Güvenli ve başarılı bir kilo verme programı seçme

Güvenli ve Başarılı Bir Kilo Verme Programı Seçme

Giriş

Giriş; Nereden başlayacağım; Kilo kaybı programında nelere dikkat etmeliyim ?; Program çevrimiçi olarak sunulursa ne olur ?; Program hakkında hangi soruları sormalısınız ?; Ya daha fazla yardıma ihtiyacım olursa? Araştırma; ; Kaynaklar

Hastalar ve tıbbi uzmanlar için destek sağlayan birçok organizasyon var. Kaynakların tam listesini görüntüleyin.

Kilo vermeye mi ihtiyacınız var? Kilo kaybı programı denemek mi düşünüyorsun? Kilo vermenize yardımcı olacağını taahhüt eden diyetler ve programlar her yerde, dergi ve gazete, radyo, TV ve web siteleri aracılığıyla ilan edilir. Bu programlar güvende mi? Senin için çalışacak mı?

Bu bilgi broşürü, kilo vermeyi ve zamanla kilo vermenizi sağlayacak bir kilo kaybı programını belirleme konusunda ipuçları sağlar. Ayrıca sağlık bakım sağlayıcınızla kilonuz hakkında konuşma yolları önerir. Yeme ve fiziksel aktivite alışkanlıklarınızda değişiklik yaparak kilonuzu kontrol etmenize yardımcı olabilir. Bu değişiklikler yeterli değilse, bir kilo kaybı programı veya başka tür tedavi düşünebilirsiniz.

Nereden başlayacağım

Kilonuz hakkında

Benim için sağlıklı bir kilo nedir ?; Kilo vermem gerekiyor mu ?; Ne kadar kilo vermeliyim ?; Fazladan kilom bir sağlık sorunu ya da aldığım bir ilaçtan kaynaklanıyor olabilir mi?

Kilo vermenin yolları hakkında

Ne tür yeme alışkanlığı kilomu kontrol etmeme yardımcı olabilir ?; Ne kadar fiziksel aktiviteye ihtiyacım var ?; Nasıl güvenle egzersiz yapabilirim ?; Kilo verme programı bana yardımcı olabilir mi ?; Zayıflama ilaçları almalı mıyım ?; Kilo verme ameliyatı benim için doğru mu?

Sağlık kuruluşunuzla kilonuz hakkında konuşmak önemli ilk adımdır. Doktorlar, genel ofis ziyaretleri sırasında sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite ve kilo kontrolü gibi konularda her zaman konuşmazlar. İhtiyacınız olan yardımı elde etmek için bu sorunları ortaya çıkarmanız önemlidir. Doktorunuzla kilonuzdan bahsederken huzursuz hissederseniz bile, sağlığını geliştirmenize yardımcı olması için orada olduğunu unutmayın.

Ziyaret için hazırlanın

Kilonuzu kontrol etmenin güvenli ve etkili yolları hakkında doktorunuzla konuşun. (Örnek sorular için aşağıya bakın.)

Sorularınızı önceden yazınız .; Not almak için kalem ve kağıt getirin .; Bunun sizi daha iyi hissettirmesi için destek için bir aile bireyini veya arkadaşını davet edin.

Sahip olduğunuz tıbbi sorunları ve kilonuzu kontrol etmek için hedefler belirlemenize yardımcı olması için aldığınız ilaçları gözden geçirebilir. Doktorunuzun ne söylediğini anladığınızdan emin olun. Bir şey anlamıyorsanız, sorular sorun.

Uzun vadede ağırlığı korumak için bir plan; Daha sağlıklı yeme ve fiziksel aktivite alışkanlıklarının geliştirilmesine ilişkin rehberlik; Devam eden geribildirim, izleme ve destek; Yavaş ve sabit kilo verme hedefleri – haftada genellikle ½ ila 2 kilo (zira kilo kaybı bir programın başlangıcında daha hızlı olabilir)

Doktorunuzdan kilo verme programı veya uzman tavsiyesi isteyebilirsiniz. Bir kilo verme programı başlatırsanız, özellikle sağlık sorunları yaşıyorsanız, tercih ettiğiniz programı doktorunuzla tartışın.

