Kalp dernek sağlıklı beslenme kuralları – konu genel bakış

Kalp Derneği (AHA), genel kalp sağlığı için diyet ve yaşam tarzı öneriler yayınlıyor. 1

Her gün meyve ve sebze porsiyon çeşitli yemek. Koyu yeşil, koyu turuncu veya sarı meyve ve sebzeler özellikle besleyicidir. Örnekler ıspanak, havuç, şeftali ve çilek şunlardır; Her gün tahıl ürünleri çeşitli yiyin. lif ve besin var tam tahıllı gıdalar ekleyin. kepekli tahıllar örnekleri yulaf, kepekli ekmek, ve kahverengi pirinç arasında; balık en az 2 kez her hafta yemek. omega-3 yağ asitleri içeren yağlı balıklar, kalbe en iyisidir. Bu balıklar ton balığı, somon, uskumru, göl alabalığı, ringa balığı ve sardalye arasında; Eğer her gün yapmak aktivite ile yemek kalori miktarını dengeleyerek sağlıklı bir kiloda kalın. Eğer kilo vermek istiyorsanız, yediğiniz daha fazla kalori yakmak için etkinlik düzeyini artırmak; doymuş yağ, trans yağ ve kolesterol düşük gıdalar yiyin. Aşağıdaki yemek seçmek için deneyin; Yağsız et ve fasulye veya TOF gibi et alternatifleri; Balık, sebze, fasulye ve fındık; Yağsız ve az yağlı süt ürünleri; tereyağı gibi doymuş yağ, yerine kanola ve zeytinyağları gibi, çoklu doymamış veya tekli doymamış yağlar

importan; Rapor Arteritinde ana başlık, Dev Hücreli beklediğiniz adı değil mümkündür. Alternatif ad (lar) ve bu raporun kapsadığı bozukluk alt bölümü (ler) bulmak için listeleme eş anlamlılarını kontrol edin.

AHA size önerir

Özel hususlar şunlardır

Yaşlı insanlar. Eğer yaş olarak, genellikle birçok kalori gerekmez. genel beslenme kurallarına aynı kalmasına rağmen, yaşlı insanlar çok kalori olmadan besin ihtiyaçlarını karşılamak için besin açısından zengin gıdalar seçmek için dikkatli olmalıdır; Çocuklar. gelecekte kalp hastalığı riskini düşürürken 2 yaşın üzerindeki çocuklar normal büyüme AHA diyet ve yaşam tarzı önerileri uygulayın ve korumak; böbrek hastalığı olan kişiler; Kardiyovasküler hastalıklar onların böbreklerin normal işlevini kaybetmek kişilerde gelişebilir. Eğer böbrek hastalığınız varsa, protein ve sodyum içeren bazı besinleri sınırlamak gerekebilir. Daha fazla bilgi, Kronik Böbrek Hastalığı için.