koenzim Q10

CoQ10 vücutta doğal olarak yapılmış olan bir bileşiktir. Q ve koenzim Q10 10 koenzim oluşturan kimyasal grupları ifade eder. CoQ10 ayrıca diğer adlarıyla bilinir

Bir koenzim bir enzim işini yardımcı olur. Bir enzim, doğal kimyasal reaksiyonlar vücut hücrelerinde meydana oranını hızlandıran bir proteindir. vücut hücrelerinin büyümesine ve sağlıklı kalmak için hücreler için gerekli olan enerjiyi sağlamak için CoQ10 kullanın. beden de bir antioksidan olarak CoQ10 kullanır. Bir antioksidan serbest radikaller adı verilen kimyasallar hücreleri korur bir maddedir. Serbest radikaller DNA (deoksiribonükleik asit) zarar verebilir. DNA parçaları Genler, nasıl vücut ve ne zaman büyümeye ve bölmek çalışmak hücreleri söyle. DNA hasar bazı kanser türleri ile bağlantılı olmuştur. hücreleri serbest radikallere karşı koruyarak, antioksidanlar kansere karşı vücudu korumaya yardımcı olur.

CoQ10 en vücut dokularında bulunur. En yüksek tutarlar kalp, karaciğer, böbrek ve pankreas bulunur. düşük miktarlarda akciğerlerde bulunurlar. insanlar yaşlandıkça dokularda CoQ10 miktarı azalır.

bazı kanser hastalarının kanlarındaki bunun bir alt normalden daha miktarı olduğu saptanmıştır zaman kanser, 1961 yılında başlayan için CoQ10 ilk olası bir tedavi olarak CoQ10 içinde 1958 İlgi tespit edilmiştir 1957 Kimyasal yapısı tespit edilmiştir. CoQ10 düşük kan seviyeleri miyeloma, lenfoma, meme, akciğer, prostat, pankreas, kolon, böbrek, baş ve boyun kanseri olan hastalarda bulunmuştur.

CoQ10 hücreleri enerji yapmak yolunda önemli bir rol oynar nasıl Araştırma 1978 yılında Nobel Kimya Ödülü’ne layık görüldü.

Çalışmalar CoQ10 daha bağışıklık sistemi çalışmasına yardımcı olabileceğini düşündürmektedir. Kısmen bu CoQ10 kanseri için adjuvan tedavi olarak kullanılır. Adjuvan tedavi kanser will come back riskini azaltmak için primer tedavi sonrası verilen tedavi yöntemidir.

CoQ10 bağışıklık sistemini güçlendirir için kanser tedavisinde yararlı olabilir. Ayrıca, araştırmalar CoQ10 analoglan (CoQ10 benzer ilaçlar) doğrudan kanser hücrelerinin büyümesini önlemek olabileceğini düşündürmektedir. bir antioksidan olarak, CoQ10 gelişmesini kanseri önlemeye yardımcı olabilir.

kanser tedavisinde CoQ10 çalışmaya arkasındaki teori hakkında daha fazla bilgi için Koenzim Q10 sağlık meslek özetine bakın.

CoQ10 genellikle bir hap (tablet ya da kapsül) olarak ağız yoluyla alınır. Aynı zamanda, bir ven (IV) ‘içine enjeksiyon ile verilebilir. Hayvan çalışmalarında, CoQ10 enjeksiyonla verilir.

Preklinik çalışmalarda çok sayıda CoQ10 ile yapılmıştır. Bir laboratuar veya hayvanları kullanarak araştırma bir ilaç prosedür veya tedavi insanlarda yararlı olması muhtemeldir olup olmadığını öğrenmek için yapılır. İnsanlarda herhangi bir test başlamadan önce bu klinik öncesi çalışmalar yapılır. CoQ10 çoğu laboratuvar çalışmaları kimyasal yapısı ve nasıl vücutta çalışır baktım. Aşağıdaki CoQ10 ve kanserin erken çalışmalarda rapor edilmiştir

Kanser tedavisinde CoQ10 kullanımını incelemek için çok sayıda hastanın ilgilendiren bir iyi tasarlanmış klinik denemeler olmuştur. Orada insanların az sayıda bazı klinik çalışmalar yapılmış, ancak çalışmalar yapılmıştır yolu ve raporlanan bilgilerin miktarı belirsiz faydaları CoQ10 tarafından veya başka bir şey neden olsaydı yaptık. çalışmaların çoğu randomize ya da kontrollü değildi. Randomize kontrollü çalışmalar kanıt en üst düzeyde vermek

Bazı araştırmalar bilimsel dergilerde yayınlanmaktadır. Çoğu bilimsel dergi kanıt ve sonuçlar ses olduğundan emin olmak için yayınlanmadan önce araştırma raporları gözden uzmanlar var. Bu akran değerlendirme denir. hakemli bilimsel dergilerde yayınlanan çalışmalar daha iyi kanıt olarak kabul edilir. kanseri için bir tedavi olarak CoQ10 yok randomize klinik çalışma, bir hakemli bilimsel dergide yayımlandı.

Aşağıdaki insanlarda CoQ10 çalışmalar bildirilmiştir

CoQ10 ve doksorubisin randomize çalışmalar

Meme kanseri için adjuvan tedavi olarak CoQ10 Çalışmaları

Küçük çalışmalar meme kanserli hastalarda standart tedavi sonrası CoQ10 kullanımı konusunda yapılmıştır

Bu çalışmalarda bildirilen faydaları CoQ10 tedavisi ya da başka bir şey neden olsaydı Ancak, belli değil. çalışmalar aşağıdaki zayıflıkları vardı

CoQ10 Anekdot raporlar

Anekdot raporlar, bir ya da daha fazla hastanın tıbbi ve tedavi tarihin eksik açıklamalardır. CoQ10 hastalar pankreas, akciğer, kolon, rektum ve prostat kanserli hastalarda da dahil olmak üzere, daha uzun yaşayan bazı kanser yardımcı olduğunu anekdot rapor edilmiştir. Bu raporlarda açıklanan hastalar, ancak, aynı zamanda kemoterapi, radyoterapi ve cerrahi de dahil olmak üzere CoQ10 dışındaki tedaviler aldı.

Bir takip çalışmada, ameliyat sonrası kalan meme kanseri hasta 3 ile 4 ay boyunca CoQ10 ile muamele edilmiştir. Bu CoQ10 ile tedavi edildikten sonra, kanser tamamen Her iki hastada da gitmişti bildirildi.

Ciddi yan etkiler CoQ10 kullanımı bildirilmiştir. En sık görülen yan etkiler şunlardır

CoQ10 güvenle diğer ilaçlarla birlikte kullanılabilir olmadığını öğrenmek için sağlık personeli ile kontrol etmek önemlidir. düşük kolesterol, kan basıncı veya kan şekeri için kullanılan bu gibi bazı ilaçlar, CoQ10 etkilerini azaltabilir. CoQ10 vücut warfarin (bir pıhtılaşma kanı önler ilaç) ve insülin kullanan şekilde değişebilir.

Soru 1 ‘de belirtildiği gibi, vücudun bir antioksidan olarak CoQ10 kullanır. Antioksidanlar serbest radikallere karşı hücreleri korur. Bu anti-kanser ilaçları, radyasyon tedavisi gibi bazı geleneksel kanser tedavileri, oluşturmak üzere serbest radikaller neden kısmen kanser hücrelerini öldürür. Araştırmacılar, geleneksel tedavilerle birlikte CoQ10 kullanarak bu geleneksel tedaviler vücudun çalışmak yolda iyi veya kötü herhangi bir etkisi, sahip olup olmadığını çalışıyorlar.

CoQ10 bir besin takviyesi olarak satılır ve bir kanser tedavisi olarak kullanılmak üzere FDA tarafından onaylanmış değildir. Besin katkıları daha diyet eklenmesi anlamına ürünlerdir. Bunlar ilaç değildir ve tedavi etmek, önlemek veya hastalıkları tedavi etmek demek değildir. Üretici ürünün güvenli olduğunu ve etiket iddiaları doğru ve yanıltıcı olmadığını sağlamaktan sorumludur. satılmadan önce FDA olarak güvenli veya etkili diyet takviyeleri kabul etmez. Ayrıca, yolu şirketleri CoQ10 düzenlenmemiştir olun. Farklı gruplar ve CoQ10 takviyesi markaları birbirinden farklı olabilir.

aktif hastayı olan koenzim Q10 kanser CAM klinik çalışmalarla desteklenmesi kanser klinik çalışmaların listesini kontrol edin.

klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Bu forumda edinilebilir.

