kanama belirtileri, nedenleri ve tedavileri varis

Varisler portal hipertansiyon nedeniyle yemek borusu veya midede kan damarları dilate vardır. Onlar kopma ve yaşamı tehdit edici olabilir ki, kanama sürece herhangi bir belirti neden olur.

Miden. Onsuz yaşayamam, ama neden size bu kadar sorun neden oluyor? Bu 2008 yılının en iyi hikaye yapılmış biliyorum istedim Okuyucular; İşte 2008 yılında 10 en çok izlenen sindirim hikayeleri arasında yer diğer konular; Sizin stomac Hakkında 9 Şaşırtıcı Gerçekler; Burps, Gaz, uluma: Utanç Durum Yönetimi; En iyi 10 Mide yanması Yaratan Gıda; Mide yanması: Avoi için Gıdalar; Yoğurt Makinesi Sağlık Talepleri fazla Sued …

Belirtileri şunlardır

varis kanamalarının acil bir tıbbi durumdur. kanama hızla kontrol edilmezse, bir kişi şoka girer veya ölebilir.

Kanama durduktan sonra bile, bu tür zatürre, sepsis, karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği, konfüzyon ve koma gibi ciddi komplikasyonlar, olabilir.

Portal hipertansiyon portal ven (karaciğere sindirim organları kan taşıyan damara) içindeki basıncın bir artıştır. Bu karaciğer ya da siroz yara izi genellikle var.

Portal damar bu artan basınç, kan kan artan miktarda işlemek mümkün değildir küçük kan damarları, karaciğer uzağa itilmesine neden olur. Bu büyük, şişmiş damarlar (varisler) yemek borusu, mide, rektum içinde ve (göbek etrafında) göbek alanın gelişmesine yol açar. varisleri kırılgan ve kan kaybı büyük miktarda sonucuyla kolayca bozulabilir.

Ciddi durumlarda, bir kişinin kan doldurma akciğerlere önlemek için bir solunum makinesi geçici olarak yerleştirilebilir gerekebilir. Antibiyotikler de sepsis riskini hayatı tehdit kan enfeksiyonu azaltmak için derhal verilir.

Kenara kanamayı durdurmak için acil ihtiyaçtan, tedavi aynı zamanda daha fazla kanama önlenmesi amaçlanıyor. tedavi kanama varis yardımcı Prosedürler dahil