meme kanseri, metastatik ya da tekrarlayan-evde tedavi

Meme kanseri tedavisinin yan etkileri ciddi olabilir. Böyle dengeli bir diyet yemek ve belirtileri kontrol yardımcı olabilir yeterli uyku ve egzersiz almak gibi sağlıklı alışkanlıklar. Doktorunuz ayrıca size böyle kontrol etmek ve bulantı ve kusmayı önlemek için ilaç olarak bazı yan etkileri, size yardımcı olmak için ilaç verebilir.

yorgunluk için evde tedavi dinlenme veya uyku ile gitmez yorgunluk yönetmek için ipuçları içerir. duş alarak bir öncelik ise, ve sabahları ise en enerjiye sahip olduğunda, örneğin, sabah duş almak; bulantı veya kusma için evde tedavi için izliyor ve ayağa kalktığında böyle bir ağız kuruluğu olan veya sersemlik hissi olarak dehidratasyon erken belirtileri, tedavi içerir. Yeme küçük öğünler yardımcı olabilir. Yani can zencefil şeker ya da zencefil çayı biraz; İshal için evde tedavi, mide dinlenme ve dehidratasyon karşı uyanık olmak içerir. senin ishal için herhangi bir reçetesiz ilaç kullanmadan önce doktorunuza danışın. yeterli sıvı içmek emin olun; Kabızlık için evde tedavi her gün diyet meyve, sebze, ve lif yeterli sıvı içmek ve yemek emin olarak içerir. ilk doktorunuzla konuşmadan bir müshil kullanmayın.

Uyku sorunları. Eğer uyku sorunları, yardımcı olabilir uyku sorunları yönetmek için bazı ipuçları varsa; Saç los; kaçınılmaz olabilir. Ama saç zarar saç ürünleri hafif şampuan kullanarak ve kaçınarak kafa derisi tahriş azaltabilir; Stres; Kanser ve tedavisi stresli olabilir. Ama stres yönetmek için alabilir birçok adım vardır; Ağrı. Kanser ya da kanser tedavisi neden ağrı değil her türlü. Eğer ağrı var ama eğer yardımcı olabilecek birçok ev tedaviler vardır; kolunuzun şişmesi. Eğer ameliyat tarafında kolunuzu koruyarak bu şişme riskini azaltabilir. Doktorunuz hemen o kol şişlik veya kızarıklık varsa bildirin. Bu şişlik ( “limp-FIH-DEE-muh” demek) lenfödem denir.