Klorfeniramin ve kodein polistirex (oral yol) önlemleri

Bu ilacı kullanırken doktorunuzun ilerlemenizi kontrol etmesi çok önemlidir. Bu, doktorunuzun ilacın düzgün çalışıp çalışmadığını görmesine ve almaya devam edip etmeyeceğinize karar vermesine izin verir.

Bu ilaç alışkanlık yaratıcı olabilir. İlacın da iyi çalışmadığını düşünüyorsanız, reçete edilen dozdan fazlasını kullanmayın. Talimatlar için doktorunuzu arayın.

Bu ilacı kullanmak ciddi kabızlığa neden olabilir. Bunu önlemek için, doktorunuz size müshil almak, çok miktarda sıvı içmek veya diyetinizdeki lif miktarını artırmaya yönlendirmenize neden olabilir. Yönergeleri dikkatle uyguladığınızdan emin olun çünkü devam eden kabızlık daha ciddi sorunlara neden olabilir.

Bu ilaç size şaşkın, baş dönmesi veya uyuşukluk yapabilir. Sürüşe başlamadan önce bu ilaca nasıl tepki vereceğinizden emin olun, makineler kullanın veya uyanık değilseniz tehlikeli olabilecek başka şeyler yapın.

Sizi tedavi eden herhangi bir doktor veya diş hekiminin bu ilacı kullandığınızı bildiğinden emin olun.

Bu ilaç, alkol ve diğer CNS depresanlarının (sizi uyuşuklaştıracak veya daha az uyanık hale getirebilecek ilaçlar) etkilerini artıracaktır. CNS depresanlarına bazı örnekler, antihistaminikler veya alerji veya soğuk algınlığı, sakinleştiriciler, sakinleştiriciler veya uyku ilacı, diğer reçeteli ağrı tıbbı veya uyuşturucu, nöbet veya barbitür için ilaçlar, kas gevşeticiler veya bazı diş anestezikleri de dahil olmak üzere anesteziklerdir. Bu ilacı kullanırken bu ilaçlardan herhangi birini almadan önce doktorunuza danışın.

Kendinizin veya başkasının bu ilacı aşırı dozda almış olabileceğini düşünüyorsanız, hemen acil yardım alın. Aşırı dozda bulgular: soluk veya mavi dudaklar, tırnaklar veya cilt, karışıklık, zor veya rahatsız solunum, düzensiz, hızlı veya yavaş veya sığ solunum, aşırı uykulu olma veya uyku hali, soğuk ve rutubetli cilt veya başın çarpması veya bayılma.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri dahildir.