implantlar olmadan meme rekonstrüksiyonu

Bir mastektomi vardı ve meme rekonstrüksiyonu istiyorsanız ettiyseniz, yerine implant yerine, kendi vücut dokusu kullanmak mümkün olabilir.

Ashley Ross ve Sophie Banay MouraCancer ile: yalnız kelime bizi felç edebilir. Bunun yerine kendimizi korumak, biz büyülü başvurmak düşünce-bana olmayacak. Bu bir hata. sırayla 39-kadınlarda 20 en iyi beş kanser oranları, onlar meme, tiroid, melanom, servikal ve olan kolorektal-vardır yükseliyor. İyi haber: bunları önlemek için yapabileceğiniz bir çok şey var. Biz ülkenin en iyi doktorları konuştuk ve Marie Claire’in ilk kez kanser kurs için son araştırma mayınlı. Burada, nasıl …

Bir kadının kendi dokusundan yeniden bir meme şekli, hissediyorum, ve kontur daha yakından doğal meme özelliklerini taşıyor.

Flep cerrahisi implant cerrahisi daha karmaşıktır. Ve, tüm büyük ameliyatlarda olduğu gibi, bu tür kanama, enfeksiyon veya kötü iyileşmesi gibi komplikasyonları, olabilir.

Flap prosedürleri implant surger daha uzun hastanede kalış gerektirir; Bir implant için 1 ya da 2 gün karşı ortalama 5 ila 6 gün.

Bu doku alınan bölgede yara izi bırakır, ancak zamanla kaybolur.

En sık flep prosedürü göbek altında ve kasık kemiğine üzerindeki alana alınan kas ve cilt kullanır. Kas, deri ve yağ göğsüne senin karnından taşınır. doku flep aktarıldıktan sonra, cerrah meme kontur içine şekillendirir.

hatta alt veya – – midenizde dokunun alınması sizin için doğru değilse, cerrah sırt doku kullanabilir yeni meme yapmak.

yeniden inşası için iki temel yöntem vardır

Pedikül veya tünel prosedürü. Bu teknik sayesinde, doku bölümün kendine kan kaynağına bağlı kalır taşınıyor. kanlanma değişmeden kalır, ancak meme istediğiniz şekilde görünmeyebilir, çünkü kanat hayatta kalma şansı daha vardır.

Serbest flep prosedürü. Bu teknik sayesinde, doku kan kaynağının bağlantısı kesilir taşınan ve daha sonra mikrocerrahi teknikler kullanılarak yeni konumunda gemilere yeniden. Bu, daha karmaşık bir işlemdir. en büyük risk kan damarları tıkanmış alabilirsiniz ve flep ölebilir olmasıdır. fayda yeniden daha doğal bir meme gibi görünüyor olmasıdır.