Huş: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Abedul, Arbre de Sagesse, Betula, Betula alba, Betula pendula, tüylü huş, Betula verrükoza, Betulae Folium, Biole, Bois à Balais, Boulard, Bouleau Blanc, Bouleau Odorant, tüylü Huş, Asası des Afiş d’Ecole, Silver Birch, white Birch ..; Tüm İsimler Abedul, Arbre de sagesse, Betula, Betula alba, Betula pendula, tüylü huş, Betula verrükoza, Betulae Folium, Biole, Bois à Balais, Boulard, Bouleau Blanc, Bouleau odorant, tüylü Birch, Asası des Afiş d’école görün Silver Birch, beyaz huş ağacı; gizle İsimler

Huş bir ağaçtır. C vitamini taşırlar ağacın yaprakları, ilaç yapmak için kullanılır; Huş böbrek, mesane, üreterler ve üretra etkileyen idrar yolu enfeksiyonları için kullanılır. Aynı zamanda idrar çıkışını arttırmak için bir idrar söktürücü olarak kullanılır. Bazı insanlar üriner sistem dışarı floş “sulama tedavisi” için sıvı sürü ile birlikte huş almak; Diğer kullanımlar tedavi artrit, acıyan eklemleri (romatizma), saç kaybı ve deri döküntüleri bulunur. Huş ayrıca için “Bahar kürleri” kullanılan “kan temizleyici.”

Huş ağacı yaprakları idrar yoluyla su kaybını artırır kimyasallar içerir.

Yetersiz Kanıt fo; güneş hasarı (aktinik keratoz) deri büyümeleri. Erken araştırmalar etkilenen bölgelerde 2 ay boyunca huş kabuğu merhem uygulayarak net aktinik keratoz yardımcı olabilir düşündürmektedir; Artrit; Saç kaybı; döküntüler; idrar yolu koşulları; Achy eklemler (romatizma); Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için huş etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Huş ağız yoluyla alınan veya kısa süreler için cilde uygulanan çoğu yetişkin için OLASI SAFE; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Eğer hamileyseniz veya meme -Besleme ise huş alarak güvenliği konusunda yeterli güvenilir bilgi yoktur. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek; yabani havuç, misk, kereviz ve diğer baharatlar Alerji: Birch polen vahşi havuç, misk ve kereviz duyarlı kişilerde alerjiye neden olabilir. Bu “kereviz-havuç-pelin-baharat sendromu.” Olarak anılmıştır Birch polen ayrıca elma, soya fasulyesi, fındık ve fıstık dahil olmak üzere bazı diğer bitkiler, duyarlı kişilerde alerjiye neden olabilir; Yüksek tansiyon: huş yaprağı vücut korur tuz (sodyum) miktarını artırabilir ve bu yüksek tansiyon daha da kötüleştirebilir bazı endişeler vardır.

Huş suyu kaybetmek vücut neden olarak “su hapları” gibi iş gibi görünüyor. öteki “su hapları” ile birlikte huş alarak vücut çok fazla su kaybetmesine neden olabilir. çok fazla su kaybetmek baş dönmesi olması ve kan basıncı çok düşük olmasına neden olabilir; Bazı “Su hap” klorotiazid (Diuril), klortalidon (Thalitone), furosemid (Lasix), hidroklorotiyazid içerir (HCTZ, HydroDIURIL, Microzide), ve diğerleri.

huş uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda huş için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Aabel, S. profilaktik ve homeopatik tıbbı ile akut tedavi, huş poleni alerjisi için Betula 30c: VAS yanıtların tutarlılığı çift-kör, randomize, plasebo-kontrollü çalışma. Br.Homeopath.J. 200; 90 (2): 73-78.

Arshad, SH, Karmaus, W., ve Matthews, S., unlu B. Dean, T., Frischer, T., Tsitoura, S., ve Bojarskas, J. Kuehr, J., ve Forster, J. Derneği bir yetişkin Avrupa popülasyonda sık görülen alerjenlere karşı duyarlılık semptomları alerji ile ilgili. J Investig.Allergol.Clin Immunol 200; 11 (2): 94-102.

