Meme sağlığı: sarkma, ağrı, kistler, mamogram ve daha fazlası

Kadın Sağlığı Trendler

 kolayca en güncel içerik bulabilirsiniz Okurlarımıza sağlamak için 2 yıl sonra arşivler içerik; en güncel bilgileri edinmek için, bizim arama kutusuna ilgilendiğiniz konuyu girin.

Göğüsler: Bazı kadınlar onların bir zamanlar olduğu gibi çok büyük veya çok küçük ya da değil sağlam ve genç olduklarını endişe, ama burada her kadının istediği bir şey – bir ömür boyu sağlıklı göğüsler.

Eğer 30s, 40s, 50s ve girerken, göğüslerinizin vücudunuzun geri kalanı ile birlikte değişir. senin çocuk doğurma yıllarda, size emzirme senin şeklini etkileyecektir olup olmadığını merak edebilirsiniz. Menopozdan sonra, meme kanseri riski hakkında daha fazla endişe olabilir. Her önemli on aracılığıyla kadınların rehberlik meme uzmanları istedi.

Ekonomik Bakım Yasası uyarınca, birçok sağlık sigortası planları mamogram, doğum kontrolü ve iyi kadın ziyaretleri de dahil olmak üzere ücretsiz kadın önleyici hizmetler sağlayacaktır. Daha fazla bilgi edin.

Sağlık Sigortası Merkezi

Bu on yıl boyunca, östrojen yardımı gibi hormonlar göğüsler firma tutmak için. Fırça herhangi bir kas içerir. Aksine, onlar süt taşımak için lobülleri ve kanalları denilen süt üreten bezleri içeren fibröz doku, yağ dokusu, artı yoğun glandüler dokudan oluşur.

Neyse ki, 30s, meme problemleri iyi huylu (kanserli olmayan) olma eğilimindedir. Genç kadınlar genellikle fibrokistik meme hastalığı, meme ağrısı, kistler ve kanserli olmayan lumpiness ile karakterize geniş bir terim deneyim. “Meme ağrısı adet dönemleri ile geliyor, halkalı olabilir, ya da daha kalıcı olabilir,” Leona Downey, MD, Arizona Sağlık Bilimleri Merkezi Üniversitesi’nde klinik tıp doçent diyor.

kolaylığı göğüs ağrısı nedir yardımcı olur? kafein kaçınmak, Elizabeth Steiner, MD, Oregon Kanser Enstitüsü Meme Sağlığı Eğitim Programı ortak Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi’nde profesör ve yönetmen diyor.

Fibroadenomlar da 30’lu kadınları etkileyebilir. lifli ve bez dokusundan yapılmış bu lastik topaklar kanser değil, ancak zarar verebilir. Onlar rahatsız iseniz, bunlar cerrahi olarak çıkarılabilir, Downey diyor.

childbearing için daha popüler hale gelmiştir bu on sırasında, emzirme annelere meme kanserine karşı bazı uzun vadeli koruma sağlar. “Kendilerini ve bebeklerini verebileceğiniz en iyi hediye biri mümkün olduğunca uzun süre için emzirmek ise,” Steiner diyor.

Ancak bazı kadınlar emzirme meme sarkma neden olacaktır endişe. Uzmanlar bununla birlikte, hemşirelik aslında meme dokusu sarkma neden olmaz, söyle. Bunun yerine, emzirme sırasında şişme göğüs meme üzerindeki deriyi germek olabilir. “Göğüsleriniz tekrar küçültmek Sonra zaman, bunu daha önce yaptım daha fazla sarkma görünen bu gevşek bir cilde sahip,” diyor Downey.