Karantina antifungal topikal

Terapötik Sınıf: Antifungal

Carrington Antifungal için kullanır

Kimyasal Sınıf: İmidazol

Bu preparatlardan bazıları reçetesiz kullanılabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Diğer yaş gruplarında kullanılan çocuklarda topikal mikonazol kullanımını karşılaştıran belirli bir bilgi bulunmamasına rağmen, bu tıbbın çocuklarda yetişkinlerde olduğundan farklı yan etkilere veya problemlere neden olması beklenmemektedir.

Birçok ilaç, özellikle yaşlı insanlarda incelenmemiştir. Bu nedenle, genç yetişkinlerde yaptıklarıyla aynı şekilde çalışıp çalışmadıkları bilinmeyebilir. Yaşlılarda topik miconazole kullanımını diğer yaş gruplarında karşılaştıran belirli bir bilgi bulunmamasına rağmen, bu tıbbın yaşlılarda yaşlılarda olduğundan farklı yan etkilere veya problemlere neden olması beklenmemektedir.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu ilacı aldığınızda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı uzmanınızın bildirebilmesi özellikle önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Carrington Antifungal Kullanmadan Önce

Bu ilacı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda gerekebilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Bu bölüm, mikonazol içeren bazı ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Carrington Antifungal’a özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bu ilacı gözlerden uzak tutun.

Etkilenen bölgeyi kaplayacak kadar miconazole uygulayın ve hafifçe ovun.

Mikonazolun aerosol tozu şeklini kullanmak için

Mikonazolun aerosol çözelti formunu kullanmak için

Mikonazolun toz şeklini kullanmak için

Miconazole cildin bazı mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanıldığında, bu tıp üzerinde örtülü bir pansuman (mutfak plastik sargısı gibi hava geçirmez kaplama) uygulanmamalıdır. Bunun yapılması cildin tahrişe neden olabilir. Doktorunuz tarafından yönlendirilmediğiniz sürece bu tıp üzerinde tıkayıcı bir pansuman uygulamayın.

Enfeksiyonunuzun tamamen temizlenmesine yardımcı olmak için, durumunuz iyileşmiş olsa dahi, bu ilacın tamamını tam bir tedavi için kullanmaya devam edin. Herhangi bir doz kaçırmayın.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, en kısa zamanda uygulayın. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Teneke kutuyu oda sıcaklığında, ısıdan ve ışığı uzak tutarak saklayın. Donma. Bu ilacı aşırı ısıya veya soğuka maruz kalabileceği bir arabanın içinde tutmayın. Teneke kutu boş olsa bile teneke kutuya delik açmayın ya da ateşe atmayın.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Cildinizdeki sorun 4 hafta içinde düzelmezse veya kötüleşirse, sağlık uzmanınıza danışın.

Miconazole’ün Doğru Kullanımı

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse en kısa sürede doktorunuza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx / OTC Rx ve / veya OTC

Gebelik Kategorisi N Sınıflandırılmamış

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Carrington Antifungal Kullanırken Önlemler

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

Vajinal Maya Enfeksiyonu flukonazol, nistatin topikal, klotrimazol topikal, Diflucan, Asidofilus, mikonazol topik

Kutanöz Candidazis nistatin topikal, klotrimazol topikal, ketokonazol topikal, terbinafin, lamisil, mikonazol topikal

Tinea Corporis clotrimazole topikal, ketokonazol topikal, terbinafin topikal, Lotrisone, Lamisil

Oral Kuş dişi flukonazol, nistatin, klotrimazol, Diflucan, Asidofilus, mikonazol

Carrington Antifungal Yan Etkiler

Mikonazol topikal