mesane kanseri ev tedavisi

Mesane kanseri tedavisinin yan etkileri ciddi olabilir. Böyle dengeli bir diyet yemek ve belirtileri kontrol yardımcı olabilir yeterli uyku ve egzersiz almak gibi sağlıklı alışkanlıklar. Doktorunuz ayrıca size bazı yan etkileri konusunda size yardımcı ilaçlar verebilir.

evde tedavi edilebilir diğer konular şunlardır

kanser olması çok stresli olabilir, ve önünüzdeki sorunlarla karşı karşıya ezici hissedebilirsiniz. genel yaşam kalitesini artırabilir stres belirtileri ile baş etmek için yeni yollar bulmak.

Bu fikirler yardımcı olabilir

Sahip kanser birçok yönden hayatınızı değiştirebilirsiniz. Bu değişiklikleri yönetiminde destek için Destek Alma Kanserin olduğunda.

Böyle zencefil veya nane çayı, sakız ya da şeker gibi mide bulantısı ya da kusma için. Kanser: Bulantı Kontrol ve Chemotherap itibaren Kusma; örneğin su ve tuzlu kraker ısırıkları, küçük, sık yudumlar olarak ishal için; Böyle diyet bol su ve lif gibi kabızlık için. ilk doktorunuzla konuşmadan bir müshil kullanmayın.

Uyku sorunları. Eğer uyku sorunları varsa, düzenli bir yatmadan sahip ve günlük egzersiz deneyin; çok yorgun hissediyorum. Eğer enerji eksikliği ya da kolayca zayıf duruma gelirse, enerji yönetmek ve ekstra dinlenmeye çalışın; Saç kaybı. Saç dökülmesi kaçınılmaz olabilir. Ama yumuşak şampuan kullanarak ve kafa derisi tahriş azaltacaktır zarar saç ürünleri kaçınarak; Ağrı. Ana tedavi ağrı yönetmenize yardımcı olabilir. Kullandığınız herhangi bir ev tedavi konusunda doktorunuzla konuşun emin olun.

Eğer ihtiyacınız olan desteği alın. hakkında bakım ve onlara size yardımcı olalım insanlarla vakit geçirmek; Kendine iyi bak. Bol bol dinlenin ve besleyici gıdalar; duygularınız hakkında konuşun. Eğer deneyimlerini paylaşmak bir destek grubu bulun; Dinlenmek için yeni yollar deneyin. Ve sakin ve rahat kalmanıza yardımcı her gün şeyler. Stres azaltma teknikleri yardımcı olabilir.