Başarılı, uzun süreli kilo kontrolü, yalnızca ne yediğinize değil genel sağlık durumunuza odaklanmalıdır. Yaşam tarzınızı değiştirmek kolay değildir, ancak sağlıklı alışkanlıkları benimsemek, uzun vadede kilonuzu yönetmenize yardımcı olabilir.

Etkili kilo verme programları iyi kilo vermenin yollarını içerir. Bu programlar, kilo vermenize ve her gün sopa uygulamanıza yardımcı olan sağlıklı davranışları teşvik eder.

Zayıflama programında nelere dikkat etmeliyim?

Güvenli ve etkili kilo verme programları şunları içermelidir:

Bazı kilo kaybı programları aşırı fazla miktarda kilo alan kişiler arasında hızlı kilo kaybı sağlamak için çok düşük kalorili diyetler (günde 800 kaloriye kadar) kullanabilir. Bu tip diyet, sık yapılan ofis ziyaretleri ve tıbbi testler aracılığıyla yakın tıbbi gözetim gerektirir. Bu tür bir diyetle ilgili daha fazla bilgi için, Çok Düşük kalorili Diyetler broşürünü okuyun.

Birçok kilo verme programı şu anda çevrimiçi olarak sunuluyor ya tamamen ya da kısmen. Bu programların ne kadar iyi çalıştığından çok fazla şey bilinmiyor. Ancak, uzmanlar çevrimiçi kilo verme programlarının aşağıdakileri sağlamasını öneriyor:

Program çevrimiçi veya şahsen olsun, katılmaya karar vermeden önce mümkün olduğunca çok bilgi sahibi olmalısınız.

Kilo verme programını seçerken bu yanlış iddialara dikkat edin.

Diğer uyarı işaretleri arasında

Bazı kilo verme programları ve ürünleri tarafından kullanılan yanlış iddialar hakkında daha fazla bilgi için, Daha Fazla Bilgi için bölümünde listelenen Federal Ticaret Komisyonundaki maddelere bakın.

Kilo verme programları için çalışan profesyoneller, programın özellikleri, güvenliği, maliyetleri ve sonuçları ile ilgili soruları cevaplamalıdır. Aşağıda, sormak isteyebileceğiniz örnek sorular bulunmaktadır.

Güvenli ve etkili bir kilo verme programını seçme konusunda daha fazla ipucu için Kaynaklar bölümünde listelenen Federal Ticaret Komisyonu kalemlerine bakın.

Program çevrimiçi olarak sunulursa ne olur?

Bir kilo verme programı sizin için iyi bir seçenek değilse, diğer tedavi yöntemleri hakkında sağlık uzmanınıza danışın. Reçeteyle satılan ilaçlar, yaşam tarzı değişiklikleri ile birlikte bazı kişilerin kilo vermesine yardımcı olabilir. Obeziteye sahip bazı insanlar için mide ve / veya barsaklarda bariatrik cerrahi bir seçenek olabilir. Bariatrik cerrahi hakkında daha fazla bilgi için Kaynaklar bölümüne bakın.

Çevrimiçi olarak sunulan yapılandırılmış, haftalık dersler veya kişisel hedeflerinize uyarlanmış podcast desteği; Kişisel hedeflerinize göre destek; Cep telefonları veya çevrimiçi dergiler gibi avuçiçi cihazları kullanarak yeme ve fiziksel aktivitenin kendiliğinden izlenmesi; E-posta, telefon veya kısa mesajlarla verilen hedefler, ilerleme ve sonuçlar hakkında bir danışmandan düzenli olarak geri bildirim almak; Bülten panoları, sohbet odaları ve / veya çevrimiçi toplantılar yoluyla bir gruptan sosyal destek

Diyet olmadan veya egzersiz olmadan kilo verin !; En sevdiğiniz gıdaları yiyorken kilo !; 30 günde 30 lira kaybedersiniz !; Vücudunuzun belirli sorunlu bölgelerinde kilo verin!

