Kadınlarda mesane kontrolü sorunları: tedavi aramak

Mesane kontrol probleminin uyarı işaretlerini ve semptomlarını tanıyın. Bir doktora ne zaman yardım etmeniz gerektiğini ve ziyaretinizden en iyi nasıl faydalanabileceğinizi bilin.

Mesane kontrol problemleri yaşayan bir çok kadın iseniz, utanmaya ihtiyacınız olan yardımı almanıza engel olmayın. İdrar kaçaklılığı, sık idrara çıkma ve idrar kaçırma semptomlarının diğer semptomlarını yaşama zorunluluğu, doğumun önemsiz sonuçları veya yaşlanmanın doğal bir parçası değildir.

Bütün doktor rutin olarak bir sınav sırasında idrar fonksiyonu hakkında soru sormaz. İlk adımı atmak size kalmış. Mesane kontrol probleminiz varsa, bunları doktorunuza bildirin ve yardım isteyin.

Mesane kontrolü problemleri çeşitli nedenlerle tıbbi müdahale gerektirir. Azalan mesane kontrolü mayıs

Bazen bir mesane kontrol problemi olması, diyabet veya böbrek hastalığı gibi ciddi bir tıbbi duruma sahip olmanız anlamına gelir.

Neden yardım istemek için

Ne zaman yardım isteneceğim

Birkaç izolasyon idrar kaçırma vakası mutlaka tıbbi yardım gerektirmez. Ve çoğu insan, yaşlandıkça gece işemek zorunda kalır. Ancak sorun yaşam kalitenizi etkiliyorsa belirtilerinizin değerlendirilmesini düşünün.

Eğer birincil bakım sağlayıcınız ile randevu alın

Ne zaman bir uzman arar

Çoğu zaman belirtiler düzelebilir.

Pek çok sağlık personeli, mesane kontrol problemlerini bir uzmana yönlendirmeden değerlendirebilir. Üriner inkontinansın daha iyi anlaşılması ve tedavisine rağmen bazı sağlayıcılar bunu doğum, menopoz ya da yaşlanmanın kaçınılmaz bir sonucu olarak görür. Diğerleri sizi değerlendirme veya tedavi için düşünmelerini sağlayacak zaman, eğitim veya deneyimden yoksun olabilir.

Doktorunuz yaşam kalitesinizi etkileyen semptomları atarsa ​​ya da kendi önerdiği tedaviler başarısız olursa, bir uzmana danışmasını isteyin. İdrar bozukluğu konusunda uzman doktorlar şunları içerir: