Koroner arter hastalığı için antikoagülan

anfraksiyone heparinler

Genellikle tıp yararları küçük herhangi bir yan etkileri daha önemlidir; Bir süre sonra ilacı yan etkileri uzağa gidebilir; Yan etkileri hala sizi rahatsız ve ilacı tutmalı eğer merak ediyorsanız, doktorunuzu arayın. O ya da o da dozunu düşürmek veya ilaç değiştirmek mümkün olabilir. aniden doktorunuz size söyler sürece ilacı çıkmak etmeyin.

Kumarinlar

(Sadece hastanede kullanılır) Doğrudan trombin inhibitörleri

Antikoagülanlar genellikle kan sulandırıcı denir, ama onlar gerçekten ince kan yok. Onlar bir kan pıhtısı oluşturmak için gereken süreyi artırarak çalışır. Bu sayede kalp krizi veya inme önlenmesi, büyüklüğü artan varolan pıhtı önler.

Antikoagülanlar tipik olarak koroner arter hastalığı tedavi etmek için kullanılmaz. Ancak anjiyoplasti veya bypass cerrahisi yaptıktan sonra onları alabilir. Ayrıca atriyal fibrilasyon veya diğer komplikasyonlar varsa bir antikoagülan sürebilir.

Antikoagülanlar böyle bir kalp krizi ya da inme gibi kan pıhtılaşması, neden sorunları riskini azaltmak. 1

Tüm ilaçlar yan etkileri vardır. Ama pek çok insan yan etkileri hissetmiyorum, ya da onlarla başa edebiliyoruz. Çektiğiniz her bir ilacın yan etkileri hakkında eczacınıza danışın. Yan etkileri de ilaç ile birlikte gelen bilgilere listelenmiştir.

İşte düşünmek gereken bazı önemli noktalar vardır

hemen varsa doktor ya da diğer acil servisleri Çağrı

Eğer varsa doktorunuzu arayın

hemen varsa doktor ya da diğer acil servisleri Çağrı

Şimdi doktorunuzu arayın ya da varsa acil tıbbi bakım talep

Eğer yaralı varsa, kanamayı durdurmak için basınç uygulayın. Eğer kanama durdurmak için kullanılır daha daha uzun sürer farkındayız. durdurmak için kanama alamıyorsanız, doktorunuzu arayın.

Heparin: Yan etkiler genellikle enjeksiyon yerlerinde olur. Bu yan etkiler şunlardır

Warfarin: Diğer yan etkileri şunlardır

yan etkileri tam listesi için İlaç Başvurusu. (İlaç Referans tüm sistemlerde mevcut değildir.)

Eğer antikoagülan zaman, kanama sorunları önlemek için ekstra adımlar atması gerekiyor.

Daha fazla bilgi için, bkz:

heparin uzun süreli kullanımı genellikle tavsiye edilmez. Bir ya da iki enjeksiyon her gün gerektirir. Ve uzun süreli kullanım osteoporoz ile bağlantılıdır.

Tıp doktorunuz bir sağlık sorunu tedavi etmek vardır birçok araçlardan biridir. Doktorunuz sağlığınızı iyileştirmek ve gelecekteki sorunları önleyebilir anlaşılacağı gibi ilaç alarak. Eğer düzgün bir şekilde ilaç almak istemiyorsanız, risk altında sağlık (ve belki de hayatınızı) koyarak olabilir.

insanlar sıkıntı onların ilacı neden birçok nedeni vardır. Ancak çoğu durumda, yapabileceğiniz bir şey var. Öngörülen olarak İlaçlar alarak, etrafında ortak sorunları nasıl çalışılacağı ilişkin öneriler için.

warfarin

Eğer hamile iseniz warfarin almayın. Warfarin düşük veya doğum kusurlarına neden olabilir. Eğer warfarin alıyorsanız, size gebeliği önlemek nasıl hakkında doktorunuzla konuşun.

Eğer hamile olabileceğini düşünüyorsanız: doktorunuzu arayın. Eğer hamile iseniz, size hamilelik sırasında heparin alacaktır.

Hamile kalmayı planlıyorsanız: doktorunuzla konuşun. Siz ve doktorunuz take-varfarin hangi ilaç veya heparin-yaparken hamile almaya çalışırken karar verecektir.

heparin

Eğer hamile iseniz: Sen gebelik sırasında heparin alacaktır. Heparin fetüsü etkilediği gösterilmiştir olmamıştır.

Daha fazla bilgi için, Gebelik ve kan pıhtısı artan riski bakın.

Takip Bakımı tedavi ve güvenlik önemli bir parçasıdır. yapmak ve tüm randevulara gitmek ve sorun yaşıyorsanız doktorunuzu aramalısınız emin olun. Aynı zamanda test sonuçlarını bilmek ve almak ilaçların bir listesini tutmak iyi bir fikirdir.

Sorun nefes; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Yeni ilaç bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu ilacı anlamalarına yardımcı olmak.

Antitrombotik ilaçlar (2011). 61-66: Tıbbi Letter, 9 (110) itibaren Tedavi Rehberi.

Rakesh K. Pai, MD, FACC – Kardiyoloji, Electrophysiolog; Robert A. Kloner, MD, PhD – Kardiyoloji

14 Kasım 2014

Kurdeşen.

Geçmiş baş ağrısı farklı bir ani, şiddetli baş ağrısı. (Bu beyinde kanama belirtisi olabilir.)

Anormal bir kanama, bir; burun kanamaları; Eğer kullanılan olandan (ayın farklı bir zamanda, daha sık, daha ağır) farklı vajinal kanama; Kanlı ya da siyah dışkı veya rektal kanama; Kanlı ya da pembe idrar.

Ağrı; Tahriş; Morarma.

Cilt döküntüsü.