kabarcıklar, mısır ve nasır

insanlar deneyim kabarcıklar, mısır, ve nasır olan daha yaygın cilt hastalıklarının üç.

kabarcıklar

blister kapsayan deri enfeksiyonu onu korumaya yardımcı olur. Sağlık kuruluşu, cilt yeniden takmak için izin steril bir iğne ile blister “pop” önerebilir. zaten parçalanmış ve kuruma olmadıkça Ancak, uzak cildi kesmeyin. temiz blister tutun. Yavaşça yumuşak bir sabun ve su ya da bir temizlik havlu ile yıkayın ve sonra blister antibakteriyel krem ​​uygulayın. gazlı bez ile örtün ve cildi korumak ve enfeksiyonu önlemek için hipoalerjenik bantla sabitleyin. En az günde bir kez pansuman değiştirme ve blister iyileşene kadar farklı ayakkabılar giyin. o kurumasına böylece geceleri kapalı bandaj atın.

mısır

mısır kesmek veya keskin bir nesneyle çıkarmak için çalışmayın. Cildinizi hala yumuşak durumdayken, bir banyo veya duş almak sonra, pürüzsüz bir ponza taşı veya zımpara tahtası kullanın ve hafifçe dokunun birikmesini kaldırın. sadece bir yönde tırnak törpüsü veya sünger taşı taşıyın. Ayrıca yastıklı veya ilaçlı pedleri kullanabilirsiniz.

nasırlar

kallus kesmek veya keskin bir nesneyle çıkarmak için çalışmayın. senin banyo veya duş sonrasında yavaşça dokunun birikmesini kaldırmak için bir ponza taşı kullanın. Ayrıca yastıklı yastıkları ve tabanlık kullanabilirsiniz. Sağlık kuruluşu, nasır yumuşatmak için ilaçlar reçete edebilir.

deride kabarcıklar, mısır, ya da nasırları önlemek için

sourc; Aile Hekimleri Akademisi.

Şimdi genç görünmek için cilt bakımı rutin en üst düzeye çıkarmak.

Kabarcıklar: Bir blister genellikle berrak bir sıvı içeren deri yüzeyinde bir kabuk. Kabarcıklar cilt defalarca Örneğin, sürtüldüğünde oluşabilir, ayakkabıların düzgün uymaz ayakkabı giymek ayağınıza, aynı noktaya ovmak zaman, ya da çorapsız ayakkabı giymek ne Mısır: Bir mısır, bir parmağın veya parmak arasında bir kemik alanının yakınında sert deri birikmesi olduğunu. Mısır ayak sürtünerek veya ayak parmakları arasındaki sürtünmeyi neden ayakkabı baskısı neden olabilir; Callus: Bir kallus genellikle Ayağın alt kısmındaki sert deri birikmesi vardır. Nasır genellikle ön ayak ve topuk altındaki ağırlıkça eşit olmayan dağılımı kaynaklanır. Nasırlar da yanlış uydurma ayakkabı ya da bir deri bir anormallik neden olabilir. Bu sizin ayak tabanı bazı nasır olması normaldir.

Her Phot iyi bakın; Kuru, Kırmızı Kayak Bakım nasıl; Kırışıklık azaltmak için şaşırtıcı Yolları; Çanta Your Eyes altında yasaklamak