Arvidsson, M., B., Lövhagen, O., ve Rak, huş ağacı poleni allerjisi olan hastalarda solunum yolu semptomları ve ilaç 2 yıl plasebo-kontrollü immünoterapi S. Etkisi. J.Allergy Clin.Immunol. 200; 109 (5): 777-783.

Bergmann R. L., Edenharter, G. Bergmann, K. E., Forster, J., Bauer, C. P., Wahn, V., Zepp, F., ve Wahn, erken bebeklik döneminde U. Atopik dermatit 5 yıllık alerjik solunum yolu hastalığı öngörüyor. Clin Exp Allergy 199; 28 (8): 965-970.

Bez, C, Schubert, R., Kopp, M., Ersfeld, Y., Rosewich, M., Kuehr, J. Kamin, W., Berg, AV, Wahu, U. ve ZIELEN S. Etkisi mevsimsel alerjik rinokonjunktiviti olan hastalarda nazal inflamasyon anti-immunglobulin E. Clin Exp Allergy 200; 34 (7): 1079-1085.

Darsow, U., Vieluf, D., ve Yüzük, J. atopi yama testi ile atopik egzama aeroallerjen sensitizasyonunun alaka Değerlendirilmesi: randomize, çift kör, çok merkezli bir çalışma. Atopi Yama Testi Çalışma Grubu. J. Am Acad.Dermatol 199; 40 (2 Pt 1): 187-193.

HUYKE, C., Laszczyk, M., Scheffler, A., Ernst, R., ve Schempp, C. M. [huş kabuğu ekstresi ile aktinik keratoz tedavisi: bir pilot çalışma]. J Dtsch.Dermatol Ges 200; 4 (2): 132-136.

Jahnz-Rozyk, K., Glodzinska-Wyszogrodzka, E., Rozynska-Polanska, R., Paluchowska, E., ve Zabielski, L. S. [polinozisinin hastalarda serum eotaksin düzeyinde spesifik immünoterapi etkisi: Ön çalışmalar]. Pol.Merkur lekarski. 200; 11 (63): 244-246.

Kjaergaard, S. K., Pedersen, O. F., Taudorf, E., ve Molhave, fotoğrafik yöntem ve duyusal gözlerde tahrişe ilişkisine göre göz kızarıklık değişim L. Değerlendirilmesi. Int Arch Occup.Environ.Health 199; 62 (2): 133-137.

Kopp, PD, Brauburger, J. Riedinger, F., Beischer, D., Ihorst, G., Kamin, W., ZIELEN, S. ve Bez, Friedrichs, F., von Berg, A., Gerhold K ., Hamelmann, E., Hultsch ve Kuehr, J. mevsimsel allerjik rinitli çocuklarda in vitro lökotrien salınımı üzerindeki anti-IgE tedavisinin etkisi. J Allergy Clin Immunol 200; 110 (5): 728-735.

Lahti, A. ve Hannuksela, M. Acil kontakt alerji yaprakları ve sap huş. Dermatit 198 ulaşın; 6 (7): 464-465.

Lahti, A., Bjorksten, F. ve Hannuksela M. Alerji polen ve elma ve RAST ile incelenmiştir allerjenlerin çapraz reaktivite huş ağacı. Alerji 198; 35 (4): 297-300.

atopik kaşıntı antijenle indüklenmiş sitokin salınımının Lippert, U., Hoer, A., Moller, A., Ramboer, I., Cremer, B. ve Henz, B.M. Rolü. Int Arch Allergy Immunol 199; 116 (1): 36-39.

Mari, A., Wallner, M., ve Ferreira, bir huş-serbest bölgede F. Fagales polen hassasiyeti: Fagales polen özleri ve huş rekombinant allerjenler kullanarak solunum kohort araştırması (rBet v 1, rBet v 2, rBet v 4) . Clin.Exp.Allergy 200; 33 (10): 1419-1428.

