Meme kanseri ve biyopsi

Doktorunuz rutin meme muayenesi, mamografi tarama, veya ultrason sırasında şüpheli bir şey bulursa, o bir meme biyopsisi önerebilir.

Kişiselleştirilmiş Meme Kanseri Tedavisi Raporu Alın

Doktorlar mikroskop altında incelemek için söz konusu alanın hücreleri ya da doku kaldırmak. Bu potansiyel bir sorun nokta kanser olup olmadığından emin için bilmek tek yolu bu.

Farklı meme biyopsi prosedürleri vardır. Doktorunuz bağlıdır önerir yöntemi

İnce iğne aspirasyon. Küçük bir iğne, söz konusu alandan hücre örneği almak için kullanılır. topak kist (sıvı dolu bir kese) ise, prosedür çökmeye neden olabilir. Bu sıvı kanseri herhangi bir işaret için bir mikroskop altında incelenir edilecektir. götürü katı ise, hücreler muayene için Slaytlarınıza bulaşmış olabilir.

Çekirdek biyopsi. Daha geniş bir iğne doku örneği kaldırmak için kullanılır. Bu prosedürün türleri şunlardır

Açık eksizyonel biyopsi. Bu bütün bir yumru kaldırmak için cerrahidir. Doku daha sonra mikroskop altında incelenmiştir. Normal göğüs dokusunda bir kısmı (A lumpektomi olarak da adlandırılır), bir topak tüm çevresi boyunca alınmış ise, biyopsi de bir meme kanseri tedavi olarak kabul edilir. Bu teknikte, bir kablo biyopsi edilecek alana bir iğne ile konulur. Bir X-ışını emin doğru yerde var olmasına yardımcı olur, ve telin ucunda küçük bir kanca pozisyonda tutar. Cerrah şüpheli doku bulmak için bir kılavuz olarak bu tel kullanır.