Bu kanser bilgiler özet kanseri olan kişilerin tedavisinde koenzim Q10 kullanımı hakkında güncel bilgiler. Bilgilendirme ve hastalar, aileleri ve bakıcıları yardım etmek anlamına gelir.

Bütünleştirici, Alternatif ve Tamamlayıcı Tedaviler Yayın Kurulu.

Bir klinik çalışma gibi bir tedavi diğerine göre daha iyi olup olmadığı gibi bilimsel bir soruyu cevaplamak için bir çalışmadır. Denemeler geçmiş çalışmalar ve ne laboratuvarda öğrenmiş oldu dayanmaktadır. Her deneme kanser hastalarına yardım etmek için yeni ve daha iyi yollarını bulmak için bazı bilimsel sorulara cevaplar. Tedavi Klinik çalışmalar sırasında, bilgi, yeni bir tedavi ve ne kadar iyi çalıştığını etkileri hakkında toplanır. Bir klinik araştırma yeni bir tedavi bir şu anda kullanılmakta olan daha iyi olduğunu gösteriyorsa, yeni tedavi “standardı.” hale gelebilir Hastalar klinik araştırmaya katılan düşünmek isteyebilirsiniz. Bazı klinik çalışmalarda tek tedavi başlamış değil hastalara açıktır.

Bütünleştirici, Alternatif ve Tamamlayıcı Tedaviler Yayın Kurulu. Koenzim Q10. Bethesda, MD: / yaklaşık kanser / tedavi / cam / hasta / koenzim-q10-. . [Sayfalar: 26389269]

bütünleştirici, iyileştirici felsefeler geniş bir tıp içerir yaklaşımlar ve tedaviler olarak adlandırılan -Ayrıca Tamamlayıcı ve alternatif tıp (CAM). Bu genellikle yerine, geleneksel tedavi kullanılan bir alternatif olarak adlandırılan, geleneksel tedavilere ek olarak kullanıldığında bir tedavisi, genel olarak, tamamlayıcı olarak adlandırılır. (Konvansiyonel tedaviler yaygın olarak kabul ve ana tıp camiası tarafından uygulanan olanlardır.) Nasıl kullanıldıkları, bazı tedaviler ya tamamlayıcı ya da alternatif olarak kabul edilebilir bağlı. Tamamlayıcı ve alternatif tedaviler, hastalığın önlenmesi stresi azaltmak, önlemek veya yan etkileri ve belirtileri, ya da kontrol azaltmak veya hastalığı tedavi etmek amacıyla kullanılır.

kanser için geleneksel tedavilerden farklı, tamamlayıcı ve alternatif tedaviler genellikle sigorta şirketleri kapsamında değildir. Hastalar tamamlayıcı ve alternatif tedavilere kapsama alanı hakkında bilgi edinmek için kendi sigorta kuruluşu ile kontrol etmelisiniz.

Tamamlayıcı ve alternatif tedaviler dikkate kanser hastalarının kendi doktor, hemşire veya eczacınıza bu kararı tartışmak gerektiği gibi onlar-cekti herhangi bir terapötik yaklaşım, bazı tamamlayıcı ve alternatif tedaviler standart tedavi ile müdahale edebilir ya da geleneksel tedavi ile birlikte kullanıldığında zararlı olabilir çünkü.

Geleneksel yaklaşımları değerlendirmek için kullanılan aynı titiz bir bilimsel değerlendirme CAM tedavileri değerlendirmek için kullanılan olması önemlidir. Ulusal Kanser Enstitüsü ve Tamamlayıcı ve Bütünleyici Sağlık Ulusal Merkezi (NCCIH) kanser için CAM tedavileri değerlendirmek için tıp merkezlerinde klinik çalışmalarda (araştırma çalışmaları) bir dizi sponsor oluyor.