Marogna, M., Spadolini, I., Massolo, A., Canonica, G. W., ve Passalacqua, huş ağacı polinozisinin sublingual immünoterapi G., klinik, fonksiyonel ve immünolojik etkiler: 3 yıllık randomize kontrollü çalışma. J Allergy Clin Immunol 200; 115 (6): 1184-1188.

Mosges, R., Pasch, N., Schlierenkamper, U. ve Lehmacher, iki Avrupa üreticileri tarafından en sık yapılan dil altı alerjen çözümler biyolojik aktivitesi W. karşılaştırması. Int Arch Allergy Immunol 200; 139 (4): 325-329.

huş poleni immünoterapi erken safhalarında in vitro sitokin üretiminde Moverare, R. Elfman’ın, L. Bjornsson, E., ve Stalenheim G. değiştirir. Scand.J.Immunol. 200; 52 (2): 200-206.

Moverare, R. Elfman’ın, L. Bjornsson, E., ve Stalenheim, huş poleni immünoterapi, aşağıdaki periferal kan tek-çekirdekli hücreleri tarafından G. sitokin üretimi. Immunol.Lett. 7-3-200; 73 (1): 51-56.

Oei, H. D., Spieksma, F.T. ve Bruynzeel, Hollanda P.L. ağaç poleni, astım. Alerji 198; 41 (6): 435-441.

Pauli, G., Purohit’in, A., Oster, JP Blay, F., Vrtala, S., Niederberger, V., Kraft, D. ve Valenta, genetik olarak hipoalerjenik rBet v R. Karşılaştırma de 1 türevlerinin sahip cilt prick ve intradermal test ederek rBet v 1 vahşi tip: Fransız nüfus elde edilen sonuçlar. Clin Exp Allergy 200; 30 (8): 1076-1084.

Pipkorn, U., Bende, M., Hedner, J., ve Hedner, topikal levokabastin T. çift-kör değerlendirme, alerjik konjonktivit olan hastalarda yeni bir özel H1 antagonisti. Alerji 198; 40 (7): 491-496.

Rak, S. ve Hakanson, L ve Venge, S. İmmünoterapi polen mevsiminde eozinofil ve nötrofil kemotaktik aktivitesi üretilmesini ortadan kaldırır. J Allergy Clin Immunol 199; 86 (5): 706-713.

Rak, S., Heinrich, C., Jacobsen, L., Scheynius, A., ve Venge, P. buruna ve astımlı hastalarda kısa Preseason spesifik immünoterapi etkileri ve topikal steroidler bir çift kör, karşılaştırmalı çalışma . J Allergy Clin Immunol 200; 108 (6): 921-928.

Reisinger, J. Horak, F., Pauli, G., van Hage, M., Cromwell, O., Konig, F., Valenta, R. ve Niederberger, V. Alerjene özel nazal IgG antikorları aşılama yoluyla uyarılan ile genetiği değiştirilmiş alerjenler azaltılmış nazal allerjen duyarlılığı ile ilişkilidir. J Allergy Clin Immunol 200; 116 (2): 347-354.

Sloper, K. S., Wadsworth, J., ve Borstoff, atopik egzaması olan J. çocuklar. II: diyet manipülasyonlar ile ilişkili İmmünolojik bulgular. Q J Med 199; 80 (292): 695-705.

Swoboda, I., Hoffmann-Sommergruber, K., O’Raiodajin, G., Scheiner, O., Heberle-Bors, E., ve Vicente, O. Bet v 1 proteinleri, büyük huş poleni allerjenleri ve üyeleri korunmuş patogenezle ilişkili proteinler ailesi, in vitro ribonükleaz etkinliğini göstermektedir. Physiologia Plantarum 199; 96 (3): 433-438.

