karabiber ve beyaz biber: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Karabiber, Blanc Poivre, Extrait de Poivre, Grain de Poivre Hu Jiao, Kali Mirchi, Kosho, Krishna, Marich, Maricha, Pepe, Biber, Biber Özü, biber bitki, biber, Pfeffer, Pimenta, Pimienta, Pimienta Negra y Pimienta Blanca, Piper, P ..; Tüm İsimler Siyah Biber, Blanc Poivre, Extrait de Poivre, Grain de Poivre Hu Jiao, Kali Mirchi, Kosho, Krishna, Marich, Maricha, Pepe, Biber, Biber Özü, Biber Fabrikası, Peppercorn, Pfeffer, Pimenta, Pimienta, Pimienta görün Negra y Pimienta Blanca, Piper, Piper nigrum, piperine, Poivre, Poivre Noir, Poivre Noir et Blanc, Poivre Noir et Poivre Blanc, Poivrier, Vellaja, Beyaz Biber; gizle İsimler

Karabiber ve beyaz biber Piper nigrum bitkisinden yapılır. Karabiber kurutulmuş, bütün olgunlaşmamış meyve öğütülür. Beyaz biber kaldırıldı dış tabakası olmuştur kurutulmuş olgun meyveden öğütülür. karabiber ve beyaz biber tozu ilaç yapmak için kullanılır; İnsanlar mide rahatsızlığı, bronşit ve kanser için karabiber alır. Onlar üzgün mide, sıtma, kolera ve kanser için beyaz biber almak; Karabiber zaman sinir ağrısı (nevralji), uyuz adlandırılan bir deri hastalığı tedavi etmek için doğrudan cilde uygulanır. Karabiber ve beyaz biber de ağrı için bir counterirritation olarak topikal kullanılır; yiyecek ve içeceklerde, karabiber, beyaz biber ve biber yağı (karabiber damıtılmış bir ürünü) içinde aroma maddeleri olarak kullanılmaktadır.

mide mikropları (mikrop) mücadeleye yardımcı ve yol açabilir Siyah ve beyaz biber sindirim suları akışını artırmak için. kanser rolleri hakkında çelişkili kanıtlar bulunmaktadır. Bazı kanıtlar biber kolon kanserine karşı koruyucu olabileceğini düşündürmektedir, ancak diğer kanıtlar karaciğer kanseri teşvik olabilir önerir.

Yetersiz Kanıt fo; Hava yolu inflamasyonu (bronşit); Sıtma ve kolera; Mide bozukluğu; Kanser; Ağrı; Uyuz; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için siyah ve beyaz biber etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Gıda miktarlarda kullanılan ve tıbbi miktarda kullanıldığında çoğu insan için güvenli olabilir zaman Karabiber ve beyaz biber güvenlidir. Biber yanan bir tat olabilir. yanlışlıkla akciğerlere alabilirsiniz ağızdan siyah ve beyaz biber büyük miktarda alarak, ölüme neden olduğu bildirilmiştir. Bu çocuklarda özellikle doğrudur; doğrudan cilde uygulandığında Karabiber ve beyaz biber, çoğu yetişkin için güvenlidir. Ancak, cilt üzerinde kullanım çocuklar için güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli bilgi yoktur. Karabiber ve beyaz biber kızarıklık ve gözlerinin içine alırsanız yanma neden olabilir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Bu Hamile iseniz gıda miktarlarda siyah ve beyaz biber kullanmak için sorun değil. Ama daha büyük miktarlarda alarak güvensiz olabilir. büyük miktarlarda karabiber bir düşük tetikleyebilir endişe vardır. Ayrıca, cilt üzerinde biber koyarak kaçının. Yeterince gebelik sırasında topikal biber kullanma güvenliği hakkında bilinen değil; Eğer meme -Besleme iseniz, gıda tutarları biber alımını sınırlamak. Yeterince büyük tıbbi miktarlarda kullanılmasının güvenliği hakkında bilinen değil.

Karabiber ve beyaz biber bir su hap veya benzeri bir etkiye sahip olabilir “diüretik”. karabiber ve beyaz biber alarak vücut lityum kurtulur ne kadar iyi düşürebilir. Bu vücut içinde ne kadar lityum geliştirmek ve ciddi yan etkilere neden olabilir. Eğer lityum alıyorsanız bu ürünü kullanmadan önce sağlık kuruluşu ile konuşun. Sizin lityum dozunun değiştirilmesi gerekebilir.

Bazı ilaçlar karaciğer tarafından değiştirilir ve parçalanırlar; Siyah ve beyaz biber bazı ilaçların karaciğerde parçalanma hızını düşürebilir. Bazı ilaçların yan etkilerin görülme şansını artırabilir karaciğer tarafından parçalanan bazı ilaçlar ile birlikte biber alarak. Eğer karaciğer tarafından değiştirilen herhangi bir ilaç alıyorsanız siyah ya da beyaz biber almadan önce, sağlık kuruluşu konuşmak; Karaciğer tarafından değiştirilen bazı ilaçlar lovastatin (Mevacor), ketokonazol (Nizoral), itrakonazol (Sporanox), feksofenadin (Allegra), triazolam (Halcion’a), ve diğerleri sayılabilir.

