Kafein solüsyonu

Bazı prematüre bebeklerde bazı nefes alma sorunlarının tedavisi.

Kafein çözeltisi bir metilksantin’dir. Beynin solunum merkezini teşvik ederek ve solunum gelişimine yardımcı olan bazı hava yollarını akciğerlerinde genişleterek çalışır.

Bunlardan herhangi biri geçerli ise hemen doktorunuza veya sağlık uzmanınıza başvurun.

Bazı tıbbi durumlar kafein solüsyonuyla etkileşime girebilir. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, özellikle aşağıdakilerden herhangi biri sizin için geçerliyse, doktorunuza veya eczacınıza bilgi verin

Bazı ilaçlar kafeinli solüsyonla etkileşime girebilir. Başka ilaçları, özellikle aşağıdakilerden herhangi birini kullanıyorsanız, sağlık bakım sağlayıcınıza söyleyin:

Bu, meydana gelebilecek tüm etkileşimlerin tam bir listesi olmayabilir. Kafein solüsyonu, aldığınız diğer ilaçlarla etkileşim kurabilir mi, sağlık uzmanınıza danışın. Herhangi bir ilacın dozunu başlatmadan, durdurmadan veya değiştirmeden önce doktorunuza danışın.

Doktorunuz tarafından yönlendirilen şekilde kafein solüsyonu kullanın. Tam dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etikete bakın.

Kafein özümünün kullanımı ile ilgili sorularınızı doktorunuza danışın.

Bütün ilaçlar yan etkilere neden olabilir, ancak birçok insanın yan etkisi yoktur. ORTAK yan etkilerin çoğunun devam etmesi veya rahatsız olması durumunda doktorunuza danışın

Sinirlilik; huzursuzluk.

Şiddetli alerjik reaksiyonlar (kızarıklık, ürtiker, kaşıntı, solunum güçlüğü, göğüste sızma, ağız, yüz, dudaklar veya dilde şişme); Siyah, katran dışkıları; Idrar miktarındaki değişiklikler; Nöbetler; Karın ağrısı veya şişmesi; Alışılmadık yorgunluk (letarji); kusma.

Bu, meydana gelebilecek tüm yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yan etkiler hakkında sorularınız varsa, sağlık uzmanınıza danışın. Yan etkileri hakkında doktorunuza danışın. Yan etkileri uygun ajansa bildirmek için lütfen FDA’ya Raporlama Sorunları Rehberi’ni okuyun.

1-800-222-1222 (Amerikan Zehir Kontrol Merkezleri Birliği), yerel zehir kontrol merkeziniz veya acil servise hemen başvurun. Belirtiler ateş içerebilir; Hızlı nefes alma; Nöbetler; Spastik kas hareketi; Titreme; Olağandışı çene ve dudak hareketleri; kusma.

Kafein solüsyonunu 59 ila 86 derece F (15 ila 30 derece C) arasında oda sıcaklığında saklayın. Isı, nem ve ışıktan uzak tutun. Tuvalete saklamayın. Kafein solüsyonunu çocuklardan uzak tutun ve evcil hayvanlardan uzak tutun.

Bu bilgi, kafein solüsyonu ya da diğer ilaçların alınıp alınmamasına karar vermek için kullanılmamalıdır. Hangi ilaçların sizin için uygun olduğuna karar vermek için yalnızca sağlık uzmanınız size bilgi ve eğitim verir. Bu bilgi herhangi bir tıbbın herhangi bir hastayı veya sağlık durumunu tedavi etmek için güvenli, etkili veya onaylanmış olduğunu onaylamamaktadır. Bu sadece kafein çözeltisi ile ilgili genel bilgilerin kısa bir özetidir. Kafein çözeltisi için geçerli olabilecek olası kullanımlar, yönergeler, uyarılar, önlemler, etkileşimler, olumsuz etkiler veya riskler ile ilgili tüm bilgileri içermez. Bu bilgi, özel bir tıbbi tavsiye değildir ve sağlık uzmanınızdan aldığınız bilgilerin yerini almaz. Kafeinli solüsyon kullanmanın riskleri ve faydaları hakkında eksiksiz bilgi için sağlık uzmanınızla görüşün.