Tsuda, Y. ve Ide, Japonya serin ılıman bölgesinde Betula maximowicziana, uzun ömürlü öncü ağaç türlerine ve asil parke genetik yapısının Y. Geniş menzilli analizi. Moleküler Ekoloji 200; 14 (13): 3929-3941.

van Neerven, RJ, Arvidsson, M., Ipsen, H., Sparholt, SH, Rak, S., ve Wurtzen, Pensilvanya çift-kör, plasebo kontrollü huş alerji aşısı çalışması: CD23 aracılı serum immunglobulin E inhibisyonu -facilitated alerjen sunumu. Clin.Exp.Allergy 200; 34 (3): 420-428.

Voltolini, S., Modena, P., Minale, P., BIGNARDI, D., Troise, C., Puccinelli, P., ve Parmiani, ağaç polen alerjisi S. sublingual immunoterapi. Çift kör, bir acele programı tarafından yönetilen üç polen (kızılağaç, huş ve ela) biyolojik standardize ekstresi ile plasebo-kontrollü bir çalışma. Allergol.Immunopathol (Madr.) 200.; 29 (4): 103-110.

Beyaz, I. R. ve Calnan, meyve ve huş ağacı duyarlılık C. D. İletişim ürtiker. Dermatit 198 ulaşın; 9 (2): 164-165.

Winther, L., Alışveriş yapmak, H. J. ve Mosbech, birch- ve çimen poleni-alerjik rinit H. Allerjen-spesifik immünoterapi. II. Yan etkiler. Alerji 200; 55 (9): 827-835.

Winther, L., Alışveriş yapmak, H. J., Moseholm, L., ve Mosbech, birch- ve çimen poleni-alerjik rinit H. Allerjen-spesifik immünoterapi. I. etkinliği polen sayımı yıllık farklılıklar önyargı azaltarak bir model tarafından tahmin. Alerji 200; 55 (9): 818-826.

Aabel, düşük polen mevsiminde huş ağacı polen allerjisi için isopathic profilaktik tedavi S. No olumlu etkisi: homeopatik Betula 30c bir çift-kör, plasebo-kontrollü klinik çalışma. Br Homeopat J 200; 89 (4): 169-173.

Huş ağacı polen-duyarlı hastalarda elma alerjisi huş ağacı poleni spesifik immünoterapi Asero R. Etkileri. Clin Exp Allergy 199; 28 (11): 1368-1373.

Bauer L Ebner C Hirschwehr R, ve ark. huş-pelin-kereviz sendromu immunoblot soruşturma: huş poleni, pelin poleni ve kereviz arasında IgE çapraz reaktivite nedeniyle üç farklı çapraz reaksiyona allerjenler olduğunu. Clin Exp Allergy 199; 26: 1161-1170.

Berrens L van Dijk AG, Houben GF, Hagemans ML, Koers WJ. huş ve elma ağaçlarının polen proteinler arasında çapraz reaktivite. Allergy Immunol 199; 36 (3): 147-56.

Hansen KS Ballmer-Weber BK Lüttkopf D, ve ark. Kavrulmuş fındık – çift-kör, plasebo kontrollü besin meydan tarafından değerlendirilir alerjik faaliyet. Alerji 200; 58 (2): 132-8.

Mittag D Akkerdaas J Ballmer-Weber BK, et al. Ara h 8, fıstık bir Bet v 1-homolog alerjen kombine huş poleni ve fıstık alerjisi olan hastalarda önemli bir antibiyotiktir. J Allergy Clin Immunol 200; 114 (6): 1410-7.

Mittag D Vieths S, Vogel L, et al. Soya huş ağacı polenine alerjisi olan hastalarda alerji: Klinik araştırma ve alerjenlerin moleküler karakterizasyonu. J Allergy Clin Immunol 200; 113 (1): 148-54.

Osterballe, M. Hansen, T. K., Mortz, C. G., ve Bindslev-Jensen, seçilmemiş polen duyarlı erişkinlerde polen ilgili meyve ve sebze duyarlılık C. klinik önemi. Alerji 200; 60 (2): 218-25.

Soyguncular JE, Tyler TİC. Seçim Tyler Bitkiler: Phytomedicinals Terapötik Kullanımı. New York, NY: Haworth Bitkisel Press, 1999.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon