gençler ve yetişkinlere belirtiler astım

astım belirtileri hafif ya da şiddetli olabilir. Sen arasında herhangi bir belirti, şiddetli belirtiler her gün, ya da bir şey olabilir. Ne kadar sıklıkla belirtiler de değiştirebilirsiniz var. astım belirtileri şunlar olabilir

Birçok kişi böyle bir öksürük ve nefes darlığı gibi gece (gece astım) de kötüleşir belirtileri var.

Genel olarak, çünkü nefes veya öksürük darlığı geceleri uyanma kötü kontrollü astım belirtisidir.

Kişiselleştirilmiş Eylem Planı almak için Astım değerlendirmesini alın

meydana yüksekliğini değişen bir ıslık gürültü hırıltı, zaman akciğer hava yolları dar; Öksürme. Bu bazı insanlar için tek belirtidir; Göğüste sıkışma; hızlıdır nefes, sığ nefes, ya da zorluk nefes darlığı; Çünkü öksürük veya bir sabit zaman nefes sahip uyku bozukluğu; Egzersiz sırasında hızlı yorucu.

özellikle bir grip gibi, bir virüsün neden, soğuk ya da solunum yolu hastalığı başka bir türü olan; Hava soğuk ve kuru, özellikle (egzersize bağlı astım) Egzersiz; sigara dumanı, hava kirliliği, toz akarları, ya da hayvan dışkısı gibi tetikleyiciler, maruz kalma; iş (mesleki astım) de kimyasal madde veya diğer maddeler etrafında olmak; Böyle bir kadının adet kan akımı ya da gebeliğin başlangıcında sırasında olduğu gibi hormonlar, değişiklikler; Aspirin gibi alınması ilaçlar, (aspirin astım -kaynaklı) ya da steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlar.

da; Gece