olur -ne atopik dermatit (egzama)

Atopik dermatit nedenleri oldukça şiddetli olabilir kaşıntı ve döküntü saldırıları tekrarladı. Bu bebekler ve çocuklarda en yaygın olanıdır. Bazı çocuklar büyümek. Fakat birçok kişi, özellikle gençler ve yetişkinler, olmasa da ciddi, relaps olması veya durumun yaşamaya devam. 2 Ayrıca, bir kişinin bir yetişkin olarak atopik dermatit alabilirsiniz.

egzama için tedavisi yoktur, ancak riskini azaltmak ve flare-up engellemek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır; Bebeğinizin nedeniyle aile öyküsü egzama riski ise, yaşamın ilk üç ay boyunca sadece onu ya da onun emzirmek ya da mümkünse daha uzun en iyisidir; Eğer katı gıda bebeğinizi tanıtmak gibi Doktorlar en az altı aya kadar (tercihen bir yıl) için anne sütü devam öneriyoruz. Bebekler de hayvan saç, akarlar ve gibi potansiyel alerjenlere karşı korunmalıdır …

atopik dermatit olan bazı insanlar daha hafif deri yamaları olsun. Bu en sık yüz, üst kollar, ya da omuzlarında olur. Kronik kaşınma veya cildin ovalama da hafifletmek veya cilt rengi koyulaşır. durum başarılı bir şekilde kontrol edildiğinde, ten rengi zamanla normale döner.

Cilt enfeksiyonları atopik dermatit olan kişilerde daha sık ortaya çıkabilir. cilt kırmızı ve ısınabilir ve bir ateş gelişebilir. Deri enfeksiyonları antibiyotiklerle tedavi edilir.

Egzama herpetikum sonuçları atopik dermatit, herpes simpleks virüsü ile enfekte olduğunda. Bu soğuk yaralar ve genital herpes neden olan virüstür. Bu durumda, döküntü kabarcıklar ve kanama ve kabuk başlayabilir. Ayrıca yüksek ateş olabilir. Bu yüzden hemen doktorunuza başvurun, ciddi bir enfeksiyondur.