Kemik darbeleri semptomları

Diz. Dizinizdeki kemik hareketleri, bacağınızı uzatmak ve bükmek için acı çekebilir. Kemik büyümeleri dizinizin sorunsuz çalışmasını sağlayan kemikler ve tendonların yoluna girebilir; Omurga. Omurgasında kemik hareketi omuriliği olan alanı daraltabilir. Bu kemik darbeleri, omuriliği veya sinir köklerini sıkıştırabilir ve kollarınızdaki veya bacaklarınızda zayıflık veya uyuşukluğa neden olabilir. Kemik darbeleri kalçanızın hareket etmesine acı verebilir, ancak dizinizdeki acıyı hissedebilirsiniz. Yerleştirmelerine bağlı olarak, kemik hareketleri kalça eklemindeki hareket aralığını azaltabilir. Kemik darbeleri, rotator manşet, omuz hareketlerinizi kontrol etmeye yardımcı olan bir grup kas ve tendon üzerinde ovuşturabilir. Bu, rotator manşetinde şişme (tendinitis) ve gözyaşlarına neden olabilir; Parmaklar. Derinizin altına sert topaklar gibi görünen kemik darbeleri, parmaklarınızdaki derzlerin cılızlaşmasına neden olabilir.

Ne zaman bir doktor görmelisin

Kemik darbelerinin çoğunda belirti veya semptom görülmez. Başka bir koşul için bir röntgen ışını büyümeleri ortaya koyana kadar kemik darbelerinizin olduğunu fark etmeyebilirsiniz. Bazı durumlarda olsa da, kemik darbeleri eklemlerinizde ağrıya ve hareket kaybına neden olabilir.

Belirli belirtiler, kemik darbelerinin nerede olduğuna bağlıdır. Örnekler arasında

Bir veya birden fazla eklemde ağrı veya şişme varsa veya eklem hareket ettirmede zorluk çekiyorsanız doktorunuzla randevu alın. Erken tedavi eklem hasarını önlemeye veya yavaşlatmaya yardımcı olabilir.