gençler ve yetişkinlerde astım – konu genel bakış

Bu konu gençler ve erişkinlerde astım hakkında bilgi sağlar. Eğer çocuklar 12 yaş ve daha genç, Çocuklarda Astım astım hakkında bilgi almak için arıyoruz.

Astım akciğerlere yol hava yollarındaki şişme ve iltihaplanmayı neden olur. astım fişekleri iken, havayolları sıkın ve daralır. Bu yoluyla kolayca geçen havanın tutar ve zor nefes için yapar. Bu flare-up da ( “ig-zas-er-BAY-shuns” demek) astım atakları veya alevlenmeler denir.

Astım insanları farklı şekillerde etkiler. Onlar egzersiz Bazı insanlar sadece alerji mevsiminde astım atakları var, ya da soğuk havada nefes, ya da. Diğerleri genellikle doktora göndermek çok kötü saldırılar var.

Eğer birkaç astım atakları olsa bile, yine de astım tedavi etmek gerekir. senin hava yollarında şişme ve iltihap için hava yollarında kalıcı değişikliklere yol ve akciğerlere zarar verebilir.

Birçok astımlı aktif, tam bir hayat yaşamak. Astım yaşam boyu sürecek bir hastalık olmasına rağmen, tedavi onu kontrol ve sağlıklı tutabilirsiniz.

Uzmanlar astıma yol açan tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Ama biz biliyoruz bazı şeyler vardır

astım belirtileri hafif ya da şiddetli olabilir. Sen şimdi ve sonra hafif saldırılar olabilir, ya da her gün şiddetli belirtiler olabilir. Yoksa aralarında bir şey olabilir. Ne kadar sıklıkla belirtiler de değiştirebilirsiniz var. Astım varsa, sen olabilir

Belirtiler geceleri daha kötü olabilir.

Şiddetli astım atakları hayatı tehdit edici olabilir ve acil tedaviye ihtiyacı olabilir.

Kişiselleştirilmiş Eylem Planı almak için Astım değerlendirmesini alın

Astım ailelerde çalışır; Astım çok daha yaygın alerji ile herkes astım alır olsa, alerji kişiler bulunmaktadır. Ve astım ile herkes alerjileri vardır; Kirlilik astıma neden ya da daha kötü hale getirebilir.

Giriş ve çıkış nefes yüksek sesle veya yumuşak ıslık gürültü yapma, hışıltı; çok Öksürük; göğüs gerginlik hissediyorum; nefes darlığı hissediyorum; sorun nedeniyle öksürme veya bir sabit zaman nefes sahip uyku var; Hızla egzersiz sırasında yorgun olsun.

da; Gece