Bazı ilaçlar hücrelerdeki pompalar tarafından taşınır. Siyah ve beyaz biber bu pompalar daha az aktif hale ve vücut tarafından emilir olsun nasıl bazı ilaçların çok artabilir. Bu da bazı ilaçların daha yan etkilere neden olabilir; Bu pompalar ile hareket ettirilmekte olan bazı ilaçlar, etoposid cisaprid, paklitaksel, vinblastin, vinkristin, vindesin, ketokonazol, itrakonazol, amprenavir, indinavir, nelfinavir, sakinavir, simetidin, ranitidin, diltiazem, verapamil, digoksin, kortikosteroidler, eritromisin, (PROPULSID®) bulunmaktadır fexofenadine (Allegra), siklosporin, loperamid (Imodium), kinidin, ve diğerleri.

Siyah ve beyaz biber vücut emer ne kadar fenitoin (Dilantin) artırabilir. fenitoin (Dilantin) ile birlikte siyah ve beyaz biber alarak fenitoin etkilerini ve yan etkilerini (Dilantin) artırabilir.

Siyah ve beyaz biber vücut emer ne kadar propranolol (Inderal) artırabilir. propranolol (Inderal) ile birlikte siyah ve beyaz biber alarak propranolol etkilerini ve yan etkilerini (Inderal) artırabilir.

Siyah ve beyaz biber vücut emer ne kadar rifampin artırabilir. rifampin ile birlikte siyah ve beyaz biber alarak etkileri ve rifampin yan etkileri artabilir.

Karabiber ve beyaz biber vücut emebilir ne kadar teofilin artırabilir. Bu artan etkileri ve teofilin yan etkilere neden olabilir.

Siyah ve beyaz biber vücut tarafından emilir karbamazepin miktarını (Tegretol) artırabilir. Aynı zamanda vücut yıkar ve karbamazepin kurtulur ne kadar hızlı düşürebilir. Bu vücutta ne kadar karbamazepin artırmak ve potansiyel yan etkileri şansını artırabilir. Ancak, büyük bir endişe olup olmadığını bilmek bu potansiyel etkileşim hakkında bilinen yeterli değildir.

tedavi olarak kullanım için karabiber ve beyaz biberin uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda karabiber ve beyaz biber doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Bano G Amla V Raina RK, et al. Sağlıklı gönüllülerde fenitoin farmakokinetiği üzerindeki piperine etkisi. Planta Med 198; 53: 568-9.

Bano G, ve ark. biyoyararlanımı üzerinde piperine etkisi ve sağlıklı gönüllülerde propranolol ve teofilinin farmakokinetiği. Eur J Clin Pharmacol 199; 4; 615-7.

Bhardwaj RK Glaeser lH, Becquemont L, et al. Piperine, karabiber bir ana bileşeni, insan P-glikoprotein ve CYP3A4 inhibe eder. J Pharmacol Exp Ther 200; 302: 645-50.

Cohle SD Trestrail JD III Graham MA ve ark. Ölümcül biber aspirasyonu. Am J Dis Child 198; 142: 633-6.

el-Mofty MM, Khudoley VV, Shwaireb MH. zorla besleyerek Mısır kurbağalarınız içinde karabiber (Piper nigrum) bir özü kanserojen etkisi (Bufo regularis). Onkoloji 199; 48: 347-50.

Federal Yönetmelikler Elektronik Kod. Başlık 21. Bölüm 182 – genel olarak güvenli kabul maddeler. http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid= 786bafc6f6343634fbf79fcdca7061e1 & RGN = DIV5 & view = metin & düğümü = 21: 3.0.1.1.13 & KİMLİK NO = 21 adresinden ulaşılabilir

Khajuria A, Zutshi U Bedi kl. Oral biber gelen emilim-aktif bir alkaloid ve biyoyararlanım arttırıcı üzerinde piperine geçirgenlik özellikleri. Hint J Exp Biol 199; 36: 46-50.

Nalini N, Sabitha K, Viswanathan P, Menon VP. Deneysel kolon kanseri bakteri (enzim) aktivitesi üzerine baharat etkisi. J Ethnopharmacol 199; 62: 15-24.

Pattanaik S Hota D Prabhakar S, et al. Epilepsi hastalarında kararlı durum karbamazepin ile piperine bir tek doz farmakokinetik etkileşim. Phytother Res 200; 23: 1281-6.

Sheahan K, Sayfa DV, Kemper T, karabiber kazara aspirasyon sekonder Suarez R. Çocukluk ani ölüm. Am J Adli Med Pathol 198; 9: 51-3.

Singh A, Rao AR. karaciğer detoksifikasyon sistemi üzerinde karabiber modülatör etkisi (Piper nigrum L.) değerlendirilmesi. Cancer Lett 199; 72: 5-9.

Velpandian T Jasuja R Bhardwaj RK, et al. gıda Piperine: fenitoin farmakokinetiğinde girişim. Eur J Drug Metab Pharmacokinet 200; 26: 241-7.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon