melek trompet: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Brugmansia suaveolens, Datura sauveolens, Şeytan Trompet, Floripondio, Stramoine Çirkin olmayan, Stramoine ParfumÃe, Trompeta de â ngel, Trompette des Anges, Trompette du jugement.

Angel’ın trompet bir bitkidir. Yaprakları ve çiçekleri ilaç yapmak için kullanılır; ciddi güvenlik endişelerine rağmen, insanlar halüsinasyon ve öfori ikna etmek için bir eğlence ilaç olarak melek trompet kullanın. Onlar da astım tedavisinde kullanabilirsiniz.

Meleğin trompet öfori ve halüsinasyonlara neden olabilir kimyasallar içerir.

Yetersiz Kanıt fo; Astım; öfori ve halüsinasyonlar neden; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için melek trompet etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Meleğin trompet herkes için güvenli değildir. tüm bitki zehirlidir, ama yaprakları ve tohumları çoğu zehir içerir. melek trompet alarak karışıklığı, gözbebeklerinin, yoğun susuzluk, kuru cilt, kızarma, ateş, yüksek veya düşük tansiyon, hızlı kalp atışı, nefes almakta zorluk, halüsinasyonlar, sinirlilik, hafıza, konvülziyon, paralizi, koma ve ölüme neden olabilir; Özel Önlemler ve Uyarılar: herkes için Angel’ın trompet UNSAFE, ama bazı insanlar i kullanmak için değil ekstra nedenleri var; Çocuklar: ağız yoluyla alındığında Meleğin trompet GÜVENLİ OLMAYAN olduğunu. Şiddetli zehirlenme yanlışlıkla melek trompet yedik çocuklarda ve bir eğlence ilaç olarak melek trompet kullanılan gençler oluştu; Gebelik ve meme -Besleme: ağız yoluyla alındığında Meleğin trompet GÜVENLİ OLMAYAN olduğunu. tüm bitki zehirli olarak kabul edilir. Eğer hamileyseniz veya meme -Besleme, özellikle bunu kullanmıyorum; Konjestif kalp yetmezliği (CHF): Meleğin trompet hızlı kalp atışı neden ve CHF daha kötü yapabilir. bunu kullanmıyorum; Kabızlık: Angel’ın trompet kabızlık daha kötü hale getirebilir. bunu kullanmıyorum; Down sendromu: Down sendromlu insanlar melek trompet tehlikeli yan etkileri özellikle hassas olabilir. bunu kullanmıyorum; Reflü: reflü bir koşulu olduğu geri ağız ve mide (yemek borusu) bağlayan tüp içine mide suları. mide boşalmasını geciktirir, çünkü melek trompet, bu durumu daha da kötüleştirebilir olabilir. bunu kullanmıyorum; Ateş: Angel’ın trompet ateş kötü hale getirebilir. bunu kullanmıyorum; Mide ülseri: Angel trompet boşaltma mide geciktirmek ve mide kötü ülserler neden olabilir. bunu kullanmıyorum; Dar açılı glokom: Angel trompet göz içi basıncını yükseltmek olabilir. Bu dar açılı glokom kötüleştirebilir. bunu kullanmıyorum; Böyle kuvvetsizlik, paralitik ileus ve darlık olarak gastrointestinal sistem bloke Koşullar: Angel trompet bu koşulların kötü hale getirebilir. bunu kullanmıyorum; Hızlı kalp atışı (taşikardi): Meleğin trompet kötü taşikardi yapmak neden olabilir. bunu kullanmıyorum; Ülseratif kolit: Angel trompet, bu durumu daha da kötüleştirebilir olabilir. bunu kullanmıyorum; Zor işeme: Angel trompet, bu durumu daha da kötüleştirebilir olabilir. bunu kullanmıyorum.

Angel’ın trompet bir kurutma etkisine neden kimyasallar içerir. Aynı zamanda beyin ve kalbi etkiler. antikolinerjik ilaçlar adı verilen ilaçlar Kurutma ayrıca etkilere neden olabilir. melek trompet alarak ve kuru cilt, baş dönmesi, düşük kan basıncı, hızlı kalp atışı ve diğer ciddi yan etkileri de dahil olmak üzere yan etkilere neden olabilir birlikte ilaç kurutulması; Bu kurutma ilaçların bazıları atropin, skopolamin ve alerjiler (antihistaminikler) için kullanılan bazı ilaçlar ve depresyon için (antidepresanlar) sayılabilir.

Meleğin trompet uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda Meleğin trompet için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Ardila, A. ve Moreno, geçici global amnezi bir model olarak C. Skopolamin zehirlenme. Beyin Cogn 199; 15 (2): 236-245.

Capasso, A. De, Feo, Brugmansia arborea V. Alkoloidler (L.) Lagerhein in vitro morfin çekilme azaltır. Phytother Res 200; 17 (7): 826-829.

Galvez, E., Izquierdo, ML, Burgos, C., Arias, MS, Sanz-Aparicio, J., Fonseca, I., Gago, F., Baldominos, G., Lopez, P., ve Prieto, JC Sentezi 3 beta-asiloksi-3 alfa-methoxycarbonyltropane türevlerinin yapısal, biyokimyasal ve farmakolojik araştırma. J Pharm Sci 199; 82 (8): 794-798.

