Meme kanseri-sınavlar ve testler

Meme kanseri bakmak için bir tarama testi olabilir. (Tarama testleri herhangi bir belirti ortaya çıkmadan önce doktorunuz belirli bir hastalık için bakmak yardımcı olur.) Daha önce meme kanseri bulunan, daha kolay ve başarılı bir şekilde tedavi edilebilir.

Doktorunuz meme kanseri olduğunu düşünüyorsa, size de dahil olmak üzere, diğer testler olabilir

Mamogram. Bir mamografi sık veya doktorunuz hissetmek için çok küçük tümörleri bulabilirsiniz memenin bir X-ışını olduğunu. Meme Kanseri Taraması: mamografi çekilmesidir Ben başla Ne Zaman; Klinik meme muayenesi (KMM). Doktorunuz rutin fizik muayene sırasında bu sınava yapabilir; Memenin Manyetik rezonans görüntüleme (MRG). MR meme içinin fotoğraflarını sağlamak için bir manyetik alan ve radyo dalgası enerjisi darbelerini kullanan bir testtir. Bu yüksek risk altındadır kadınlar için bir tarama testi olarak kullanılabilir.

Daha mamogram; Bir ultrason. bir yumru bir klinik meme muayenesi sırasında veya bir mamogram üzerinde bulunursa eğer meme ultrason olabilir; Memenin MRI. Bu bazen bir meme yumru hakkında daha fazla bilgi almak için ya da meme implantları olan kadınlarda sorunları değerlendirmek için kullanılır; Bir meme biyopsisi. Bir yumru Memenizdeki bulunursa, doktorunuz götürü (biyopsi) küçük bir örnek kaldırmak ve herhangi bir kanser hücreleri mevcut olup olmadığını görmek için mikroskop altında bakmak gerekir; Diğer testler tedavi kararları ile yardımcı olmak için yapılabilir. Bu dahil olmak; Östrojen ve progesteron reseptör durumu. hormonlar östrojen ve progesteron normal meme hücrelerinin büyümesini hem de, bazı göğüs kanseri uyarır. Hormon reseptör durumu sizi ve doktor planı tedavisine yardımcı olacak önemli bir bilgi parçasıdır; HER-2 reseptör durumu. HER-2 / neu, bazı göğüs kanseri hücrelerinin büyümesini regüle eden bir proteindir. Meme kanseri olan bazı kadınlar, bu büyüme destekleyici proteinin çok fazla (aşırı ekspresyonu) var; hormon reseptörü pozitif, HER-2 negatif meme kanseri olan postmenopozal kadınlarda Multi-gen testleri. Bu testler geri geliyor kanseri şansınızı gösterebilir. Bu doktor kemoterapi sizin için çalışmaya olasılığı olup olmadığını söylemek yardımcı olabilir.