Meme kanseri ve mamografi sonuçları

Eleme mamogram hayat kurtarır. Onlar meme kanseri için kontrol etmek için en yaygın yöntemlerden biri sensin. Eğer belirtiler olsun önce Onlar hastalık bulabilirsiniz.

Bu testlerde bulunan birçok şüpheli alanlar meme kanseri değil, ama doktorunuz güvenli olması için onlara daha yakından bakmak gerekir. Yani başka bir görüntüleme testi veya biyopsi gerekebilir.

Mamogram ve tüm kadınlar Need Diğer Önemli Tarama Testleri

Bir teknisyen iki plaka arasında meme yer alacak. Daha sonra dümdüz ve daha iyi bir görüntü elde etmek için sıkıştırmak gerekir. üst yan alt ve yan: Her meme, iki farklı konumda x-ışınları olduğunu. Bu rahatsız edici olabilir, ama tüm işlem yaklaşık 20 dakika sürer.

Sonra görüntüleri kanser olası belirtileri kontrol olsun.

Kanser Derneği, yıllık yaş 45. başlayarak mamogram tarama önerir Ama tüm gruplar katılıyorum. ABD Önleyici Hizmetler Görev Gücü 74 ile yaş 50 2 yılda tarama önerir.

Doktorunuz size söyler Eğer meme kanseri için yüksek risk altındadır konum veya erken yaşta hastalık var, yakın aile üyeleri var, daha önce elenmiş elde düşünebilirsiniz. mamogram sahip başlamak için zaman sizin ve doktor arasında bir karardır.

Çoğu uzman size 70’lerin ortalarında oluncaya kadar bu gösterimleri yaşamaya devam tavsiye ederiz.

Doktorlar tarama mamogram kadınlar kadar 8 ila% şüpheli alanlar nokta. Bu sizin için olursa, daha fazla testler gerekebilir. Bu kadınlar daha fazla test için dönmek istedi arasında sadece% 10 meme kanseri olacaktır.

Bu alışılmadık bir şey lekeli bir tarama mamografi sonra bir takip testi olabilir. Onun daha içine kontrol etmek istiyorum belirtiler varsa veya doktorunuz öncelikle bir tarama mamografi olmadan bu testi önerebilir.

Bazı kadınlar sadece daha mamografi görüntüleri gerekir. Diğer kadınlar ultrason veya biyopsi gerekebilir.