Mesane ve diğer ürotelyal kanser tarama (pdqто): tarama [] -overview

Not: Ayrı PDQ Mesane Kanseri Tedavisi ile ilgili özetleri ve Kanser Tarama ve Önleme Çalışmaları Kanıt Düzeyleri de mevcuttur.

mesane kanseri önlemek için, en iyi bahis olası kanserojen veya kansere neden olan maddelerin kaçınmaktır. Yeni başlayanlar için, sigara içmeyin. Sadece ara sıra füme ya da tedavi et yiyin ve işlenmiş gıdalar yerine taze hazırlamak; Araştırma ayrıca, diyetlerine yeterli vitamin B-6, beta-karoten ve selenyum ile insanlar arasında mesane kanserinin azalmış insidansı olduğunu göstermektedir. Eğer kanserojen kimyasallar geçici bir çözüm varsa, aşırı maruz kalmasını önlemek için güvenlik kurallarına uyun. Ve hissediyorum eğer olabilir …

mesane ve diğer ürotelyal kanser için tarama ölümleri üzerinde bir etkisi olup olmadığını belirlemek için yeterli kanıt yoktur.

Kanıt Açıklaması

Harms

adil kanıtlara dayalı, mesane ve diğer ürotelyal kanser taraması görevlisi morbidite ile gereksiz tanısal işlemler neden olur.

Kanıt Açıklaması

Bu bilgiler, üretim ve Nationa tarafından sağlanır; cance; Enstitü (). yazılı beri bu konudaki bilgiler değişmiş olabilir. En güncel bilgiler için, Nationa temasa; cance; http Internet web sitesi üzerinden Enstitüsü: /; cancer.gov veya 1-800-4-KANSER diyoruz.

 Ulusal Kanser Enstitüsü Halkla İlişkiler