Kırık kalp sendromu randevunuza hazırlanıyor

Hastaneye giden yolda bu bilgiyi paylaşın

Doktordan ne beklenir

Kırık kalp sendromuna genellikle acil durum veya hastane ortamında teşhis konur; çünkü bu durumdaki çoğu insan kalp krizine benzer semptomlara sahiptir.

Doktorunuza veya acil tıbbi yardıma başvurmanız ya da yeni veya açıklanamayan göğüs ağrısı veya birkaç dakikadan uzun süren bir basınç hissettiğinizde sizi acil servise götürecek birisinin bulunması gerekir. Bir kalp krizi değilse utanç korkusu için zaman kaybetmeyin. Göğüs ağrısı için başka bir sebep olsa bile, hemen görülmeniz gerekir.

Mümkünse, bir aile üyeniz ya da arkadaşınız sizinle gelsin. Size eşlik eden bir kişi değerlendirme sırasında sağlanan tüm bilgileri emmeye yardımcı olabilir.

Hastaneye döndükten sonra, tıbbi değerlendirmenin hızla ilerleyeceği muhtemeldir. Bir elektrokardiyografi (EKG) ve kan testlerinden elde edilen sonuçlara dayanarak, doktorunuz kalp krizi geçirip geçirmediğinizi hızlı bir şekilde belirleyebilir veya belirtileriniz konusunda size başka bir açıklama getirebilir. Bu noktada büyük olasılıkla bir takım sorularınız olacak. Aşağıdaki bilgileri almadıysanız, sormak isteyebilirsiniz.

Tıbbi değerlendirmeniz sırasında ortaya çıkan ek sorularınız için tereddüt etmeyin.

Göğüs ağrısı için sizi gören bir doktor sorabilir