Kanser tedavisinde geleneksel yaklaşımlar genellikle çok sayıda hasta ile klinik denemeler içeren titiz bir bilimsel süreç boyunca güvenlik ve etkinlik için çalışmalar yapılmıştır. Az tamamlayıcı ve alternatif yöntemlerin güvenliği ve etkinliği hakkında bilinmektedir. Birkaç CAM tedavileri titiz bir değerlendirme uğramıştır. CAM terapilerinin az sayıda başlangıçta tamamen alternatif yaklaşımlar kanser bir yer buluyor olarak kabul tedavi değil, yardımcı olabilir tedavileri, ancak tamamlayıcı tedaviler olarak hastaların daha iyi hissediyorum ve daha hızlı iyileşir. Bir örnek akupunktur olduğunu. Kasım 1997 yılında Sağlık () bir National Institutes uzmanlardan oluşan bir panel göre, akupunktur kemoterapiye bağlı bulantı ve kusmanın tedavisinde ve cerrahi ile ilişkili ağrı kontrolünde etkili olduğu tespit edilmiştir. Bunun aksine, bu laetrile kullanımı gibi bazı yaklaşımlar, çalışılmış ve etkisiz ya da potansiyel olarak zararlı olduğu bulunmuştur.

1991 yılında başlanan İyi Olgu Serisi Programı, uygulamada kullanılmakta olan CAM yaklaşımları araştırılmaktadır bir yoludur. Program Kanser Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp ‘s Ofisi (OCCAM) tarafından denetlenmektedir. alternatif kanser tedavileri sunan sağlık uzmanları Occam kendi hastaların tıbbi kayıtları ve ilgili materyalleri gönderin. OCCAM malzemelerin bir eleştiri yapar ve başlatılan araştırma garanti kabul yaklaşımların takip araştırma stratejileri geliştirir.

Tamamlayıcı ve alternatif tedaviler göz önüne alındığında, hastalar Aşağıdaki sorular kendi sağlık kuruluşu sormalısınız

Tamamlayıcı ve Bütünleyici Sağlık Ulusal Merkezi (NCCIH)

Ulusal Sağlık Enstitüleri de Tamamlayıcı ve Bütünleyici Sağlık Ulusal Merkezi (NCCIH) () araştırma ve tamamlayıcı ve alternatif uygulamaları değerlendirilmesini kolaylaştırır ve sağlık uzmanları ve halka yaklaşımlar çeşitliliği hakkında bilgi sağlar.

PubMed CAM

NCCIH ve Ulusal Tıp Kütüphanesi (NLM) ortaklaşa PubMed, CAM ile ilgili dergi atıfları bulmak için ücretsiz ve kolay kullanımlı bir arama aracı üzerinde CAM geliştirdi. NLM en PubMed kaynakça veri tabanında bir alt kümesi olarak, PubMed CAM bilimsel dergilerden CAM-ilgili makaleler için birden fazla 230.000 ve özet sunmaktadır. Bu veritabanı aynı zamanda kullanıcıların tam metin makaleleri görüntülemek için izin 1.800 üzerinde dergilerin web sitelerine bağlantılar sağlar. (Bir abonelik veya başka bir ücret tam metin makaleleri erişmek için gerekli olabilir.)

Kanser Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Ofisi

Kanser Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Ofisi (OCCAM) tamamlayıcı ve alternatif tıp (CAM) alanında faaliyetlerini koordine eder. OCCAM CAM kanser araştırmaları destekler ve sağlık sağlayıcılarına kansere bağlı CAM ve bu forum aracılığıyla kamuoyuna hakkında bilgi sağlar.

Ulusal Kanser Enstitüsü () Kanser Bilgi Servisi

ABD sakinleri 8:00 8:00 Cuma’ya 1-800-4-KANSER (1-800-422-6237) Pazartesi ücretsiz Kanser Bilgi Servisi ücretli çağırabilir. Eğitimli bir Kanser Bilgi Uzmanı sorularınızı cevaplamak için kullanılabilir.

Gıda ve İlaç İdaresi

Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onlar güvenli ve etkili olmasını sağlamak için ilaç ve tıbbi cihazlar düzenler.

Federal Ticaret Komisyonu

Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tüketici koruma yasaları uygular. FTC edinilebilir Yayınlar dahil