Meme kanseri doktorlar ve uzmanlar

meme kanseri tedavisinde doktor seçme Hiç yapacak en önemli kararlardan biri olabilir. Sizin birincil bakım doktoru bir veya daha fazla uzmanlara sevk edebilir. Bu doktorlar genellikle bir ekip olarak birlikte çalışırlar.

Kişiselleştirilmiş Meme Kanseri Tedavisi Raporu Alın

Meme kanseri tanısı kez tanı olduğunuzda tüm sağlık profesyonelleri, başında söz konusu ise, mümkün olan en iyi bakımı almak için şansınızı yüksektir. Bu birlikte tanı ve tedavi çalışmalarında yer alacak tüm insanlar çok önemlidir.

Uzmanlar tıp belirli bir alanda eğitim almış doktorlar vardır. kendi uzmanlık için gerekli eğitimi bitirdikten sonra, uzmanlık kurulu tarafından verilen bir sınavı geçmek gerekir. ulusal kurul sınavları geçmek Doktorlar kurul onaylı uzmanlar olacak. uzmanlık kurulu sınavını tamamlamamış Doktorlar “yönetim kurulu serbest” olan ancak henüz uzmanları değildir.

Bazı uzmanlar, belirli bir alanda daha fazla eğitim tamamlayarak subspecialize yapabilirsiniz. Bazen de, alt uzmanlık kurul sertifikalı olabilir.

Kurul sertifika bir doktor çok kendi alanında yetişmiş bir işaretidir. Kanser bakımı ile ilgili çeşitli alanlarda doktorlar sertifikalı olması için yerine getirmesi gereken standartları belirlemek sorumlu ulusal kurulları var. Ama kanser tedavisinde önemli olan uzmanlık bazı yönetim kurulu sertifikalar yok. Bu uzmanlık dalında pratik doktorlar daha geniş bir alanda kurul onaylı edilir. Örneğin, meme kanseri ameliyatı için hiçbir tahta sertifika yoktur. Meme kanseri ameliyatı gerçekleştiren cerrahların kendilerine meme ameliyatı gerçekleştirmek için gerekli olan temel becerileri veren genel cerrahi, kurul sertifikalı olmalıdır.

Doktorlar ulusal panoları yok uzmanlık uygulama varsa, bu tür burs ve yılların deneyimine olarak ek eğitim genellikle niteliklerinin iyi önlemlerdir.

Medikal onkolog. Kanserin tedavi konusunda uzmanlaşmış bir doktor. Tıbbi onkologlar kanser davranır ve büyümek ve onları tedavi etmek için ilaç kullanmak nasıl nasıl kapsamlı bir bilgiye sahip. Onlar da geri geliyor meme kanseri riskini yanı sıra (örneğin kemoterapi, hormonal tedavi veya radyoterapi gibi) daha fazla tedavi ihtiyacı anlamaya. medikal onkolog kanseri için genel tıbbi bakım yönetir ve tedavi sırasında sağlık izler. O ya da o da laboratuvar ve röntgen sonuçlarını gözden, sık sık ilerleme denetler ve öncesi ve tedavi sonrası tıbbi bakım koordine eder.