Meme kanseri tedavisi (pdqто): [] – meme kanseri hakkında genel bilgiler

Meme kanseri malign (kanser) hücreler, meme dokularında oluşturmak üzere bir hastalıktır.

Her meme ayrıca kan damarları ve lenf damarları vardır. Lenf damarları lenf adı verilen bir neredeyse renksiz sıvıyı taşırlar. Lenf damarları lenf nodları adı verilen organlara yol açar. Lenf düğümleri vücutta bulunan küçük fasulye şekilli yapılardır. Onlar bir sıvı denilen lenf maddeleri süzmek ve enfeksiyon ve hastalıklarla mücadele yardımcı olur. Lenf düğümlerinin Kümeleri köprücük kemiği üstünde, (kolunun altında) aksillada meme yakınında bulunan ve göğüs vardır.

Meme kanserinin en yaygın tipi kanallarının hücrelerde başlar duktal karsinom vardır. lob veya lobüller kanserlerinden lobüler karsinom olarak da adlandırılmaktadır ve göğüs kanseri ve diğer türleri daha sık, hem meme bulunmaktadır. İnflamatuar meme kanseri meme, sıcak kırmızı ve şişmiş olduğu meme kanseri nadir bir türüdür.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki PDQ özetleri bakın

Sağlık geçmişi meme kanserine yakalanma riskini etkileyebilir.

Bir hastalığa yakalanma şansını artırır her şey bir risk faktörü olarak adlandırılır. bir risk faktörü size CANCE alacak anlamına gelmez sahip; risk faktörlerine sahip olmayan kanser almazsınız anlamına gelmez. Eğer risk altında olabilir düşünüyorsanız doktorunuzla konuşun. Meme kanseri için risk faktörleri şunlardır