Kalp krizi ve kararsız angina aspirin

Genel Nam; Marka Nam; aspiri; Bayer Bufferin, Ecotrin

Koroner arter hastalığı; Stabil angina; Kararsız angina; bypass cerrahisi veya anjiyoplasti vardı; bir felç ya da geçici iskemik atak (TIA) vardı.

Aspirin trombositlerin topaklanma azaltarak kan ‘ın pıhtılaşma eylem yavaşlatır. Trombositler birlikte kümelenir ve kan pıhtısı oluşturmak için yardımcı hücrelerdir. Aspirin ve böylece önlemek veya kan pıhtıları azaltmaya yardımcı, birbirlerine yapışmadıklarını gelen trombositler tutar.

Kalp krizi sırasında. Kan pıhtıları halihazırda daralmış arterin formu ve kalp kasının oksijen açısından zengin kanın akışını engeller. Kalp krizi sırasında alındığında, aspirin pıhtılaşma yavaşlatır ve şekillendirme kan pıhtısı boyutunu azaltır.

Bir kalp krizi sonrasında. Aspirin, ikinci bir kalp krizi önlemeye yardımcı olabilir. her gün alınır, aspirin anti-pıhtılaşma işlemi, bir birinci ya da ikinci bir kalp krizi önlemeye yardımcı olur.

Kalp krizi yaşıyorsanız insanlar için. Bir kalp krizi sırasında size yardımcı olmak için aspirin alabilir. Eğer 911 diğer acil servisleri veya çağrı sonra, operatör 4 düşük doz aspirin 1 yetişkin gücü veya 2 çiğnemek söyleyebilir. Yoksa ambulans veya acil serviste aspirin verilebilir. Aspirin kanın pıhtılaşmasını yavaşlatır. Yani kalp krizine neden olan bir kan pıhtısı küçük kalır.

Bir kalp krizi geçirmiş insanlar için. Aspirin, ikinci bir kalp krizi önlemeye yardımcı olabilir.

Kalp krizi yoktu insanlar için. Aspirin böyle diyabet, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, sigara gibi bazı risk faktörleri varsa kalp krizi ya da inme sahip şansınızı azaltabilir. Eğer bir kalp krizi ya da inme için daha yüksek bir risk varsa, aspirin sizin için daha fazla fayda olacaktır.

Düşük doz aspirin de olan kişiler tarafından kullanılıyor olabilir

Ama kardiyovasküler hastalık için nispeten düşük risk olan kişilerde, koruyucu aspirin tedavisinin yararları kanama problemleri riski önüne geçebilir.

Genel veya mağaza markaları marka aspirin kadar etkili olduğu.

Tüm ilaçlar yan etkileri vardır. Ama pek çok insan yan etkileri hissetmiyorum, ya da onlarla başa edebiliyoruz. Çektiğiniz her bir ilacın yan etkileri hakkında eczacınıza danışın. Yan etkileri de ilaç ile birlikte gelen bilgilere listelenmiştir.

İşte düşünmek gereken bazı önemli noktalar vardır

hemen varsa doktor ya da diğer acil servisleri Çağrı

Eğer varsa doktorunuzu arayın

hemen varsa doktor ya da diğer acil servisleri Çağrı

Şimdi doktorunuzu arayın ya da varsa acil tıbbi bakım talep

Bu ilacın sık görülen yan etkileri şunlardır

yan etkileri tam listesi için İlaç Başvurusu. (İlaç Referans tüm sistemlerde mevcut değildir.)

Aspirin günlük alma hakkında daha fazla bilgi için, Aspirin kalp krizi ve inme önlemek için.

Eğer bir kalp krizi veya inme geçirmiş varsa, doktorunuz büyük olasılıkla zaten sizin için aspirin reçete etmiştir.

Aspirin yapmazsanız her gün aspirin başlamadan önce, doktorunuzla konuşun.

Tıp doktorunuz bir sağlık sorunu tedavi etmek vardır birçok araçlardan biridir. Doktorunuz sağlığınızı iyileştirmek ve gelecekteki sorunları önleyebilir anlaşılacağı gibi ilaç alarak. Eğer düzgün bir şekilde ilaç almak istemiyorsanız, risk altında sağlık (ve belki de hayatınızı) koyarak olabilir.

insanlar sıkıntı onların ilacı neden birçok nedeni vardır. Ancak çoğu durumda, yapabileceğiniz bir şey var. Öngörülen olarak İlaçlar alarak, etrafında ortak sorunları nasıl çalışılacağı ilişkin öneriler için.

Doktorunuz size söylemeden Eğer hamile iseniz, meme -Besleme veya hamile kalmaya çalışıyor, herhangi bir ilaç kullanmayın. Bazı ilaçlar bebeğinize zarar verebilir. Bu reçete ve over-the-counter ilaçlar, vitaminler, otlar ve takviyeleri içerir. Ve bütün doktorlar hamile hamile meme -Besleme veya planlama olduğunu biliyorum emin olun.

Takip Bakımı tedavi ve güvenlik önemli bir parçasıdır. yapmak ve tüm randevulara gitmek emin olun. Eğer sorun yaşıyorsanız ve doktorunuzu arayın. Aynı zamanda test sonuçlarını bilmek ve almak ilaçların bir listesini tutmak iyi bir fikirdir.

Yeni ilaç bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu ilacı anlamalarına yardımcı olmak.

Rakesh K. Pai, MD, FACC – Kardiyoloji, Electrophysiolog; Stephen Fort, MD, MRCP, FRCPC – Girişimsel Kardiyoloji

12 Mart 2014

Aspirin ilk kalp krizi ve tekrarlayan kalp krizi riskini azaltabilir; belirtiler başlar hemen sonra alındığında aspirin kalp krizi şiddetini azaltabilir; Aspirin kararsız angina semptomlarını iyileştirmeye yardımcı olabilir; Aspirin kalp hastalığı nedeniyle ölüm riskini azaltabilir.

Genellikle tıp yararları küçük herhangi bir yan etkileri daha önemlidir; Bir süre sonra ilacı yan etkileri uzağa gidebilir; Yan etkileri hala sizi rahatsız ve ilacı tutmalı eğer merak ediyorsanız, doktorunuzu arayın. O ya da o da dozunu düşürmek veya ilaç değiştirmek mümkün olabilir. aniden doktorunuz size söyler sürece ilacı çıkmak etmeyin.

Sorun nefes; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Kurdeşen.

Geçmiş baş ağrısı farklı bir ani, şiddetli baş ağrısı. (Bu beyinde kanama belirtisi olabilir.)

Anormal bir kanama, bir; burun kanamaları; Eğer kullanılan olandan (ayın farklı bir zamanda, daha sık, daha ağır) farklı vajinal kanama; Kanlı ya da siyah dışkı veya rektal kanama; Kanlı ya da pembe idrar.

ağrı veya rahatsızlık mide; Mide bulantısı.