Çok küçük baskı; Yıldız işaretleri ve dipnotlar; Gerçek olamayacak kadar iyi görünmeyen daha önce ve sonra fotoğraf

Program sağlıklı alışkanlıklarım geliştirmemize yardımcı olacak grup dersleri veya bire bir danışmanlık sunuyor mu ?; Belirli bir yemek planını izlemem gerekir mi, yoksa yemek kayıtları tutmalı mıyım; Özel yemekler veya takviyeler almalı mıyım ?; Program özel gıdalar isterse, sevdiğim, hoşlanmadığı ve gıda alerjilerine (varsa) göre değişiklikler yapabilir miyim? Bu program bana daha fiziksel olarak aktif olmanıza, belirli bir fiziksel aktivite planını izlememize veya egzersiz yönergeleri sağlamamda yardımcı olur mu? Program benim yaşam tarzım ve kültürel ihtiyaçlarımla birlikte çalışacak mı? Program, sosyal ya da tatil yeme, iş programlarındaki değişiklikler, motivasyon eksikliği ve yaralanma ya da hastalık gibi konuları ele almanın yollarını mı sunuyor? Program kilo verdikten sonra kilo vermeme yardımcı olacak bir plan içeriyor mu?

Programı kim yönetiyor? Personelin ağırlık kontrolü sertifikaları, eğitim, deneyim ve eğitimi ne tür?

Program hakkında hangi soruları sormalıyım?

Ulusal Diyabet ve Sindirim ve Böbrek Hastalıkları Enstitüsü) ve diğer hükümet bileşenleri), birçok hastalık ve koşula ilişkin araştırmalar yürütür ve destekler.

Program bana zarar verebilir mi? Önerilen uyuşturucular veya takviyeler sağlığıma zarar verebilir mi? Programda yer alan insanlar bir doktorla konuşmaya başlıyor mu ?; Programı çalıştıran bir doktor veya diğer sertifikalı sağlık uzmanı mıdır ?; Programın doktoru ya da personeli, gerekirse (örneğin, programın mevcut tıbbi bir meseleyi nasıl etkileyebileceğini öğrenmek için) sağlık görevlisi ile çalışacak mı? Programa katılmam sırasında güvenliğinizi sağlamak için bir sağlık uzmanından gelen devam eden girdi ve takip var mı?

Programın toplam maliyeti nedir ?; Üyelik ücretleri, haftalık ziyaretler için ücretler, yiyecek, yemek değiştirmeleri, takviyeleri veya diğer ürünler için ödemeler gibi başka masraflar var mı? Tıbbi testler için başka ücretler var mı? Kilo verdikten sonra bir takip programı için ücretler var mı?

Ortalama kişi ne kadar kilo verir ?; Ortalama kişi kiloyu ne kadar uzak tutuyor ?; Bu sonuçlarla ilgili yazılı bilgi var mı?

Nedir bunlar ve sizin için doğru mudur ?; Klinik araştırmanın bir parçasıdır ve tüm tıbbi gelişmelerin kalbinde yer almaktadır. Hastalığı önlemek, tespit etmek veya tedavi etmek için yeni yollara bakın. Araştırmacılar aynı zamanda, kronik hastalıkları olan kişilerin yaşam kalitesini yükseltmek gibi bakımın diğer yönlerine bakmak için de kullanmaktadırlar. Sizin için doğru olup olmadığını öğrenin.

Ne var açık? Şu anda açık olan ve işe alım olanakları www.ClinicalTrials adresinde görülebilir.

Daha fazla yardıma ihtiyacım olursa ne olur?

Aralık 2012

Kaynaklar