilir.

Vitamin B12 eksikliği. vücudun sağlıklı kırmızı kan hücreleri oluşturmak için B12 vitaminine ihtiyacı vardır. hamile bir kadının diyet yeterli B12 vitamini almaz kaldığında vücudu yeterince sağlıklı alyuvarlar üretemez. et, kümes hayvanları, süt ürünleri yemeyin kadınlar ve yumurta gibi nöral tüp anormallikleri gibi doğum kusurları, katkıda bulunabilir, ve erken doğum neden olabilir vitamin B12 eksikliği, gelişme riski daha yüksektir.

sırasında ve doğumdan sonra kan kaybı da anemiye neden olabilir.