Meme küçültme: prosedür, riskler, yararlar, kurtarma

Meme küçültme ameliyatı (redüksiyon mammoplasty) Meme küçültme ameliyatı (redüksiyon mammoplasty; göğüsler doku ve derinin bazı yeniden şekillendirmek ve meme boyutunu azaltmak için kaldırır Ayrıca meme (areola çevresindeki koyu cilt alanı yapabilirsiniz) daha küçük. .

meme doku ve cilt kaldırmak için, cerrah ilk memede bir veya daha fazla kesimler yapar. aşırı doku ve cilt çıkarıldıktan sonra, deri dikiş ile kapatılır. Bazen meme ve areola çıkarılıp yeniden konumlandırılmış olması.

Bazen liposuction ameliyatı ile birlikte kullanılır. Memenin en Eğer yağ dokusu ve deri fazlalığı değil, bir sorun olup olmadığını, yalnız liposuction göğüs küçültme için yeterli olabilir.

Meme küçültme ameliyatı genel anestezi ile, bir hastane veya cerrahi merkezinde yapılır. Ameliyat genellikle 3 ila 5 saat sürer. Bir geceleme genellikle gerekli değildir. Daha küçük azalmalar için, ameliyat lokal anestezi ile yapılabilir.

Meme dikleştirme (mastopeksi) Meme dikleştirme (mastopeksi;. Sadece deri Meme büyük, ağır göğüsler ile ortak bir sorundur göğüsler sarkma veya sarkık yükseltmek asansör, ve can kaldırılır bazı durumlarda dışında, bir meme küçültme benzer meme ve areola yükseltmek.

Ameliyattan hemen sonra, gazlı bez kesiler üzerine yerleştirilir ve göğüsleri bir elastik bandaj sarılmış veya özel cerrahi sutyen ile desteklenmektedir. Bazı durumlarda, ilk birkaç gün için kan ve sıvıyı boşaltmak yardımcı olmak için her memede küçük bir tüp olabilir. Dikişler 1 ila 2 hafta sonra uzaklaştırılabilir.

Çoğu kadın bir hafta veya daha uzun süre bazı meme cerrahisi sonrası ilk birkaç gün ağrı ve daha sonra hafif rahatsızlık var. Tıp ağrı hafifletmeye yardımcı olabilir. Şişme ve morarma birkaç hafta sürebilir. Bir Cerrahi sutyen günde 24 saat giyen şişme azaltmaya yardımcı ve onlar iyileşmek ise göğüsler destekleyebilir.

Bu faaliyetler ağır kaldırma ya da yorucu egzersiz içermediği sürece büyük olasılıkla, birkaç hafta içinde normal çalışma ve sosyal aktivitelere devam edecektir. 3 ila 4 hafta veya daha fazla süreyle daha dinç egzersiz ve faaliyetleri önlemek gerekebilir. Böyle bir spor ya da atletik sütyen gibi de göğüsleri destekleyen bir sutyen giymek önemlidir.

Eğer meme küçültme ameliyatı sonrasında göğüslerinde görünür izleri olacaktır. Bunlar bir sutyen ya da mayo ile kaplı olabilir alanlarda hemen hemen her zaman vardır. Yara izi zamanla solmaya olabilir, ama onlar yok olmayacak.

Meme küçültme ameliyatı meme boyutunu, ağırlığını, sıkılığını ve şeklini değiştirmek için yapılır. Sen meme küçültme ameliyatı için karar verebilir

Meme küçültme ameliyatı olan kadınlar genellikle son derece memnun. Bu göğüsler, küçük sıkı, daha hafif ve daha eşit orantılı yapabilirsiniz. Genellikle büyük göğüsler neden olduğu fiziksel rahatsızlık ve ağrıyı azaltır.

Meme küçültme ameliyatı sonuçları kalıcı olarak kabul edilir. Ancak göğüsler büyük hale gelebilir ya da şekil hamilelik, kilo alma veya kilo kaybı sonucu değişebilir.

Meme küçültme ameliyatı en sık görülen riskler şunlardır

Daha az sıklıkla, meme kan kaynağına zarar ameliyatı sırasında oluşabilir. Bu cildin iyileşme sürecini geciktirebilir. kısmının veya meme başının tamamı ve areola kaybı da ortaya çıkabilir, ancak bu yaygın değildir.

Ameliyat Diğer riskler şunlardır

Bu riskler, ciddi, hatta hayatı tehdit edici olabilir, ancak nadiren görülür.

Meme küçültme gelecekte emzirme zor veya imkansız hale getirebilir unutmayın. Bazı kadınlar hala azaltma ameliyatı yaptıktan sonra emzirmeye mümkün olabilir.

Bir meme küçültme sahip hakkında düşünüyorsanız, sigorta şirketinize başvurun. Ameliyat bel ağrısı, cilt problemleri, ya da büyük ya da ağır göğüsler neden olduğu diğer sağlık sorunları gidermek için yapılıyor, bazı sigorta şirketleri meme küçültme ameliyatı masraflarının bir kısmını veya tamamını kapsar. Bunlar genellikle meme küçültme ameliyatı bu nedenle yapılan bir tıbben gerekli prosedür olarak kabul edilmez çünkü sadece, meme görünümünü değiştirmek için yapılıyor kapsamaz.

Bu ameliyat için hazırlanmalarına yardımcı olmak üzere cerrahi bilgi formu (PDF) tamamlayın.

Anne C. Poinier, MD – İç Tıp Teknisyenliği; Keith A. Denkler, MD – Plastic Surgery

12 Mart 2014