juvenil idiopatik artrit için antimalaryaller

Genel Nam; Marka Nam; hidroksiklorokin; Plaquenil

Antimalaryal ilaçlar (normalde önlemek ve sıtma tedavisinde kullanılan) bazen juvenil idiopatik artrit (JİA) ile ilişkili inflamasyonu azaltmak için bir girişim kullanılmaktadır.

Antimalaryal ilaçlar tek başına NSAID cevap vermedi artrit için non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar (NSAID) birlikte kullanılabilir. Bu kombinasyon, daha çok aşamalı poliartiküler artrit tedavisinde kullanılır, ancak artritli herhangi bir biçimde kullanılabilir.

Bazı insanlar Antimalaryallerin daha iyi olsun da, JIA için anti-sıtma tedavisinin etkileri geniş bir çalışma onları plasebodan daha iyi olduğu gösterilmiştir. 1 Bu Hidrosiklorokin bir etkisini görmek için 16 haftaya kadar sürebilir. hiçbir gelişme 16 hafta sonra görülürse ilaç genellikle kesilir.

Genellikle tıp yararları küçük herhangi bir yan etkileri daha önemlidir; Çocuğunuz bir süre ilaç aldıktan sonra yan etkiler uzağa gidebilir; Yan etkileri hala çocuğunuzu rahatsız ve o ilacı tutmalı eğer merak ediyorsanız, doktorunuzu arayın. O ya da o dozu düşürmek veya ilaç değiştirmek mümkün olabilir. aniden doktorunuz size söyler sürece ilacı çıkmak etmeyin.

Tüm ilaçlar yan etkileri vardır. Ama pek çok insan yan etkileri hissetmiyorum, ya da onlarla başa edebiliyoruz. Çocuğunuzun alır her ilacın yan etkileri hakkında eczacınıza danışın. Yan etkiler de ilaç ile birlikte geliyor bilgilerinde listelenmektedir.

İşte düşünmek gereken bazı önemli noktalar vardır

hemen Çocuğunuz varsa doktorunuza veya diğer acil servisleri Çağrı

hemen Çocuğunuz varsa doktorunuzu arayın

Bu ilacın sık görülen yan etkileri şunlardır

yan etkileri tam listesi için İlaç Başvurusu. (İlaç Referans tüm sistemlerde mevcut değildir.)

Sorun nefes; onun yüz, dudaklar, dil ya da boğazda şişkinlik.

Bazı anti-sıtma ilaçları, hidrosilklorokin gibi, gözün retinasında ciddi ve kalıcı hasara neden olabilir. Uygun dozlar verildiğinde, bu nadirdir. erken tespit edilirse, göz hasarı tersine çevrilebilir ve kalıcı hasar önlenebilir. Yani çocuğunuzun ve sizin veya çocuğunuzun görme bir değişiklik fark edince ise anti-sıtma tedavisi ve sınavlar başlamadan önce ilk göz muayenesi olması gerekir. Doktorunuz çocuğunuzun vizyon ve JIA gelen göz hastalıkları hakkında endişe doktorunuzun seviyesine bağlı olarak, her 3 ila 12 ay kadar sık ​​göz doktoruna ziyaret önerebilir.

Tıp doktorunuz bir sağlık sorunu tedavi etmek vardır birçok araçlardan biridir. Doktorunuz da anlaşılacağı gibi çocuğunuzun ilacı alırsa, çocuğunuzun sağlığını iyileştirmek ve gelecekteki sorunları önleyebilir. Çocuğunuz düzgün ilaç almak etmezse, onun sağlık (ve belki de hayat) risk altında olabilir.

insanlar sıkıntı onların ilacı neden birçok nedeni vardır. Ancak çoğu durumda, yapabileceğiniz bir şey var. Öngörülen olarak İlaçlar alarak, etrafında ortak sorunları nasıl çalışılacağı ilişkin öneriler için.

Takip bakım çocuğunuzun tedavi ve güvenlik önemli bir parçasıdır. yapmak ve tüm randevuları gidin ve çocuğunuz sorunlarınız varsa doktorunuzu aramalısınız emin olun. Aynı zamanda çocuğunuzun test sonuçlarını bilmek ve çocuğunuzun alır ilaçların bir listesini tutmak iyi bir fikirdir.

Yeni ilaç bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu ilacı anlamalarına yardımcı olmak.

Nistala K, ve diğerleri. (2009). Juvenil idiopatik artrit. GS Firestein ve ark., Ed., Romatoloji Kelley Kitabı, 8th Ed., Cilt. 2, s. 1657-1675. Philadelphia: Saunders Elsevier.

Susan C. Kim, MD – Pediatrik; John Pope, MD – Pediatri

9 Eylül 2014

Kurdeşen; Herhangi bulanık görme, görme problemleri okumak veya görmede değişiklikler için. Doktorunuz bir Amsler grid kullanarak en az ayda bir kez çocuğunuzun görme kontrol olabilir. Bu hatları ile grafik ve merkezde bir noktadır. grafiği görme değişiklikleri izlemenizi sağlar. sizin veya çocuğunuzun herhangi onun görme veya değişiklik değişiklikleri veya Amsler grid onun görünümünü fark ederse, doktorunuzu arayın.

İshal; Kaşıntı; Baş ağrısı; Bulantı veya kusma; Karın krampları.