GÖPEL, C., Laufer, C., ve Marcus A. ergen madde bağımlıları içinde melek trompet çay kaynaklı psikoz Üç olgu. Nord.J.Psychiatry 200; 56 (1): 49-52.

Hassell, L. H. ve MacMillan, Meleğin Trompet çay alımını takiben M. W. Akut antikolinerjik sendrom. Havai Med.J. 199; 54 (7): 669-670.

Havelius, U. ve Asman, Meleğin trompet maruz kalma P. Kaza midriyazis (Datura suaveolens). Açta Ophthalmol.Scand. 200; 80 (3): 332-335.

Hayman, J. Datura zehirlenmesi – Angel Trompet. Patoloji 198; 17 (3): 465-466.

Isbister, G. K., Oakley, P., Dawson, A. H., ve Whyte, I. M. Olduğu Düşünülen Meleğin trompet (Brugmansia) zehirlenmesi: Klinik etkileri ve epidemiyolojisi. Emerg.Med (Fremantle.) 200.; 15 (4): 376-382.

Marneros, A., Gutmann, P., ve Uhlmann, Meleğin Trompet kullanımından sonra penis ve dil F. Öz-amputasyon. Eur.Arch.Psychiatry Clin.Neurosci. 200; 256 (7): 458-459.

McHenry, L., E. ve Hall, R. C. Angel trompet. Öldürücü ve psikojenik yönleri. J.Fla.Med.Assoc. 197; 65 (3): 192-196.

MÖBUS, U., Demmler, G., ve Schulz, K. [Kaza alkaloid kötüye tropan nedeniyle boğulma]. Arch Kriminol. 200; 210 (1-2): 16-21.

MÖBUS, U., Felscher, D., ve Schulz, K. [Nightshade bitkiler neredeyse LSD gibi hareket ederler. Zehirlenme vakaları] artıyor. 11-18-199 MMW.Fortschr.Med; 141 (46): 46-48.

Nencini, C, Cavallo, F., Bruni, G., Capasso, A., De, FeO, V, De Martino, L. Giorgi, G., ve Micheli, L Iresine herbstii afinite ve Brugmansia arborea ekstreler farklı beyin reseptörleri üzerinde. J Ethnopharmacol 5-24-200; 105 (3): 352-357.

Niess, C., Schnabel, A., ve Kauert G. [Melek trompet:? Yeni bir bağımlılık ilaç olarak zehirli bir bahçe tesisi]. Dtsch Med VVochenschr. 12-3-199; 124 (48): 1444-1447.

Paetzold, W, Schneider, U., Emrich, H.M. ve Oehlschlager, S. [melek trompet: insigniis Brugmansia kaynaklanan ilaç kaynaklı psikoz durumda rapor]. Psychiatr.Prax. 199; 26 (3): 147-148.

Pitta-Alvarez, S. I. Spollansky, T. C., ve Giulietti, A. M. farklı biyotik ve Brugmansia Candida saçak kök kültürlerinde üretim ve tropan alkaloidler profili üzerine abiyotik elisitörlerin etkisi. Enzim Microb.Technol. 2-1-200; 26 (2-4): 252-258.

Smith, E.A., Meloan, C.E., Pickell, J.A. ve Oehme ev yapımı ‘Ay çiçek’ şarap F.W. Skopolamin zehirlenmesi. J Anal.Toxicol 199; 15 (4): 216-219.

Thompson, P.E., peptid yapı-fonksiyon çalışmaları için, D. L., Aguilar, M. I. ve Hearn, M.T. tropan bazlı amino asitler yönlendirmek: trombosit agregasyon inhibitörleri. Bioorg.Med Chem Lett 10-6-199; 8 (19): 2699-2704.

Van der Donck, ben, Mulliez, E., ve Blanckaert, J. Angel’ın trompet bir çocukta (Brugmansia arborea) ve midriyazis – bir olgu sunumu. Bull.Soc.Belge Ophtalmol. 200; (292): 53-56.

Anon. Bitki Zehirlenmeler – New Jersey. MMWR MORB Mortal Wkly Rep 198; 30: 65-7.

Burnham TH, ed. İlaç Gerçekler ve Karşılaştırmalar, Aylık güncellendi. Gerçekler ve Karşılaştırmalar, St. Louis, MO.

Francis PD Clarke CF. Melek trompet zambak beş ergenlerde zehirlenmesi: klinik bulguları ve yönetimi. J Paediatr Çocuk Sağlığı 199; 35: 93-5.

Greene GS, Patterson SG, melek trompet Warner E. Yutma: toksisite giderek yaygınlaşan bir kaynak. Güney Med J 199; 89: 365-9.

Hall RC, Popkin MK, Mchenry LE. Angel Trompet psikoz: bir merkezi sinir sistemi antikolinerjik sendrom. Am J Psychiatry 197; 134: 312-4.

McHenry LE, Salon RC. Melek trompet. Öldürücü ve psikojenik yönleri. J Fla Med Doç 197; 65: 192-6.

Urich RW, Bowerman DL, Levisky JA, Pflug JL. Dozdaki: ölümcül zehirlenmesi. J Adli Bilim 198; 27: 948-54.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon